Leke Tedavisi

Leke tedavisi farklı yaş gruplarında olan her insanın başvuru yapabileceği, ciltteki lekelerin giderilebilmesi gerçekleştirilen tedavi yöntemlerinin genel adıdır.

Leke tedavisi gerektiren cilt rahatsızlıklarından, farklı teknolojilerden yararlanılan, birbirinden bağımsız alternatif yöntemlerle kurtulmak mümkündür. Drderm Polikliniği dahilinde de sunulan bu hizmetler hakkında detaylı bilgilere erişebilmek için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Leke Tedavisi Nedir?

Medikal alanda yapılacak olan ve tedavi olarak adlandırılan her müdahale, alanında uzman olan hekimlerin kontrolünde yapılmak zorundadır. Aynı zamanda alanında uzman olan hekimin gözetimi bu süreçlerde yetersiz kalmaktadır. Hasta ve insan sağlığı söz konusu olan bu süreçlerde kullanılacak cihaz ve ekipmanlar da bakanlık ile yetkili mercilerin onaylı belgesine sahip olmalıdır.

Leke tedavisi de medikal alana dahil edilen ve yukarıdaki parametrelerin sağlanması koşuluyla gerçekleştirilmesi uygun bulunan tedaviler kategorisinde yer almaktadır.

Genel olarak bu tedavi yönteminde, cilt üzerinde var olan renk ile ton farklılıklarının giderilmesi, doğuştan gelen deri lekeleri ve sonradan var olan doğal ya da suni lekelerin giderilmesi amaçlanır.

Tedavinin seyrini ve seans sayısını belirleyen faktörler ise;

 • Lekenin yer aldığı vücut bölgesi
 • Vücudun genelinde farklı bölgelerde lekelerin yer alıp almaması
 • Var olan lekenin büyüklüğü ve kapladığı alan
 • Lekelerin deri altında veya deri üzerinde yer alması
 • Lekelerin doğal kalıcı veya yapay geçici olması

şeklinde listelenebilmektedir.

Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

[contact-form-7 id=”861″]

En İyi Leke Tedavisi Hangisi?

Medikal alanda en iyi çözüm diye sunulan tedavilerin birçoğu, ticari kaygılar ile reklamı yapılan, insan sağlığından önce maddi sürecin ön plana alındığı çözümledir. Bu çözümlere başvuru yapmak çoğu zaman hasta sağlığında kalıcı deformasyonlar oluşmasına sebep olmaktadır.

En iyi tedavi diye bir şey çok spesifik alanların dışında yoktur fakat hastaların muayene ve inceleme aşamalarının ardından hasta için optimum çözümün olduğu tespit edilen hekim veya uzman görüşleri vardır.

Drderm Polikliniği bu aşamada ilk sıraya hasta sağlığını alarak hizmetlerini sürekli şekilde devam ettirme misyonu ile gerçekleştirir. Alternatif tedavi yöntemlerinin uygulanması için uygun hale getirilen poliklinik şartlarında altın iğne yönteminden lazerle tedaviye varana kadar çok sayıda hizmet arasından, sizin için en uygun olan çözümü sunar.

Leke Tedavisi
Leke Tedavisi

Leke çeşitleri genel olarak insan vücudunda;

 • Doğum lekesi,
 • Yanık lekesi,
 • Sivilce izi lekesi,
 • Güneş yanığı lekesi,
 • Yaşlılık lekeleri
 • Çil veya yüzde var olan doğal lekeler

gibi leke çeşitleri için alternatif yöntemler mevcuttu. Bu yöntemler çeşitlendirilebilir olmakla birlikte genel olarak;

 • Lazer ile tedavi
 • Kimyasal destekler ile peeling uygulaması
 • Fraksiyonel lazer ile tedavi
 • Işık peeling
 • Altın iğne
 • Karbon peeling
 • Maske desteği ile tedavi

gibi yöntemler ile farklı cilt lekeleri üzerinde olumlu sonuçlar almak mümkün olabilmektedir.

Leke Tedavisi

Ankara Leke Tedavisi

Türkiye genelinde son yıllarda poliklinik çalışması ile leke tedavisi talep eden hasta sayılarında tespit edilebilir oranda artış yaşanmaktadır. Ankara genelinde ise kişiselleştirilmiş şekilde planlanan özel tedavi uygulamaları üzerinde hizmetlerine devam eden Drderm, güncel teknolojik cihazlar ile onaylı ve belgeli şekilde sağlık hizmetlerine devam etmektedir.

Uzman hekim kontrolünde gerçekleştirilen uygulamaları merkez polikliniğinde yapan Drderm; Tunalı Hilmi Cad. 111/6 Kavaklıdere, Çankaya/Ankara adresinde seans hizmetlerini sunmaktadır.

Siz de talep ettiğiniz detayları öğrenmek ve tedaviler hakkında bilgilere ulaşmak için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Merak Ettikleriniz İçin Whatsapp

Leke Tedavisi Fiyatları

Leke tedavisi uygulaması diğer müdahalelerden farklı olarak muayene ve inceleme süreci gerektiren bir yöntemdir. Bunun sebebi, estetik kaygıdan daha çok insan sağlığı üzerinde doğrudan etkili olabilecek detayların temizlenmesi aşamasında en sağlıklı sonucu almanın amaçlanmasıdır.

Bu sebeple leke tedavisi olarak, hasta üzerinde inceleme yapılmadan önce doğrudan tavsiye edilebilecek bir tedavi önerisi bulunmadığı için, konu hakkında sabit bir fiyat sunmak da mümkün olmamaktadır.

Hastanın talep ettiği bölgesel ya da vücut genelindeki sorunlar için inceleme yapıldıktan sonra, vücuda uyumlu ve yarar gösterebilecek tedavi yöntemi üzerinde doktor tespiti yapılır ve bundan sonraki aşamada daha net fiyat bilgisi vermek mümkün olur.

Aynı zamanda tedavi gerektiren bölgede yer alan lekenin boyutu, farklı noktalardaki sayısı, leke renginin koyuluğu, tamamlanabilecek seans sayısının fazlalığı gibi sebepler de fiyatı doğrudan etkilemektedir.

Siz de talep ettiğiniz tedavi yöntemi hakkında bilgi almak, sorunlarınızı ifade etmek ve güncel fiyat bilgisi almak için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Leke Tedavisi
Şimdi Bizi Arayın