Mezoterapi ile zayıflama, özellikle bölgesel kilolardan ve yağlanmadan şikayeti olanların tercih ettiği bir medikal estetik tedavi yöntemidir. Sahip olunan fazla kilo, vücudun belli bir yerlerinde toplanabilir ve bu sebeple sağlığınızı, günlük hayatınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

Mezoterapi ile zayıflama uygulaması vücudun farklı noktalarında toplanan yağlanmayı gidermeyi hedefler. Cilt gevşemesi ve sarkması ile selülit tedavisinde de kullanılan mezoterapi, yağların kısa süre içerisinde vücuttan atılmasına yardımcı olmayı amaçlar. Bölgesel yağlanma sorunu yaşayan herkes için mezoterapi, incelmeye katkıda bulunan yardımcı bir uygulama olarak ön plana çıkmaktadır.

Mezoterapi Zayıflama

Halk arasında, özellikle son yıllarda internet mecraları ve sosyal medya üzerinde yer aldığı tabiri ile “mezo zayıflama” olarak bilinen uygulamadır. “Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama” çalışmalarından kişiye göre değişen sonuçlar alınabilir.

Zayıflamak isteyen kişiler için metabolizmanın hızlandırılması, etkili sonuç almak için en önemli parametrelerin ilk sıralarında gelmektedir. Vücuda takviye edilen vitamin ve mineraller aracılığı ile deri altında işlemlerine devam eden ajanlar aracılığıyla, metabolik hızın istenilen seviyeye çıkartılmasında yardımcı bir rol oynar.

Genetik aktarım ile kilo fazlalığı sorunu yaşayan insanların da rahatlıkla başvuru yapabileceği bir yöntem olan Mezoterapi ile zayıflama yönteminde, bölgesel yağlardan kurtulmak mümkün hale gelir.

Bu uygulama; diyet ve spor aktiviteleri aracılığıyla verilen kilolardan sonra da bünyelere göre farklı reaksiyonlar görmek mümkün olmaktadır. Bunun gibi sebeplerle de genel vücut indeksiyle doğru orantıda olmayan bölgesel yağlanmalara karşı da etkili bir yöntemdir.

Siz de zahmetsiz, kolayca yapılan bir uygulama olan mezoterapi ile ideal vücut ölçülerinize kavuşmak için önemli bir adım atabilirsiniz.

Mezoterapi İle Zayıflama
Mezoterapi İle Zayıflama

Mezoterapi ile Zayıflama Uygulaması

Son dönemlerde, özellikle görünümüne dikkat eden kadınlar tarafından tercih edilen mezoterapi uygulaması;

  • Vitamin
  • Mineral
  • Farmakolojik ve homeopatik ajanların

Deri altına çoklu iğne girişleriyle zerk edilmesidir. Günümüzde, bölgesel yağlanma ve kilo, pek çok insanın hayatının düzenini bozmakta, bazı sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Bilhassa, çok az hareket ederek yaşayanlar, yanlış beslenme alışkanlıkları, metabolik sorunlar yaşayanlar ile genetik olarak kilo almaya meyilli olanlar için mezoterapi ideal bir çözüme kavuşabilir. Bölgesel incelme uygulamalarında mezoterapi; kol, bacak, sırt, basen, yan simit bölgeleri ve karın bölgesindeki yağların giderilmesi için liposuctiona alternatif olarak kullanılmaktadır.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Bölgesel zayıflamada kullanılan mezoterapi tedavisi, çok ince uçlara sahip olan iğnelerin yardımıyla gerçekleştirilmektedir. Küçük dozlardaki vitamin ve mineral içerikli ilaç, derinin orta tabakasına mikro yöntemiyle zerk edilmekte, bu sayede dolaşımın hızlanmasına yardımcı olunabilmektedir.

Zaman içinde, bölgesel yağlanmanın meydana geldiği kısımlarda toplanan yağlar ve ödem ile sertleşen doku, uygulamanın etkisiyle değişime uğrayabilmektedir. Bu bölgelerdeki dolaşım sağlanabilmekte, yağlar eriyebilmekte ve yapısı bozulan yağ hücreleri parçalanarak lenfatik sistem canlandırılabilmektedir. Tedavinin etkisiyle sadece yağlar vücuttan atılmaz, aynı zamanda bölgesel incelme, ciltte gençleşme ve sıkılaşma da sağlanabilmektedir.

Mezoterapi Uygulaması Hangi Sıklıkla Yapılır?

Mezoterapi uygulanan bölgedeki yağ dokusuna bağlı olmakla birlikte genellikle 4-8 seans arasında sonuç alınabilmektedir. Seans aralıkları da yine kişiye göre değişmekle birlikte 15 günden az aralıklarda yapılması tercih edilmez. Her seans, hemen hemen 30 dakika sürmektedir.

Mezoterapi uygulamasının ardından uyulması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Uygulamadan sonraki 12 saat boyunca duş alınmamalı, denize ve havuza girilmemelidir. Buna ek olarak, mezoterapiyle zayıflama uygulamasından sonra 8 saat boyunca dikey pozisyonda bulunulmalıdır. Bunun nedeni, ilaç karışımının bu süre zarfında yağ yakmayı başlatmasıdır.

Mezoterapiyle Zayıflama Ankara

Bölgesel incelme uygulamasından verim alınabilmesi için kişinin beslenme açısından da bir diyet uygulaması gerekir. Bu durumda kilosunda düşüş hedefleyen bireylerin mezoterapi yardımıyla aşırı yağ birikimi olan bölgelerindeki kötü görünüm ve incelme sağlayamama sorunları giderilebilir.

  • Kan dolaşımındaki artış
  • Metabolik faaliyetin hızlanması
  • Yağ dokusunun parçalanması

ile uygulama yapılan bölgede incelme süreci hızlanabilir. Bazı rahatsızlıklara sahip olanlar için mezoterapiyle zayıflama önerilmemektedir. Kalp yetmezliği, böbrek hastalıkları ve diyabet rahatsızlığı olanlarla hamilelere mezoterapi önerilmez. Cerrahi bir uygulama olmayan mezoterapinin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Mezoterapi uygulaması alan kişiler, zayıflama sürecinin etkin bir şekilde devam etmesi için beslenmelerine dikkat etmeli ve düzenli olarak egzersiz yapmalıdır.