Lazer epilasyon fiyatları ağda, tıraş ya da krem epilasyon gibi hem zahmetli hem de maliyetli uygulamaların yanında çok daha avantajlı olmaktadır. Bu yüzden, istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen insanların büyük bir kısmı lazer epilasyon yöntemini tercih etmektedir.

Lazer epilasyon fiyatları çeşitli faktörlere bağlı olarak yüksek ya da düşük maliyetli olabilir. İnsanlar, genelde çevrelerinden edindikleri bilgilere dayanarak fiyat araştırması yapmakta, sonra bir kliniğe gittiklerinde aldıkları fiyata tepki gösterebilmektedir. Bu tip yanlış anlaşılmalara düşülmemesi adına, bu yazımızda lazer epilasyonun maliyetini etkileyen faktörler üzerine konuşacağız.

Lazer Epilasyon Fiyatları Ankara

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer Epilasyon Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Lazer epilasyon fiyatları, ilk olarak seans sayısından etkilenmektedir. İnsan vücudunun farklı bölgelerinde çıkan kılların yoğunlukları ve köklerinin sağlamlığı değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla kol bölgesindeki kıllar için yapılacak lazer epilasyonla bikini bölgesine yapılacak olan arasında farklar olmaktadır.

Lazer epilasyon birkaç seans devam edilmesi gereken bir süreçtir. En küçük alanlarda bile, foliküllerin büyüme aşamasında lazerle hedeflenmesi gerekir. Vücuttaki tüm foliküller aynı anda büyüme aşamasına geçmeyeceği için de birkaç seans devam etmek zorunlu olmaktadır. Ayrıca vucuttaki kılın belirli dönemleri, fazları vardır. Lazer epilasyon anajen fazda etkilidir biz uygulama bölgesindeki kılların anajen fazda yakalayabilmek için seanslar halinde uygulama yapmamız gerekmektedir.

İstenmeyen tüylerin kalıcı olarak giderilmesi için harcanacak maliyetle, ömür boyunca kullanılacak geçici çözümlerin maliyeti karşılaştırıldığında, lazer epilasyonun çok daha makul bir ücreti olduğu ortaya çıkacaktır.

Fiyatları Etkileyen 5 Faktör

  • Uygulamanın gerçekleştirileceği alanın büyüklüğü. Lazer epilasyon, göz bölgesi dışında vücudun hemen her noktasına uygulanabilir. Bikini bölgesi gibi dar alanların maliyeti, bacak ya da göğüs gibi dar alanlara göre daha yüksek olacaktır.
  • Hizmeti satın alacağınız il ya da bölgenin genel ekonomik durumu. Hemen her hizmet için olduğu gibi lazer epilasyon için de bölgeden bölgeye fiyatlar değişmektedir.
  • Kaç seansa ihtiyaç duyulacağı. Seans sayısı, genelde kliniğe gittiğinizde danışmanınızla konuşarak tespit edilir. Bölgeden bölgeye değişmekle birlikte yaygın olarak 6 seans tercih edilir. Bazen 8 seansa çıkabilmektedir.
  • Vücuttaki tüylerin ve tenin rengi. Lazerin yaydığı enerji tüylerdeki pigmentler tarafından emilir. Bu yüzden, tüylerin cilt tonundan daha koyu olması, genelde daha verimli sonuçlar verir. Sarı ve kızıl saçlılar, prosedürün en az verimli olduğu tiplerdir. Bu yüzden daha fazla seans gerektirmektedir.
  • Kullanılan cihazlar fiyatı etkileyebilmektedir. Sarf maliyeti daha uygun veya uzak doğudan ithal edilen ucuz cihazlarla uygulama yapan yerler daha ucuz fiyatlar verebilmektedir. Fakat burada uygulamadan alınan sonuçlar genelde tatmin etmemektedir.

Klinik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her ne kadar kozmetik amaçlarla gerçekleştirilen bir uygulama olsa da tıbbi bir prosedürün uygulandığını unutmayın. Ucuz bir klinik seçerek tasarruf etmeye çalışırken sağlığınızdan olabilirsiniz. Eğitimli ve alanında uzman kişilerce yapılan lazer epilasyonda cildiniz hiçbir zarar görmez. Bu yüzden, klinik seçerken kadronun deneyimine dikkat etmenizde fayda var.

Kliniği yöneten doktorun da deneyimine dikkat etmeyi unutmayın. İster buz lazer epilasyon fiyatları ister tüm vücut lazer epilasyon fiyatları olsun, ucuzluk yerine kaliteyi tercih edin, sağlık bakanlığı onaylı kuruluşları tercih edin, sağlığınızı tehlike altına atmayın.

Web sitelerinde uygulamalarla ilgil fiyat yayınlamak yasak olduğundan dolayı burada lazer epilasyon fiyatları veremiyoruz ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Menü

Şimdi | Bizi Arayın

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın

Online Teklif İsteyin