Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları, işlemde kullanılan cihazdan kişinin kıl yapısına dek pek çok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte yaygın bir işleme dönüşmesi, bu alanda yapılan çalışmaların artması gibi nedenlerle işlem ulaşılabilir fiyatlarla yapılabilmektedir.

Lazer epilasyon fiyatları işlemi yapan merkezler tarafından belirlenir. Bu fiyatlar merkezin kalitesinden, bilinirliğinden, çalışan kişilerin profesyonellik ve eğitim seviyesinden etkilenmektedir. Bununla birlikte bu hizmeti alacak kişinin vücut ve kıl yapısı, geçmişteki epilasyon alışkanlıkları işlem sürecinde değişiklikler meydana getirir. Bu nedenle bazen fiyatlar kişiye özel şekilde belirlenebilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Oldukça eski bir teknolojiye sahip olduğundan, lazer epilasyon çeşitleri için oldukça fazla seçenek söz konusudur. Lazer ışınlarının ulaştığı derinlik kullanılan makinenin teknolojisine bağlı olarak 755 ila 1064 nanometre dalga boyundadır. Bu teknolojilerin etkisi kişinin kıl yapısına ve ten rengine bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Dolayısıyla herkes için aynı cihaz aynı etkinlikte sonuçlar vermez.

Lazer fiyatlarını kıl miktar ve yoğunluğu da etkiler. Erkek lazer işlemleri seans süresi ve sayısı bakımından daha uzun sürer. Bu da lazer fiyatları bakımından değişikliklere yol açar. Kalıcı lazer fiyatları belirlenirken cihaz türü önemli bir etkendir. Günümüzde yaygın şekilde kullanılan üç lazer epilasyon teknolojisi vardır. Bunlar;

Alexandrite
ND Yag
Diode lazer
Lazer Epilasyon Fiyatları

Bu cihazların her biri farklı özellikleriyle öne çıkar. Dolayısıyla “en iyi lazer cihazı hangisi” sorusuna genel geçer bir yanıt verilemez. Kişiye en uygun lazer kullanıldığında en yüksek ve hızlı performans ortaya çıkacaktır. Epilasyon fiyatları için kullanılan cihazın modeli, teknolojisi, teknik donanımı gibi faktörler önemlidir.

Lazer fiyatı almak için klinik ya da merkezi ziyaret ederek kıl ve cilt yapısına uygun seçeneklerin net şekilde belirlenmesini sağlamak gerekir. Bu muayene, fiyat belirlenmesinin doğru yapılmasına ve işlemlerin verimli olmasına olanak tanıyacaktır.

Lazer Epilasyon 1 Seans Kaç Para?

Lazer epilasyon işlemi seanslar şeklinde planlanır. Kıl foliküllerine gönderilen ışınlar ısıya dönüşerek kıl köklerini tahrip eder. Böylelikle kıllar köklerin zayıflaması ve yok olmasına bağlı olarak bir süre sonra çıkamaz hâle gelir. Bu da kalıcı epilasyon sağlar.

Lazer epilasyon seans fiyatları belirlemesi çeşitli faktörlere bağlı biçimde değişiklik gösterecektir. Bu faktörlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir;

Kalın, koyu ya da açık renkli kıllar vb. işlemi pek çok açıdan farklılaştıracaktır. Ayrıca kıl yoğunluğuna bağlı olarak lazer atışı miktarı da değişir. Ayrıca kıl ve hormon yapısının farklı olması nedeniyle, kadın ve erkeklerde lazer epilasyon süresi ve fiyatı değişebilir.

Oldukça fazla marka tarafından üretilen lazer cihazları vardır. Bunlardan en yeni, etkinliği yüksek cihazları kullanan merkezler fiyatlara bu durumu yansıtabilir. Buz başlıklı, birden fazla teknolojiye sahip vb. cihazların kullanıldığı işlemler daha pahalı olabilir.

Lazer işlemi, kişiye bağlı olarak istenilen bölgelere yapılabilmektedir. Örneğin tüm vücut lazer için planlanacak ödeme, yalnızca sakal üstü ya da koltuk altı vb. için planlanacak olandan fazla olacaktır. Seans süresi ve atış sayısı bu fiyatları etkiler.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Tüm Vücut Lazer Fiyatları

Lazer epilasyon aleti sayesinde istenmeyen tüylerden kalıcı şekilde kurtulmak mümkün olmaktadır. Diğer epilasyon yöntemlerine karşı sağladığı bu büyük avantaj uygulamanın yaygınlaşmasına olanak sağlamıştır. Lazer işlemleri tüm vücutta uygulanması mümkün bir işlem olarak bilinir.

Lazer tüm vücut ne kadar?” sorusu, bu işlemi yaptırmak isteyen pek çok kişinin merak ettiklerindendir. Öncelikle tüm vücut lazer kavramının kişiye ve işlemin yapılacağı merkeze göre farklılık gösterir. Kol, bacak, koltuk altı ve genital bölge tüm vücut için lazer işlemlerine genellikle dahil edilir. Bununla birlikte sırt, göğüs, omuz, göbek, çene altı gibi bölgelerde de istenmeyen tüyler bulunabilmektedir. Bazı klinik ve merkezler bu bölgeleri de işlem kapsamına alırken bazı merkezler için bu kısımlar ekstra ücrete tâbidir.

Vücut kılları kaç seansta biter? Epilasyon lazer maliyeti belirlenirken en önemli unsurlardan biri seans sayısıdır. Genellikle 6-8 seans şeklinde planlama yapılır. Bu sayı kişinin kıl yapısı ve hormonal durumuna bağlı şekilde değişiklik gösterir. Fiyatlar da bu seans sayısı doğrultusunda belirlenir.

Dolayısıyla tüm vücut lazer fiyatı;

Koltuk Altı Lazer Fiyatları

Koltuk altı kol ve bacaklara nazaran daha yoğun ve koyu kılların bulunduğu bir bölgedir. Bu kıllar ter kokusunu tutabilmekte ve çoğu kişi tarafından estetik bulunmamaktadır. Dolayısıyla bu alanda kalıcı epilasyon imkânı tanıyan koltuk altı lazer uygulaması oldukça popüler bir işlem olmuştur. Bu işlemin fiyatları da merak edilenler arasındadır.

Koltuk altı kılları yapıları nedeniyle pek çok lazer cihazıyla kolayca yok edilebilmektedir. Kalın ve koyu renkli olma eğilimdeki kıllara karşı özellikle Alexandrite cihazlar yüksek başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Nispeten küçük bir alan olması nedeniyle koltuk altı lazer fiyatı diğer bölgelerden daha uygundur.

Lazer epilasyon tüyleri tamamen yok eder mi? İşlem düzenli aralıklarla, uzman biri tarafından yapılırsa tüyler %90 oranında yok olabilir. Bununla beraber sorunun yanıtı için kişinin kıl yapısı, hormonal durumu ve genel sağlığı da bilinmelidir.

DrDerm Polikliniği’nde deneyimli ve uzman kişiler tarafından, son teknoloji lazer epilasyon cihazları kullanarak epilasyon işlemleri yapmaktadır. Siz de lazer epilasyon fiyatlarını öğrenmek, randevu oluşturmak ve istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için bize başvurabilirsiniz.