“Lazer epilasyon ne kadar sürer?” sorusunun cevabı, kişiden kişiye değişir. Lazer epilasyon uygulama süresi, uygulanacağı bölgeye ve tüy yapısına göre belirlenir. Lazer epilasyonun uygulama süresi, epilasyon merkezindeki uzmanlar tarafından belirlenir ve planlanır.

Lazer epilasyon, lazer teknolojisini kullanarak kıl köklerinin tahrip edilmesini amaçlayan epilasyon uygulamasıdır. Lazer epilasyon istenmeyen tüylerinizden kurtulmanız için kalıcı bir çözüm sunabilir. Lazer epilasyon ile başarılı bir sonuç yakalanması için tüm kıl ve tüylerin anagen evresinde işlem görmesi gerekir. Bunun için seans sayılarına özenle uyulması gerekmektedir aksi takdirde kıllar tekrardan uzayabilir. “Lazer epilasyon ne kadar sürer?” bu yazıda ele alalım.

Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?
Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

Lazer Epilasyon Kaç Seans Yapılır?

Lazer epilasyon seans sayısı, uygulama yapılacak bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Daha önceden farklı epilasyon yöntemleriyle kılların alındığı bölgelerde uygulama daha çabuk etki edebilir. Koltuk altı, bacak bölgesi, genital bölge gibi bölgesel uygulamalar için genellikle 5 ila 6 seans yeterli olabilmektedir. Daha ince tüy yapısına sahip bölgelerde ise seans sayısı artabilir.

Lazer epilasyon kaç seans yapılır cevabını etkileyen bir başka faktör ise hormon dengesidir. Yüz bölgesine yapılacak lazer epilasyon uygulaması, hormonların daha duyarlığı olduğu bir bölgeye uygulandığı için seans sayısı ve uygulama sıklığı farklılık gösterebilir. Yüz bölgesi lazer epilasyon için tam bir seans sayısı vermek doğru olmaz fakat 15 seansa kadar uzayabilir.

Lazer Epilasyon Seansı Ne Kadar Sürer?

Lazer epilasyon seansı ne kadar sürer, uygulama yapılacak bölgeye göre değişiklik gösterir. Koltukaltı gibi küçük bölgeler 5 dakika gibi kısa sürede tamamlanabilirken, tüm vücuda uygulanacak lazer epilasyon seansı 1 saate kadar uzayabilir. Bu süre ağda yada epilasyon makinesi gibi yöntemlerle karşılaştırıldığında normal bir süredir ve işlemin kalıcılığı da göz önünde bulundurulduğunda lazer epilasyonun daha avantajlı olduğu anlaşılır.

Lazer Epilasyon Süresini Etkileyen Faktörler

Lazer epilasyon süresi, bazı faktörlerden etkilenir. Bu faktörler;

  • Uygulamanın yapılacağı bölge
  • Kıl yapısı
  • Ten rengi
  • Lazer çeşidi
  • Seansların düzenli olarak yapılması

Olarak sıralanabilir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

Erkeklerde lazer epilasyon, kılların daha kalın ve koyu renkli olmasından dolayı daha kısa sürebilir. Lazer teknolojisi koyu renkli ve kalın yapılı kıllarda daha kolay etki eder. Erkeklerin tüy yapısının buna daha uygun olması epilasyon işlemini kolaylaştırır. Göğüs ve sırt gibi bölgelerde 6 ile 8 hafta içerisinde gözle görülür bir gelişme kaydedilebilir. Tüm vücutta lazer epilasyon işlemi için yine kişiye bağlı olarak 6 ile 8 seansda lazer epilasyon tamamlanabilir.

Ankara Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon işleminizin ne kadar süreceği uzman doktorlarınız tarafından belirlenir. Size ve tüy yapınıza en uygun lazer epilasyon programı için alanında uzman kişiler tarafından planlama yapılması gerekir. Dr.Derm Polikliniği, uzman kadrosu, steril ortamı ve profesyonel cihazları ile en iyi lazer epilasyon işlemini uygular. Kendinize en uygun lazer epilasyon uygulamasını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.