Lazerle sivilce izi tedavisi, söz konusu izlerin ortadan kaldırılmasına yönelik bir cilt bakım uygulamasıdır. İşlem için farklı lazer teknolojileri kullanılabilmektedir. Lazerle cildin soyulması ve sivilce izlerinin yok olması mümkündür. Ayrıca yalnızca izleri silebilen lazer uygulamaları mevcuttur.

Lazerle sivilce izi tedavisi öncesi sivilce izleri kontrol edilir. Lazer uygulaması için sakınca bulunmadığı tespit edildiğinde işlem için planlama yapılır. Lazerle sivilce izi tedavisinde cilt soyucu yahut leke silmeye odaklı lazer teknolojileri kullanılabilir. Kişide hangi lazer işleminin uygulanacağına, işlemi yapacak olan hekim karar verecektir.

Lazerle Sivilce İzi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sivilce (akne), her yaştan ve cinsiyetten kişinin hayatı boyunca pek çok kez yaşadığı bir cilt sorunudur. Hormonal dengenin bozulması, cilt üzerindeki iltihaplar, beslenme sorunları bu problemin ortaya çıkmasına neden olabilen etkenlerdendir.

Yaklaşık otuz yıllık lazer teknolojisi, istenmeyen tüylerden kurtulma, damar (varis) tedavileri gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. Tıbbın ve teknolojinin gelişimiyle birlikte lazer uygulamaları da büyük çaplı değişim ve ilerleme yaşamıştır. Günümüzde lazer uygulamalarıyla;

 • Cilt yenileme,
 • Çatlak tedavisi,
 • Dövme silme,
 • Ben aldırma,
 • Siğil tedavisi vb. mümkün olmaktadır.

Bunların yanı sıra kalıcı sivilce tedavisi için lazer teknolojisi etkin biçimde kullanılmaktadır. Co2 fraksiyonel lazer, erbuim Yag gibi uygulamalar sivilce izi tedavisi için kullanılan başlıca lazer işlemleridir. Cilt üzerindeki hasarlı doku bu uygulamalarla yenilenmekte ve sivilce izleri yok edilmektedir. Uygulama seanslar hâlinde yapılmaktadır.

lazerle-sivilce-izi-tedavisi

Lazerle Sivilce Tedavisi Yöntemleri

Farklı dalga boylarındaki lazer teknolojileri ile farklı derinlikteki ve boyuttaki sivilce izlerinin tedavisi mümkündür. Lazer cihazlarıyla yapılacak tedavi uygulamaları teknik açıdan benzerlik taşır ancak bazı noktalarda ayrılır.

“Karbondioksit Lazer Tedavisi”

Co2 fraksiyonel lazer adıyla da bilinmektedir. Uygulamanın temel prensibi, lazer ışınlarıyla mikro yaralanmalar oluşturmak ve cildin yenilenmesini tetiklemek şeklindedir. Böylelikle ciltteki hasarlı bölgeler, hasarsız bırakılmış kısımlar tarafından iyileştirilir. Bu iyileşme esnasında kolajen üretimi tetiklenir.

“Erbuim YAG Lazer”

Lazer ışınlarının cilt yüzeyine gönderilmesi ve bu ışınlar yardımıyla izlerin silinmesi işlemidir. Cilt altına iletilen ışınlar su molekülleri tarafından emilir ve hızlı bir soyulma meydana gelir. Bu soyulma süreci tamamlandığında cilt altında yeni doku ortaya çıkacaktır.

Farklı biçimde çalışan her iki lazer uygulaması da ciltte benzer değişimler oluşmasını sağlar. Yan etki bakımından benzer durumlar ortaya çıkar işlem sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar noktası da ortaktır.

Lazerle Sivilce Tedavisi Yararları

Lazerle yapılan uygulama, kalıcı şekilde sivilce izleri tedavisi yapılabilir. Cildin yenilenmesi ve gençleşmesi için bu işlemden faydalanılmaktadır. Lazer işlemi sivilce izlerinin tedavisini ve diğer hasar, skar ve çukurların yok edilmesini sağlar. İşlem birkaç seans içinde başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır. Bu nedenle iz tedavisi için kullanılabilen yüzeysel uygulamalardan daha fazla tercih edilmektedir.

Sivilce izleri lazer ile tedavi başlamadan önce hasta işlemle ilgili bilgilendirilmelidir. Her ne kadar basit bir tedavi yöntemi olarak tanımlansa da lazerle sivilce tedavisi öncesi sonrası hastanın dikkat etmesi gereken noktalar vardır.

 • İşlem öncesi deride soyma yaratacak işlemlerden kaçınılmalıdır.
 • Bronzlaşma gibi uygulamalardan sonra bir süre beklenmelidir.
 • Cilt üzerindeki açık yara, aktif sivilce vb. bulunması durumunda lazer uygulaması yapılamaz.
 • Gebe ve emziren kişilerde uygulama önerilmez.
 • Kronik rahatsızlıkları olan ya da kan sulandırıcı kullanan kişilere işlem uygulanmaz.
lazerle-sivilce-izi-tedavisi

Lazerle Akne İzi Tedavi Fiyatları

Lazer uygulaması, sivilce izlerini kalıcı şekilde yok edebilen ve bu nedenle benzer sonuç vaadinde bulunan pek çok işlemden daha fazla tercih edilen bir uygulamadır. Lazerle sivilce izi tedavisi kaç seans süreceğine, işlemin hangi yöntemle yapılacağına vb. göre sivilce izi tedavisi fiyatları değişiklik gösterecektir.

Sivilce izleri lazer tedavisi fiyatları açısından belirleyici olabilen diğer hususlar şu şekildedir;

 • Uygulamanın yapılacağı alanın genişliği,
 • İz, leke veya hasarın boyutları,
 • İşlemin yapılacağı kliniğin fiyat politikası,
 • Hangi lazer yöntemiyle ve ne kadar sürede işlemin tamamlanacağı.

Bu doğrultuda en uygun ve kaliteli hizmet veren kliniğe başvuru yapmak işlemin ve sonrasındaki sürecin güvenle geçmesini sağlayacak önemli bir adımdır.

Drderm, alanın yetkin personeli ve son teknoloji cihazlarla lazerle iz tedavisi, mezoterapi gibi pek çok işlemi yapmaktadır. Drderm kliniğine başvurmak, randevu ve fiyat bilgisi almak için bize ulaşabilirsiniz.