Lazer makinesi, istenmeyen tüylerden kalıcı şekilde kurtulmak amacıyla kullanılan bir epilasyon ürünüdür. Cilt altındaki melanin dokusunu hedefleyen ürün, kıl köklerinin tekrarlayan seanslar sonunda tamamen yok edilmesini sağlamaktadır. Böylece kalıcı epilasyon sağlanmış olur.

Lazer makinesi, farklı kıl ve cilt tiplerinde iyi sonuç veren çeşitlere sahiptir. Atış derinliği, çalışma prensibi vb. ürünün hangi kişiler için uygun olacağını belirleyen hususlardır. Bununla birlikte lazer teknolojisi yirmi yıldan fazla süredir pek çok tıbbi ve teknolojik çalışma sayesinde önemli gelişmeler sağlamıştır. Günümüzde acısız ve kalıcı epilasyon sağlayan bu ürünler, pek çok klinik ve güzellik merkezinde kullanılmaktadır.

Lazer Makinesi

Lazer epilasyon işleminde, kıl köklerine özel başlıklar aracılığıyla lazer ışınları iletilir. Bu ışınlar kıl köklerini tahrip eder ve kıl çıkması zaman içinde tamamen engellenir. Öncesinde de zayıflayan kıl köklerinden ince tüyler çıktığından kişinin bu kıllardan duyduğu rahatsızlık azalacaktır. Lazer epilasyon işlemi şu kişiler için uygundur;

  • On sekiz yaşını doldurmuş,
  • Hormonal durumu normal,
  • Cilt hastalığı olmayan,
  • Epilepsisi vb. bulunmayan.

Hamilelik döneminde, sivilce ilacı kullanırken ve cildi zayıflatan diğer hastalıkları mevcut kişiler için lazer epilasyon uygulamaları önerilmemektedir. Bunun dışında her cinsiyetten yetişkin bireyler, vücudun pek çok yerinde lazer işlemini güvenle yaptırabilir.

Lazer Epilasyon Makinesi

Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri kalıcı olarak azaltmak veya yok etmek için kullanılan bir yöntemdir. Bu işlemde, yoğun ışık enerjisi yayan bir lazer cihazı kullanılır. Lazer ışığı, tüylerin melanin adı verilen pigment tarafından emilir. Bu melanin emilimi, tüy köklerini tahrip eder ve bu da tüylerin yeniden büyümesini engeller.

Lazer makinesi nedir? Cildin kıl kökünün bulunduğu alt katmanına dek lazer ışını gönderilebilen ve bu sayede kalıcı epilasyon sağlayan cihazlardır. Kullanılacak lazer epilasyon makinesinin türü ve özellikleri, işlemin başarılı olacak kıl ve cilt yapısını belirleyen temel husustur. Temelde üç farklı teknik özellikte pek çok farklı marka lazer epilasyon cihazı mevcuttur. Dolayısıyla “en iyi lazer tipi hangisi?” minvalindeki soruların yanıtı kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Lazer epilasyonda en sık kullanılan teknolojiler şunlardır;

Alexandrite
Nd:Yag
Diode

Alexandrite açık ten ve koyu kıl rengi kombinasyonunda yüksek başarılı sonuçlar çıkarırken, Diode daha hassas ciltler ve koyu tenler için de uygundur. Nd:Yag ise pek çok kıl renginde yüksek performans sağlayabilmesiyle bilinir.

Lazer epilasyon aleti türlerinin yanında, kullanılacak yan ekipmanlar da oldukça önemlidir. Soğutucu başlık ile birlikte kullanıldığında lazer işlemi esnasında ortaya çıkan acı minimum seviyelere düşer. Kullanılacak cihazın düzenli bakımının yapılması, bununla birlikte işlem yapan kişinin bu alanda yetkili ve eğitimli olması da diğer gerekliliklerdendir.

Lazer işlemi esnasında bir miktar acı hissedilmesi normaldir. Bu acı hissi genellikle kısa süre içinde geçer. Söz konusu acı ağda uygulamasından sonra oluşan acı ile kıyaslandığında oldukça düşük şiddetlidir ve her uygulama sonrasında kıllarda belirgin şekilde azalma ortaya çıkmaktadır.

Lazer Makinesi

8 Seans Lazer Kaç TL?

Lazer epilasyon fiyatı belirlenmesinde rol oynayan pek çok faktör söz konusudur. “En iyi sonuç veren lazer epilasyon cihazı hangisi?” sorusunun teknik yanıtı kişiye bağlı şekilde değişse de hastanın

Seans sayısı: Lazer uygulamaları genellikle 6-12 seans arası planlanır. Bu sayı kişinin kıl yapısına ve kullanılan cihazın performansına göre değişiklik gösterir. Erkeklerde seans sayısı kadınlara nazaran daha fazla olabilmektedir.

Kullanılan makine: Lazer makineleri farklı özellik ve kalitede olabilir. Aynı teknolojiyle üretilmiş olsa da kullanılabilecek cihazların sayısı ve aralarındaki kalite farkı bazen oldukça belirgindir. Ayrıca yeni bir ürün kullanılması işlem kalitesi açısından fark oluşturacaktır.

Lazer Makinesi

İşlemi uygulayan kişi: Lazer epilasyon cihazlarının kullanımı bir profesyonellik gerektirir. Bununla birlikte kişinin cilt yapısını analiz edebilmek, buna uygun atış yapabilmek vb. de uygulamalar için oldukça önemlidir.

Uygulama yapılan işletme: Pek çok klinik, hastane ve güzellik merkezinde epilasyon aleti lazer işlemi yapılır. Bu işletmelerin hijyen kurallarına riayet etmesi, hasta ve uygulayıcının sağlığını korumaya yönelik önlemlere sahip olması gereklidir.

Ankara lazer epilasyon merkezi olarak çalışmalarını sürdüren DrDerm Polikliniği, her kıl ve cilt yapısına uygun farklı lazer cihazları ile çalışmalarını sürdürmektedir. İstenmeyen tüylerinizden kalıcı şekilde kurtulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.