Lazer epilasyon genital bölge uygulamalarında, geleneksel yöntemlere göre çok daha zahmetsiz ve etkili sonuç alınabilmektedir. Ağda, cımbız ve tıraş gibi eski yöntemlerin zahmetinin yanında cilde verdiği zarar düşünülürse lazer cihazı ile gerçekleştirilen epilasyon işlemlerinde ağrı ve acı gibi duygular yaşanmamaktadır.

Günümüzde yüksek oranda tercih edilen lazer epilasyon genital bölge uygulamalarında, vücudun bu en hassas bölgesindeki tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Tıpta, pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılan lazer epilasyon cihazının ışınları, kılların diplerine tam olarak ulaşmakta ve melanin pigmenti tarafından emilmektedir. Bu da kıl diplerinin tahrip olmasını, kıl oluşumunun kalıcı olarak durdurulmasını sağlamaktadır.

Lazer Epilasyon Genital Bölge

Lazer Epilasyon Genital Bölge

Lazer Epilasyon Genital Bölge Uygulaması

Genital bölge için lazer epilasyon uygulamasına geçilmeden önce birtakım analizlerin yapılması gerekir. Kişinin cilt rengiyle kıl rengi ve türü, lazer cihazıyla başlık seçimi için incelenir. Genital bölgenin epilasyon açısından dikkat çeken özelliği hormonal değişimlere en duyarlı kıl diplerine sahip olmasıdır. Genellikle kalın ve sert kıl dipleri lazer epilasyonun amacına çok daha kolay ulaşmasına yardımcı olur.

Lazer epilasyondan 3-4 gün önce jilet ile kıllar kısaltılmalı ve uygulamadan 1 ay önce, kesinlikle ağda gibi uygulamalar yapılmamalıdır. Tersi durumda, tedavinin etkinliği azalacaktır. Uygulama anıyla ilgili merak edilenlerden biri de lazer ışınlarından etkilenilip etkilenilmeyeceğidir. Takılacak olan koruyucu gözlükler lazer ışınlarının gözlere zarar vermesini önlemektedir.

Genital Bölge Epilasyon Seans Süreleri

Lazer cihazı, sert ve kalın tüyleri hedefine daha kolay alabilmektedir. Dolayısıyla genital bölge uygulamalarında seans süresi oldukça kısa olup 10-15 dakika tamamlanır. Kalıcı sonuç alınabilmesi için 2 ay aralıklarla,5-6 seans yapılmalıdır. Seans süreleri ve aralıkları kişinin özel durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Acı Hissettirir mi?

Uygulamanın vücuda ya da genital bölgeye herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Uygulama esnasında, kişinin ağrı eşiğine göre değişen oranda hafif ağrı hissi oluşabilir. Bunun önlenmesi için gerekli durumlarda uygulamadan önce anestezik kremlerin kullanılması mümkündür.

Uygulamadan Sonra Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Genital bölge için yapılan lazer epilasyon işleminden sonra yapılması gereken bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bunlar, bölgede oluşan hafif şişlikleri ve ödemleri önlemek için oldukça önemlidir.

  • Lazer epilasyon sonrası 24 saat içerisinde bölgenin çok sıcak su ile temasından kaçınılmalıdır.
  • Yine bu zaman aralığında ter bezlerini harekete geçiren zorlayıcı spor veya antrenman yapılmamalıdır.
  • Seansınızdan sonraki 2 hafta içerisinde bronzlaşmak amacıyla güneşlenmemelidir.
  • Yine bu süreçte solaryum gibi farklı bronzlaşma uygulamaları da ertelenmelidir.
  • Tahrişi önlemek üzere, hekimin önerisi doğrultusunda nemlendirici kremler kullanılabilir.

Bütün bu kurallara uyulduğu vakit, genital bölgenin sağlığı korunmuş, kızarıklık ve ödem oluşması önlenmiş olacaktır.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın