Lazerle kalıcı makyaj silme bir dönem epey popüler olan ve hala da tercih edilen kalıcı makyaj uygulamalarını yaptırıp çeşitli sebeplerle bundan vazgeçip silmek isteyenler için geliştirilen bir yöntemdir.

Lazerle kalıcı makyaj silme işleminde en başarılı sonuçlar Q-swithched (Q anahtarlı) lazer sistemleriyle alınabilmektedir. Kalıcı makyaj silme, kalıcı sövme sildirme işlemiyle benzerlik gösteren bir uygulamadır.

Lazerle Kalıcı Makyaj SilmeLazerle Kalıcı Makyaj Silme Nedir?

Kalıcı makyaj, genellikle kadınların tercih ettiği; kaş, göz çevresi veya dudak bölgelerine yapılan güzellik uygulamalarıdır. Kaşları seyrek olan veya dökülen, göz çevresi çizgilerinin daha belirgin olmasını isteyen ve ince dudaklı kişilerin en çok tercih ettiği kalıcı makyaj türleri ise şunlardır;

  • Kalıcı eyeliner uygulaması
  • Kalıcı dudak kontürü
  • Kalıcı kaş makyajı

Kalıcı makyajlar uygulamaları uzun dönemde kullanılmak üzere yapılırlar. Fakat bu makyajı yapan kişiler zamanla farklı sebeplerden dolayı kalıcı makyajlarını sildirmek isteyebilirler. Kalıcı makyajın silinmesinin istenmesinin sebepleri genel olarak:

  • Kalıcı kaş makyajında mevcut kaş şeklini değiştirmek istemek
  • Rengi solan kalıcı makyajların sebep olduğu görüntü
  • Yanlış yapılan kalıcı makyaj uygulamaları
  • Zamanla yüzde meydana gelen değişimler

Kalıcı Makyaj Nasıl Silinir?

Kalıcı makyajların temel mantığı dövme yaptırmakla oldukça benzerdir. Tıpkı kalıcı dövme nasıl silinir? Sorusunun cevabında olduğu gibi kalıcı makyajın silinmesinde en çok Q-swithched lazer sistemi kullanılır. Bu lazer sisteminde makyajın uygulandığı bölgeye öncelikle acı hissedilmemesi için anestezik krem uygulanır. Ardından bölgeye Q-swithched lazerle atışlar yapılır. Ten rengine göre koyu renkte olan kalıcı makyaj içeriğinin, lazer ışınlarının ısı etkisi kullanılarak parçalanmaya ve dağılmasına yardımcı olur. Parçalanan maddeler vücudun lenf sistemiyle zamanla dışarı atılır ve böylece kalıcı makyajın vücuttan temizlenmesine yardım eder.

Dövme silme işlemine göre kalıcı makyajların vücuttan temizlenmedi daha kolay olabilmektedir. Dövmelerde çok daha fazla miktarda dövme mürekkebi kullanılıp daha koyu renkler tercih edildiğinden dolayı dövmelerin silinmesi daha uzun sürebilir.

Ankara Lazer Epilasyon

Kalıcı Makyaj Kaç Seansta Silinir?

Kalıcı makyaj uygulamaları, farklı içeriklerle ve farklı yöntemlerle uygulanabilmektedir. Bu yüzden kesin bir seans sayısı ancak uzmanın kontrolünden sonra belirlenebilir. Fakat kalıcı makyaj uygulamaları ortalama 2 ile 4 seansta silinebilmektedir.