Lazer epilasyon çeşitleri, farklı tüy ve cilt tiplerine göre daha uygun olan uygulamayı seçme imkanı sunmaktadır. Bazı lazer epilasyon uygulamaları koyu ten tonlarında, bazıları ise vücudun belirli bölgelerinde diğerlerine oranla daha iyi sonuçlar alınmasını sağlar.

En yaygın lazer epilasyon çeşitleri Ruby, Alexandrite, Diode ve  Nd:Yag lazer dir. IPL  lazer sistemi olmayıp yoğunlaştırılmış ışık kaynağıdır.  Bu yazımızda, en çok kullanılan bu beş farklı lazer tipiyle ilgili teknik bilgiler vereceğiz. Ayrıca, hangi lazer tipinin kimler için daha uygun olacağı, uygulamaların artıları ve eksileri hakkında da oluşabilecek soru işaretlerini kaldırmaya çalışacağız.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyon çeşitleri, kullanım alanları ve çalışma prensiplerine göre şu başlıklarda ele alınabilir:

  • Ruby lazer
  • Alexandrite lazer
  • Diode lazer
  • Nd:Yag lazer
  • IPL (yoğunlaştırılmış ışık kaynağı)

Şimdi bunların özelliklerine birlikte bakalım.

Ruby Lazer

Ruby lazer epilasyon, kullanılan en eski lazer epilasyon sistemidir. Bu sistem, melanini hedefleyen kısa dalga boyu kullanarak daha çok hafif ve ince tüylerin yok edilmesinde verimli sonuçlar verir. Koyu tenler için önerilmeyen Ruby lazer, diğer lazer epilasyon uygulamalarına göre daha az acı verir fakat verimli olabilmesi için daha çok seans yapılması gerekir. Küçük bölgeler için idealdir.

Alexandrite Lazer

Alexandrite lazer en popüler lazer epilasyon yöntemidir. 755 nm dalga boyunda lazer ışığı üretir. Çok fazla popüler olmasının önemli sebeplerinden biri uygulamanın kısa sürede bitmesi ve tüyleri anında buharlaştırır uygulamadan sonra uygulama bölgesinde anında sonuç görülür.  Alexandrite lazerle, çok kısa bir sürede 20 veya 30 dakikada sırt, tüm bacak gibi geniş bir alanda tedavi uygulanabilir.

Diode Lazer

Diode lazer epilasyon uygulamaları 800-810 nm dalga boyuna sahip bir lazer ışını kullanır. 810 nm lazer dalga boyu kullandığı için hem hemoglobin hemde melanin pigmentinde lazer ışığı emilimi olur. Ciltde temas ederek genelde uygulama yapılır. Jel sürülerek lazer ışığının yüzeyde dağılmadan derinlere nüfus etmesi sağlanır. Yüz bölgesi ve vücuttaki İnce tüylerdede başarı sağlar.

Nd:Yag Lazer

Nd:Yag sistemi, 1064 nm dalga boyunda atış yapan bir lazer sistemidir. Hemoglobin emilimi yüksek bir lazer sistemidir. Özellikle koyu tenlerde daha az riskle uygulanabilir.  İstenmeyen tüylerin ortadan kaldırılması dışında 532 nm dalga boyunda dövme sildirme ve ciltte oluşan güneş lekelerinin temizlenmesi amacıyla da kullanılır.  Nd:yag lazer epilasyon uygulamasının avantajı her cilt ve tüy tipi için kullanılabilmesidir.

Menü

Şimdi | Bizi Arayın

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın

Online Teklif İsteyin