Lazer epilasyon ne zaman yapılmalı, bu uygulama için tercih edilmesi gereken uygun bir mevsim var mıdır? Öncelikle lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan yöntemlerden biridir. İleri teknoloji cihazlar sayesinde, ağda, tüy dökücü krem gibi geçici çözümleri geride bırakmaktadır. Cilt yapısı, kıl yapısına göre değişen uygulamalarla istenmeyen tüylerinizden tamamen kurtulabilirsiniz. 1996 yılından bu yana uygulanmaya başlanan lazer epilasyon kalıcı çözüm sağlamaktadır.

Lazer epilasyon ne zaman yapılmalı sorusu için en uygun cevap kış ve sonbahar mevsimidir. Lazer epilasyon uygulanan bölgenin direkt olarak güneşle temas etmesi sağlıklı olmadığı için güneşe en az maruz kalınan zamanları tercih etmek en doğrusu olacaktır. Yüz, kol, bacak gibi bölgeler güneşe direkt temas edebilmektedir, bu sebeple yaz aylarında epilasyon çok tercih edilmemektedir. Ancak bu durum her bölge için geçerli değildir, örneğin genital bölge ya da koltuk altı için mevsim gözetmeksizin uygulama yaptırılabilir.

"<yoastmark

Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalı ve Ten Rengi ile İlişkisi Nedir?

Lazer epilasyon ne zaman yapılmalı sorusu kadar epilasyon uygulanacak kişinin ten rengi de oldukça önemlidir, yaz aylarında cilt rengindeki değişiklik epilasyon süresini arttırmakta ve etkisini azaltabilmektedir. Özellikle yaz aylarında sıcak hava sebebiyle terleme daha fazla yaşanabildiğinden cildin epilasyon sonrası negatif yönde etkilenmesi olasıdır. Epilasyon sonrası 2-3 saat içerisinde duş önerilmediği için bu anlamda da zorluk yaşanmaktadır. Tüm bunların yanısıra epilasyon, cilt güneşe maruz kalıp bronzlaştıktan sonra yapılırsa ciltte geçici yanıklar oluşabilir ve lazer epilasyon yapıldıktan birkaç saat sonra ciltte koyuluklar belirebilir. Yüzeysel yanıklar uzun süre kalmaz, ortalama bir haftada iyileşir ancak yanan bölgede beyazlıklar oluşur, ortalama 6 ay iyileşme süreci vardır. Eğer derin bir yanıksa kalıcı koyuluk ya da beyazlık oluşabilir.

Lazer Epilasyon Sonrası Çıkan Tüyler Nasıl Alınır?

Lazer epilasyon sonrası çıkan tüyler nasıl alınır konusu da sık sık karşılaşılan bir sorundur. Bu süreçte ağda, ip gibi kökten uygulanan yöntemler önerilmez. Tüylerin kökünden kazınması bir sonraki lazer epilasyon seansı için başarılı sonuçlar doğurmaz. Tüylerin yüzeyden alınması önerilir, yani jilet kullanımı epilasyon öncesi en uygun yöntemdir. Jilet yöntemiyle birlikte tüy dökücü krem de önerilir. Bu süreçte en önemli nokta kıl köklerine dokunulmamasıdır.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın