Medikal cilt bakım uygulamaları cilt problemlerine karşı veya cilt güzelleştirme amacıyla yapılan işlemlerdir. Birçok farklı uygulama çeşidi bulunur ve pek çok cilt sorununa karşı uygulanabilir. Cilt bakımı pürüzsüz ve temiz bir cilt sahibi olmanızı sağlayabilir.

Medikal cilt bakım uygulamaları ile sivilce, siyah nokta, leke, yara izi veya kırışıklıklar gibi birçok probleme çözüm sağlayabilir. Uygulamalar bilimsel dayanaklıdır ve cilt üzerindeki etkileri gözle görülebilir. Kullanılan cilt bakımı cihazları en az yan etkiyi oluşturacak şekilde tasarlanmıştır. Uzman kişiler tarafından doğru olarak uygulandığında, daha genç ve sağlıklı bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

Medikal Cilt Bakım Uygulamaları
Medikal Cilt Bakım Uygulamaları

Medikal Cilt Bakım Uygulamaları Nedir?

Medikal cilt bakım uygulamaları uzman kişiler tarafından, profesyonel cihazlarla yapılan işlemlerdir. Evde yapılan cilt bakım uygulamalarından daha etkili ve kesin çözümler sunabilmektedir. Medikal cilt bakımı bilimsel temellere dayanan işlemlerdir ve işlevselliği fark edilebilir. Birçok farklı probleme karşı etkili çözüm sunabilir. Dermaroller, altıniğne, peeling uygulamaları ve ulterapi gibi çeşitleri bulunur.

Medikal Cilt Bakımı Çeşitleri Nelerdir?

Medikal cilt bakımı yöntemlerinin gelişmiş teknolojilere sahip cihazlar kullanıldığı farklı uygulamaları bulunur. İhtiyacınıza en uygun cilt bakımı yöntemine uzman doktorunuz ile karar verebilirsiniz. Doktoronuz cilt probleminize veya cilt yapınıza en uygun cilt bakım yöntemini belirler. Etkisi kanıtlanmış yöntemlerden bazılarına birlikte bakalım;

Dermapen

Dermapen, bir cihaz aracılığı ile cildinize mikro kanallar açılarak bu kanallardan cilt bakımı serumları uygulanan bir cilt bakım yöntemidir. Oluşturulan mikro kanallar cildin kollajen üretimini tetikleyerek cildin yenilenmesini amaçlarken, uygulanan krem ve serumların cildin alt katmanlarına daha kolay ulaşmasına yardımcı olur. Güneş lekesi, sivilce, kırışıklıklar gibi birçok soruna çözüm sunabilir.

Altın İğne RF Uygulaması

Radyofrekans dalgalarını kullanarak cildin yenilenme mekanizmasını tetiklemeyi amaçlayan bir uygulamadır. Cihazın ucunda bulunan altın iğneler aracılığıyla cildin alt tabakasına mikro kanallar açılır ve bu kanallardan radyofrekans dalgaları verilir. Enerji dalgalarının yaratığı ısı dalgası ile cildin yenilenme sisteminin tetiklenmesi amaçlanır. Kollajen ve elastin üretimi artarak cildin gençleşmesine yardımcı olur. Yara ve yanık izleri gibi derin problemler için veya akne, kırışıklık, güneş lekesi, çatlaklar gibi problemler için de uygulanabilir.

Hydrafacial

Hydrafacial uygulaması ciltteki gözenekleri açarak cildi temizleyebilir ve nemlendirici bakım uygulayabilir. Vorteks teknolojisi ile vakumlama yaparak cilt gözeneklerindeki kirlerin temizlenmesine yardımcı olur. Parlak ve temiz bir cilde sahip olunmasına yardım eder. Her cilt tipine uygun olabillir.

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling, cildin dış katmanındaki ölü deriyi soyarak sağlıklı cildin ortaya çıkmasını amaçlar. Siyah noktaları ve sivilceleri temizleyebilir. Cildiz pürüzsüz ve daha canlı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Ayrıca leke tedavisi için de uygulanabilir.

Medikal Cilt Bakımı Ne İçin Uygulanır?

Medikal cilt bakımı ciltteki pek çok farklı problem için veya cilt gençleştirme için uygulanabilir;

  • Akne, sivilce, siyah nokta gibi problemlere karşı çözüm sunabilir,
  • Güneş lekeleri, cilt lekeleri, yanık ve yara izleri gibi sorunlara tedavi olabilir,
  • Göz altı morlukları, kırışıklıklar için uygulanabilir,
  • Sarkmalar, kırışıklıklar ve yaşlı görünüme neden olan problemler için kullanılabilir,
  • Cilt gençleştirme için uygulanabilir.

Medikal Cilt Bakım Uygulamaları Ankara

Medikal cilt bakım uygulamaları, uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde işe yaramanın aksine cildinize zarar verebilir. Dr.Derm Polikliniği olarak uzman kadromuz ile güvenilir cilt bakım uygulamaları yapmaktayız. Kullandığımız son teknoloji cilt bakım cihazları ile daha genç ve temiz bir cilde kavuşmanıza yardımcı oluyoruz. Cilt bakım uygulamaları fiyatları ve daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.