Mezoterapi fiyatları, pek çok farklı alanda çeşitli faydaları olan mezoterapi uygulamasını yaptırmak isteyenlerin merak ettiklerindendir. Bu işlem saç derisinde ve cildin farklı bölgelerinde kozmetik ve sağlıkla ilgili amaçlarla uzun yıllardır uygulanmaktadır.

Mezoterapi fiyatları belirlenirken, işlemin yapılacağı bölge, kaç seansa ihtiyaç duyulacağı gibi etkenler göz önünde bulundurulur. İlk mezoterapi uygulamaları 1950’lerde yapılmıştır. O dönemde işlem yalnızca sağlık amaçlı, yaralanma vb. için kullanılmıştır. Günümüzde pek çok güzellik ve estetik merkezindeki çeşitli işlemler bu yöntemle yapılmaktadır.

Mezoterapi Fiyatları Ne Kadar?

Mezoterapi cilt altı dokusuna iletilen ürün, ilaç ve serumlarla tedavi işlemidir. Bu yöntemle cilt gençleştirme, yenileme uygulamaları yapılmaktadır. Bu işlem sayesinde göz altı morlukları, cilt lekeleri vb. ortadan kaldırılabilir. Kilo verme sürecinde, selülitlerin yok edilmesinde yararlanılabilen bir işlemdir. Cilt altındaki kolajen dokularını uyarır, bu sayede pek çok dolaşım sorunu ortadan kalkar.

Uygulanan işlemin süresi, birden fazla seans gerekliliği ve uygulama yöntemi mezoterapi fiyatları hususunda belirleyici faktörlerdendir. Yüzde ya da başka bir bölgedeki mezoterapi veya saç mezoterapi fiyat açısından farklılıklar gösterir.

Mezoterapi işleminin sağladığı bazı faydalar şu şekildedir;

 • Kellik ve saç dökülmesinde önleyici ve iyileştirici bir yöntemdir.
 • Deri çatlaklarının yok edilmesini sağlar.
 • Spor yaralanmalarında kullanılabilen bir tedavidir.
 • Fibromiyalji (nedeni saptanamayan ağrı) için semptomları azaltabilir.
 • Cilt sarkması gibi yaşlanma belirtilerinin azaltılmasına yardımcı olur.

Mezoterapi ücreti ne kadar” yahut cilt mezoterapisi ne kadar gibi soruların yanıtı, ancak muayene ve işlem belirlenmesi sonrasında yanıtlanabilir. Cildin durumu ve gerekli işlemlerin niteliğine bağlı şekilde fiyat belirlemesi yapılır. Yüz mezoterapi fiyatları da hangi ihtiyaca yönelik yapıldığına göre kendi içinde değişiklik göstermektedir.

mezoterapi-fiyatlari

Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Mezoterapi farklı tedavi seçeneklerini barındıran bir uygulamadır. Cilt altına enjekte edilen farklı özelliklerdeki ilaç ve serumlar yardımıyla yapılan bir işlemdir. Cildin ihtiyaç duyduğu bakım ve takviyeler, belirli bir prosedürle cilt altına enjekte edilir. Direkt ilgili bölgeye yapılacak uygulama kısa vadede görülebilen, hızlı ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Mezoterapi kimlere uygulanmaz? Uygulamanın yapılabilmesinde çeşitli koşulların sağlanması önem arz eder. Mezoterapi uygulanması önerilmeyen durumlar ve kişiler şu şekildedir;

 • Hamilelerde ve emziren kadınlarda uygulanması güvenli değildir.
 • Şeker ve böbrek hastalarında mezoterapi yapılması önerilmez.
 • Kan pıhtılaşmasıyla ilgili sorunları olanlar ve pıhtılaşma engelleyen ilaç kullananlar mezoterapi yaptıramaz.
 • Daha önce felç geçirmiş kişilerde ve kalp hastalarında mezoterapi uygulaması yapılamaz.
 • Mezoterapi 18 yaşını doldurmamış kişilere uygulanmaz.

Mezoterapi bir hekim tarafından, steril ortamda uygulandığı sürece bu durumlar dışında herkes için güvenle yapılabilen bir işlemdir. Vücudun hemen her alanında farklı amaçlarla yapılabilmektedir.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saçlar, çeşitli faktörlerle zaman içinde dökülerek azalabilir. Bazı cilt hastalıkları, genetik faktörler, yaşam alışkanlıkları saçlarda seyrelmeye ve kelliğe yol açabilmektedir. Mezoterapi uygulamaları sayesinde saç dökülmesi sorunu ve diğer saçlı deri hastalıkları tedavi edilebilir.

Saç mezoterapisi ile cildin alt katmanındaki dokular uyarılır. Cildin ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminler doğrudan ilgili bölgeye ulaştırılır. Bu sayede dökülme ve diğer problemler engellenebilir, kişinin saç kalitesi ve canlılığı, uzama hızı artar. Saç mezoterapisi şu şekilde uygulanır;

 • Saçın dökülme nedenine uygun içeriklerle hazırlanan serum saçlı deriye enjekte edilir.
 • Bu enjeksiyonlar sayesinde saçın eski sağlıklı hâline dönmesi beklenir.
 • Uygulama yaklaşık altı ila sekiz arasında yapıldığı takdirde gözle görülür etkiler ortaya çıkar. Bu sürede saçların uzama hızının da etkisi vardır.
 • Saç mezoterapisi hem kadın hem de erkeklerde etkili sonuçlar gösteren, saç ekimi gibi daha büyük operasyonlara gerek kalmadan saçların çoğalmasına imkân tanıyan bir işlemdir.
mezoterapi-fiyatlari

Cilt Mezoterapi Fiyatları ve Uygulaması

Cilt mezoterapisi selülit görünümünden, cilt lekelerinden, yaşlanma belirtilerinden vb. kurtulmayı sağlayan bir uygulamadır. Enjeksiyon içeriği hastanın ihtiyaçları doğrultusunda belirlenir. Yine aynı doğrultuda uygulama seans sayısı da tespit edilir. Mezoterapi esnasında kullanılan maddeler yüz mezoterapi fiyatları açısından önemlidir. Bu maddelerden bazıları şu şekildedir;

 • Mineral tuzlar,
 • Somon DNA,
 • Nükleik asit, amino asit vb.,
 • Koenzimler,

Sigara ve alkol kullanıma bağlı yaşlanma etkilerini yok eden işlem özellikle şu kişilere önerilir;

 • Akne ve akne izi şikâyeti olanlar,
 • Göz altı şişliği ve morluğu bulunanlar,
 • Selülit görünümüne sahip kişiler,
 • Yara izlerinden kurtulmak isteyenler,
 • Çatlak şikâyeti bulunanlar.

Mezoterapi kalıcılığı ne kadar? Bu sorunun yanıtı kişinin alışkanlıklarına ve yapılan işlemin boyutuna göre değişiklik gösterir. Ancak iyi bir uygulama ve cilt bakımı işlemin kalıcılığını artıracaktır.

Mezoterapi 1 seans yeterli mi? Hastanın durumuna ve yapılan uygulamanın boyutuna göre seans süreleri değişir. Bununla birlikte genellikle ilk seans sonrası bir iyileşme gözlemlense de işlemin en az üç seans uygulanması kalıcılığı ve etkisi açısından gereklidir.

Drderm Polikliniği, tüm güzellik ve bakım uygulamaları, lazerle cilt gençleştirme, istenmeyen tüy çözümleri vb. ile ilgili çalışmalar yürütmektedir. Ayrıca cilt ve saç mezoterapisi Ankara tavsiye arayışındaki kişiler de gönül rahatlığıyla kurumu ziyaret edebilir. İşlemlerimizle ilgili detaylı bilgi almak ve randevu için bize ulaşabilirsiniz.