Lazer epilasyon aleti epilasyon işlemlerini lazer ışınları kullanarak gerçekleştiren makinelerdir. Epilasyon, istenmeyen kıl veya tüylerden etkili bir şekilde kurtulmak amacıyla yapılmaktadır. Kılları yok eden çok sayıda yöntem arasından lazer epilasyon tekniği, bugüne kadar bilinen en etkilisidir.

Lazer epilasyon aleti Alexandrite, Diode ya da ND Yag şeklinde isimlendirilebilen farklı çalışma prensiplerine sahip olabilir. “En iyi lazer epilasyon aleti hangisi? Sorusunun cevabı, çeşitli bireysel faktörlerden etkilenmektedir. Kıl ve ten rengi, kıl yoğunluğu, kıl kalınlığı, fiyat, işlemin uygulanacağı bölge veya bölgeler, epilasyon aleti tercihini etkileyebilmektedir.

Lazer Epilasyon Aleti

Lazer Epilasyon Aleti Ankara

Epilasyon cihazlarının lazer ışınlarıyla çalışan formları, kalıcılık noktasında en etkili çözümleri sunmalarıyla bilinirler. İstenmeyen kıl probleminden mustarip çok sayıda kişi bulunmaktadır. Hem kadınlar hem de erkekler vücutlarındaki herhangi bir bölüm için lazer epilasyon yaptırabilirler. Aynı şekilde gerek evde kullanım için gerekse sahibi olunan işletmelerde kullanmak üzere, bu cihazların satın alımı yapılabilmektedir.

Evde lazer epilasyon cihazları işe yarıyor mu? Elbette, cihazlar nerede kullanılırsa kullanılsın aynı cihazlardır ve işe yaramaları beklenir. Ancak burada asıl önemli nokta, cihazı kimin kullandığıdır. Bu işlem, deneyimli bir dermatolog tarafından gerçekleştirdiği takdirde başarı oranı da oldukça yükselecektir.

Lazer epilasyon cihazı fiyatı ne kadar? Lazer epilasyon makinesi fiyatları, pek çok parametreden etkilenebilir. Bir kısmını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Cihazın çalışma prensibi: Alexandrite lazer, Diode lazer ve ND Yag lazer; en çok bilinen ve kullanılanlardır.
  • Cihazın sahip olduğu teknik özellikler
  • Döviz kuru
  • Satın aldığınız firmanın fiyat politikaları
  • Buz lazer başlığı desteği gibi ek özellikler

En İyi Lazer Epilasyon Aleti

“Hangi lazer epilasyon cihazı daha iyi?” Sorusunun net ve tek bir cevabı yoktur. Lazer epilasyon işlemi için başvurduğunuz merkez ya da klinikteki uzmanlar, sizin için en uygun cihazı seçecektir. Örnek vermek gerekirse Alexandrite cihazlar ile Diode cihazlar, bugün dünya genelinde en fazla tercih edilenlerdir.

Alexandrite cihazlar açık cilt rengine sahip bireylerde bulunan koyu renk tonlarındaki kılları yok etmek için tercih edilmektedir. Diode cihazlar da bu işlem için son derece etkilidir. Ancak koyu cilt tipinin varlığında Diode cihazlar daha başarılı olabilmektedir. Fiyat faktörü de bir diğer önemli noktadır.

En acısız lazer epilasyon cihazı hangisi? Bazı kişiler daha hassastır ve acı eşikleri düşüktür. Bu kişiler için buz başlıklı lazer epilasyon cihazı seçenekleri en uygun olanlarıdır. Buz başlık, çoğunlukla Diode olarak bilinen cihazlarla uyumludur. Bu sayede kişi adeta soğuk bir masaj yapılıyormuş gibi hissederek epilasyon işleminden faydalanabilmektedir. Soğuk etkisi, acı hissini neredeyse tamamen yok etmektedir.

Lazer Epilasyon Aleti
Lazer Epilasyon Aleti

Lazer Epilasyon Aleti Yorumları

Bilinen en etkili ve kalıcı yöntem olması nedeniyle bu cihazlar hakkındaki yorumlar son derece olumlu olmaktadır. Kıl ya da tüylerden kurtulmak amacıyla günlük hayatta tercih edilen başka pek çok yöntem vardır. Bunların bir kısmı şöyle sıralanabilir:

  • Jilet: Günlük hayatta çoğunlukla sakal, bıyık, genital bölge ve koltuk altı kıllarını kesmek amacıyla tercih edilmektedir. Ancak jilet, kıl köklerini uyararak kılların daha sık ve gür çıkmasını sağlamaktadır. Bu yönüyle kılları kalıcı olarak yok etmekten son derece uzak bir yöntemdir ve belli aralıklarla kesim işlemini tekrarlamak gerekmektedir.
  • Ağda: Jel gibi çeşitli biçimlerde karşımıza çıkan ağda yöntemi, nispeten yapışkan bir madde yardımıyla kıllara tutunur ve onları çekerek koparır. Kılların bir kısmı köklerinden bir kısmı ise gövdelerinden kopar. Ancak kıl kökünü tahrip etme konusunda başarılı olmadığı için bir müddet sonra kıllar yeniden uzamaktadır.
  • Epilatörler: Çeşitli küçük makineler olarak son kullanıcıya sunulan bu ürünler, kılları kökünden alabilmektedir. Ancak kıl köklerine herhangi bir zarar vermediklerinden kalıcılık ağdada olduğu üzere bir süre için geçerlidir.

Profesyonel Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları

Lazer epilasyon cihazları, uygun seans sayısı ve süresi ile kıllardan kalıcı olarak kurtulmayı başarabilen en etkili cihazlardır. Kalıcılık, eğer tüm tavsiyeler dikkate alınırsa oldukça uzun yıllar boyunca devam etmektedir. Bazı bireylerde ömür boyu bu kıllar yeniden uzamamaktadır.

Lazer epilasyon cihazı tavsiye konusunun, kişiye özel olduğundan daha önce bahsetmiştik. Kişisel faktörler biliniyorsa, en uygun teknik özelliklere sahip cihazı tavsiye etmek mümkün olabilir. Örneğin hem acı eşiği düşük hem de koyu kıl rengine sahip bireyler için Diode lazer epilasyon cihazları önerilebilir.

Son teknolojik imkanlarla donatılmış profesyonel cihazlar, merkezimizde ziyaretçilerimize hizmet vermektedir. İşlem fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talep etmek için, internet sitemizde yer alan iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.