Lazerle karbon peeling uygulaması ciltte dış etkenlere ve zaman bağlı olarak oluşmuş güneş lekeleri, gözenekler, akne izleri, yaşlanmayla oluşan cilt lekeleri, siyah noktalar, ince kırışıklıklar ve cilt yüzeyinde oluşan yüzeysel deformasyonlarının giderilmesi amacıyla uygulanan bir peeling yöntemidir.

Lazerle karbon peeling uygulaması cilde iletilen yoğunlaştırılmış lazer ışınlarının deri altına inmeden, cilt yüzeyinde bulunan leke ve ölü deri hücrelerinin tahrip edilerek yenilenmesine yardımcı olma prensibine dayanır.

Lazerle Karbon Peeling Uygulaması

Lazerle Karbon Peeling Uygulaması Nedir?

İnsan cildi oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Özellikle yüz bölgesinde oluşan küçük bir leke veya iz bile dışarıdan hemen fark edilir ve kişinin psikolojisini etkileyebilir. Yaz aylarında güneş ışınlarına fazla maruz kalma, ergenlik döneminde oluşan akne izleri veya yaşlanmaya bağlı olarak yaşanan deformasyonlar ciltte farklı şekillerde lekelerin oluşumuna sebep olabilir. Günümüzde bu lekelerin tedavisi için değişik yöntemler olsa da son yıllarda en çok tercih edilen ve iyi sonuçlar alınan uygulamalardan birisi de  lazerle karbon peeling işlemidir.

Lazerle Karbon Peeling (soyma) işleminde Q anahtarlı Nd:yag lazer sistemleri kullanılır. Bu uygulamada cilt yüzeyine yoğun karbon atomu içeren özel içerik sürülerek lazerle bu bölgelere atışlar yapılır. Böylece cildin yenilenmesi ve mevcut lekelerin giderilmesi amaçlanır.

Ankara Lazer Epilasyon

Lazerle Karbon Peeling İşlemi Nasıl Yapılır?

Cilt yenileme ve gençleştirme yöntemi olan karbon peeling uygulaması yapılırken önce cilde özel içeriğe sahip karbon sıvısı sürülür. Cilt yüzeyini kaplayan bu koyu renkli içeriğin amacı lazer ışınlarıyla iletilen enerjinin deri yüzeyinde tutulmasını sağlamaktır. Cilde sürülen karbon sıvısından sonra yüzeye Q anahtarlı Nd:yag lazer sistemi ile atışlar yapılır. Atışlarla birlikte karbon sıvısı anı bir ısınmaya maruz kalır ve buharlaşarak cilt yüzeyinde düşük miktarda hasar oluşturulur. Oluşturulan düşük seviyedeki hasar cildin yenilenmesine katkı sağladığı gibi aynı zamanda cildin kolajen üretiminin tetiklenmesini ve cilt elastikiyetini sağlayan elastin liflerinin toparlamasını, kısalmasına yardımcı olur. Böylece cilt sıkılaşarak toparlanma imkânına kavuşabilir.

Lazerle Karbon Peeling İşlemi Faydaları

  • Ciltte oluşmuş lekeler giderilmesine
  • Geniş gözenek görünümü azalmasına
  • Ciltteki kolajen üretimi artmasına
  • İnce kırışıklıklar giderilmesine
  • Daha canlı ve gergin bir cilde kavuşulmasına
  • Akne izi ve siyah noktaların düzelmesine
  • Yeni akne oluşumu önlenmesine

Yardımcı olur.