Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Lazer epilasyon kaç seansta biter? Bu sorunun yanıtı pek çok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Lazer epilasyon işlemi kalıcı şekilde istenmeyen tüylerden kurtulmayı vadeden bir işlemdir. Kişiye ve işlem yapılan cihaza bağlı olarak seans sayısı ve süresi değişiklik gösterebilir.

Lazer epilasyon kaç seansta biter? Her kıl rengi ve kalınlığında, cilt renginde farklı lazer teknolojileri etkili olmaktadır. Cihaz belirlemesi yapılırken de bu nedenle kişinin kıl ve cilt bakımından muayene edilmesi gereklidir. Uygulama yapılan cihaz kıl yapısına uygun seçildiği ve düzenli seanslarla uygulandığı takdirde 6-8 seans içinde kılların büyük kısmı kalıcı olarak yok edilebilir.

Lazer Epilasyon Seans Sayısı Etkileyen Faktörler

Lazer kaç seansta biter sorusu, bu işlemle ilgili araştırma yapan kişilerin en ok merak ettiklerindendir. Bu uygulama sayesinde istenmeyen kılların uzun vadede yok edilmesi mümkündür. İşlem doğru biçimde uygulanıp tamamlandığı takdirde kılların yaklaşık %80 – %90’ından kalıcı olarak kurtulmak mümkündür.

Lazer seans sayısı pek çok faktör doğrultusunda değişkenlik gösterecektir. Bu faktörlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir;

Uygulama yapılacak bölgedeki kıl yoğunluğu: Vücudun her bölgesinde kılların yoğunluğu, rengi ve yapısı birbirinden farklı olabilir. Bu da işlemlerin kaç seans süreceğini etkileyecektir.

Kişinin hormonal durumu: Kıl yapısı, uzama hızı ve yoğunluğu hormon yapısına bağlı olarak değişir. İşlemlerin bu husus göz önünde bulundurularak yapılması başarı şansını artırır.

Yaş: Belirli bir yaşa dek çoğalma ve hızlı uzama hâlinde olan kıllar, yaş ilerledikçe azalmaya, cansızlaşmaya başlama eğilimindedir. İşlem yapılacak kişinin yaşı bu nedenle önemlidir.

İşlemde kullanılacak cihaz: Lazer için kullanılabilecek çok sayıda cihaz söz konusudur. Kişiye, kıl ve ten rengine uygun cihaz seçimi, işlemin etkisini uzatır ve işlem süresini kısaltabilir.

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Lazer seans sayısı herkes için aynı şekilde olmayabilir. Dolayısıyla “lazer epilasyon kaç seans” sorusuna net yanıt vermek zordur. Bunun yanı sıra lazer işlemleri, hormonal problemleri olmayan, seans sayıları doğru belirlenmiş kişiler için bölgesel olarak şu şekildedir;

Koltuk altı: Erkek ve kadınlar için en sık talep edilen lazer işlemlerindendir. Bu uygulama düzenli yapıldığında dört ila altı seans içinde belirgin sonuçlar ortaya çıkar.

Genital bölge: Erkeklerde tercih edilmemektedir. Kadınlarda ise altı ila sekiz seans sonunda net sonuçlar oluşacaktır.

Kol ve bacaklar: Kıllar çok açık renkli ya da ince olabildiğinden, gözle görülür azalma için sekiz seans kadar gerekebilir.

Yüz bölgesi: Bu bölgedeki kıllar da kadınlarda oldukça cılızdır, seans sayısı bu nedenle fazladır. Erkeklerde dört ila altı seans, kadınlar için de yaklaşık sekiz seans içinde önemli farklar görülecektir.

Lazer Epilasyon Seans Aralıkları Ne Kadar Olmalı?

Vücuttaki kıllar dört farklı fazda bulunur. Erken büyüme, büyüme, geçiş ve dinlenme evreleri olarak adlandırılan bu fazların tamamında işlem yapılması mümkün değildir. Her kıl kökündeki büyüme fazının yakalanabilmesi için ayda bir, kırk beş günde bir gibi aralıklarla işlem yapılması gereklidir. Bu nedenle “15 günde bir lazer yapılır mı” benzeri sorulara “hayır” şeklinde yanıt verilebilir.

Lazer işlemi genellikle aylık periyotlar hâlinde başlar. Başlangıçta aralara kontrol seansı konulabilir. Kıl sayısındaki azalmaya bağlı olarak bu seans araları git gide azalabilir. İşlem tamamlandıktan sonra ise yılda bir yapılacak hatırlatma seansları, işlemin uzun zaman kalıcı olmasına katkı sağlar.

Bu doğrultuda lazer seans aralığı süresinin ne kadar olması gerektiğine dair net bir zaman yoktur. Lazer epilasyon seans aralıkları;

  • Kişinin kıl ve cilt yapısına,
  • Kaçıncı seansta olunduğuna,
  • Kullanılan cihaza bağlı olarak değişebilir.
Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Lazer Epilasyon Seans Sayıları Neye Göre Değişir?

Lazer epilasyon uygulaması genel geçer aşamaları bulunan bir süreçtir. Fakat süreci etkileyen pek çok faktör mevcuttur. “Lazer kaç ayda biter” gibi sorulara net yanıt verilmesi mümkün değildir. “Tüm vücut lazer ne kadar sürer” sorusu da kişiye, işlem bölgelerine ve işlemin yapıldığı merkezdeki değişkenlere bağlıdır.

Lazer seans sayısını bölge bölge tespit etmek daha kolaydır. Bu doğrultuda “bikini bölgesi lazer epilasyon kaç seansta biter” ve “bacak lazer kaç seansta biter” sorusuna kadınlar için 6-8 seans cevabı verilebilir. “Koltuk altı lazer kaç seansta biter” sorusunun yanıtı ise yine kadınlar için yaklaşık altı seanstır.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Erkeklerde lazer epilasyon genellikle 6 ile 8 seans arası sürer. Her seans arası 6 ile 8 hafta koyulabilir. Eğer lazer epilasyon doğru şekilde uygulanır ve doğru şekilde bakımı yapılır ise ilk seanslardan sonra bile kıllarda %50 ile %85 arası azalma gözlenebilir. Erkeklerde kıl yapısının daha kalın olması, lazerin kıl köklerine daha kolay etki etmesine yardımcı olur.

Erkek lazer epilasyon işlemlerinde de bölgesel farklılıklar söz konusudur. Örneğin, erkek yüz lazer kaç seansta biter? sorusunun yanıtı ile diğer bir bölge için gerekecek süre aynı olmayacaktır. Doğru cihazlar eşliğinde, seans aralıkları ve seans süreleri doğru belirlenerek yapılacak işlemler uzun yıllar boyunca kılların geri dönmemesini sağlayacaktır.

Dr. Derm Polikliniği, uzman kadrosu, profesyonel cihazları ve steril ortamı ile size en iyi lazer epilasyon uygulamasını planlar. İstenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmak için bizimle iletişime geçebilir, randevu ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?