İstenmeyen tüylerden kurtulup en hızlı şekilde ışıl ışıl bir cilde sahip olmayı herkez eminim istiyordur. Bunun için en iyi çözüm teknolojinin hediyesi olan lazer epilasyondur. Lazer epilasyon diğer uygulamlar ve yöntemlere göre en etkili çözüm. Ama herkesin merak ettiği bir soru var lazer epilasyon zararları nelerdir?

Lazer Epilasyon Zararları Nelerdir?

Lazer epilasyon sonrası yanmalar ve lekelenmeler meydana gelebilir. Lazer epilasyonda zarar görmemek için bir uzman bir dermatologun kontrolünde lazer epilasyon uygulatmalısınız.
Lazer epilasyondan sonra 3 hafta lazer epilasyon uygulanmış bölgeyi güneşten muhafaza etmeli doktor tavsiyelerinden çıkmamalısınız.  Bu süreçte ultraviyole A, ultraviyole B ışınlarına önlem almak için güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Lazer Epilasyon Zararları Nelerdir

Lazer Epilasyon Zararları Nelerdir

Lazer uygulamalarında büyük sağlık sorunları gözlemlenmemiştir sadece bilgi gereken bu uygulamalar yanlızca klinik ve özel doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Dikkatsizlik ve acemilik yanıklara, lekelere sebebiyet verebilir. Bunların dışında lazer epilasyon uygulaması sonrası deride kaşıntı, yanma, şişme gibi. Bu etkiler de 3-4 gün içinde yok olacaktır. Önemli olan konu ise cihaz ve cihaz ayarlarının doğru tercih edilmesidir.

Lazer Epilasyon Erkekler İçin Zararlı mıdır ?

Lazer Epilasyon erkek, kadın demeden herkez için uygulanabilir. Erkeklerde kadınlar da olduğu gibi büyük zararı eğer bir hata olmazsa olmayan lazer epilasyon artık erkekler tarafındanda tercih edilmektedir.
Erkeklerin tüyleri beyazlamadan lazer epilasyon uygulatması gerekmektedir aksi taktirde beyaz tüyler ışınlardan etkilenmediği için uygulamanın bir faydası olmayacaktır. Ve esmer tenli erkekler sakal üstü lazer epilasyon yaptırırken kesinlikle bir uzman doktora başvurmalıdır. Bu bölge diğer erkeklerde lazer epilasyon bölgelerine göre daha hassas olduğu için büyük risk alanıdır. Lazer epilasyon’un erkekler için özel olarak farklı zararları yoktur.

Lazer Epilasyonun Genital Bölgeye Zararı Var Mıdır ?

Lazerler direk olarak kıl köklerini hedefler, radyasyon gibi yayılmazlar. Sadece uygulanılan kıl köklerini hedefleyerek kıl köklerini tahribata uğratırlar. ve bu şekilde tüyler çıkmayacaktır. Vücutta diğer bölge ve organları hedef almadığı için hiç bir zararı olmayacaktır. Halk arasında yumurtalıklara zararı olup olmadığı çok sorulan sorulardandır ancak doğru uygulandığında asla zararı olmayacaktır. Bu uygulamanın sonuçları arasında asla kısırlık vs sonucuna rastlanılmamıştır. Bu durumda da görülebilecek yan etkiler diğer bölgelerde olduğu gibi, kızarıklık, yanık gibi reaksiyonların dışına taşmaz.

Hamileler Üzerinde Lazer Epilasyonun Zararı Var Mıdır ?

Hamilelerde genel olarak lazer epilasyon önerilmemektedir. Bu öneride bebeğe zarar olacağından değil. Annenin iç huzurunu ve psikolojisini korumak. Annelerde olan koruma içgüdüsüne zarar vermemektir. Gebelik döneminde lazer epilasyon’a ara vermek en mantıklı çözüm olacaktır.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın