Lazer Epilasyon İyileşme Süreci Var mıdır konusu, istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen herkesin merak ettiği bir detay olarak sorulmaktadır. Lazer epilasyon yöntemi ile kıl köklerinize ışınlar gönderilerek bu bölgedeki kıl köklerinin yakılması hedeflenir. Böylece bölgedeki tüylerin azalması sağlanabilmektedir.

Lazer Epilasyon İyileşme Süreci Var mıdır merak ediyorsanız; ilk belirtilmesi gereken lazerle epilasyon seansı sonrasından kişi kaldığı yerden sosyal yaşantısına devam edebilmektedir. Uygulama son derece zahmetsiz ve pratik olmasıyla tercih edilir.

Lazer Epilasyon İyileşme Süreci Var mıdır?
Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon İyileşme Süreci Var mıdır?

Alexandrite diode vb. lazer uygulamalar kullanılan başlık türünün adından isim almaktadır. Dolayısıyla iyileşme süreci var mıdır gibi tüm sorularda eşit yanıtlara sahip olacaklardır. Lazer epilasyon uygulaması yaptıran kişi normal şartlarda bir sağlık problemi ya da cilt rahatsızlığı gibi sorunlar yaşamayabilmektedir. Seans sonrası sosyal hayata kalınan yerden, bazı kurallara dikkat edilerek dönülebilmektedir.

Eğer kişinin cildi çok hassas veya ağrı eşiği çok düşükse lazer epilasyon sırasında ağrıyı azaltıcı bazı kremler kullanılabilir. Bu sayede daha konforlu bir lazer epilasyon işlemi yapmak mümkün olabilmektedir. Lazer epilasyon tedavisi sonrasında ağrı veya acı hissedilmesi çok nadir görülen bir durumdur. Kimi zaman uygulama yapılan bölgede hafif bir kızarıklık ya da şişlik oluşabilir. Bu tür durumlar genelde birkaç saat sonra kendiliğinden geçmektedir ama çok nadiren de olsa bir iki gün de sürebilir. Kısa etki sürecini daha rahat atlatmak için kişinin günlük bir nemlendirici kullanması ve güneşten uzak durması yeterli olacaktır.

Ayrıca arzu edilmesi durumunda oldukça hızlı sonuç veren özel kremler kullanılabilir. Lazer epilasyon sonrasında oluşan cilt tahrişlerinde bu kremleri uygulama bölgesine sürerek kızarıklık ve şişlik sorunları giderilebilir.

Lazer Uygulama Sonrası Ne Tür Kremler Kullanılabilir?

Dikkat edilmesi gereken nokta nemlendiricinin anti bakteriyel olmaması gerektiğidir. Antibakteriyel kremler lazer epilasyon uygulamasının hemen ardından kullanıldığında o bölgede deri ölmesine neden olabilmektedir. Kısacası cildinizin kurumasına izin verilmemesi en hassas konudur.

Lazer Epilasyon Sonrası Soğuk Uygulama Yapılır mı?

Ankara lazer epilasyon sonrası şikayetlere etkili bir rahatlama uygulaması da kızarıklık oluşan bölgeye soğuk temasıdır. Bir buz yardımı ile kızarıklığa masaj yaparsanız kızarıklığın çok çabuk geçebilir ve cildiniz rahatlayabilir.

Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki lazer epilasyon uygulamasından sonra birkaç saatlik kısa süreçte; basit yöntemlerle cildimizde oluşması muhtemel komplikasyonları gidermek mümkün olabilmektedir. Merak ettiğiniz tüm konularda detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.