Paris ışıltısı öncesi sonrası ciltte gözle görülür belirgin oranda iyileşme görülebilir. Yüzün zamana bağlı olarak veya başka sebeplerden dolayı kaybettiği gençlik parlaklığını ve ışıltısını geri kazandırmayı amaçlayan, yaşlanma karşıtı (anti-aging) uygulamalarından birisidir.

Paris ışıltısı öncesi sonrası arasında önemli yapısal ve estetik farklılıklar yaratabilir. Yüzde oluşan yorgunluk ve renk kaybını giderilmesine ve uygulanan bölgeye daha canlı bir görünüm verilmesine yardımcı olur. Bu uygulama, cilde yüksek oranda nem takviyesi yaparak daha canlı, pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm kazandırılmasını destekler.

Paris Işıltısı Öncesi Sonrası
Paris Işıltısı Öncesi Sonrası

Paris Işıltısı Nedir? Paris Işıltısı Öncesi Sonrası

Paris ışıltısı ülkemizde de uzun yıllardır kullanılan anti-aging uygulamalarının geliştirilmiş ve içeriği zenginleştirilmiş bir tedavi yöntemidir. İçeriğinde 59 farklı aktif madde bulunan uygulama cildin onarılmasında oldukça başarılı olabilen tedavilerdendir.

Paris Işıltısı Kimlere Uygulanır?

Yüzünde veya cildinde kuruluk, renk kaybı, donukluk, zamanla olmuş kırışıklık veya ince çizgiler bulunan, elastikiyet sorunu yaşayan kişilere uygulanabilir. Tedavi, en çok yüz bölgesi için tercih edilse de boyun, dekolte bölgesi, el ve kol bölgelerine de uygulanabilmektedir. Yaşlanma karşıtı bir yöntem olmasına karşın her yaştaki kişilere ve cilt tipine uygulanabilmektedir.

Nasıl Uygulanır?

Öncelikle cilt ihtiyacına göre bir plan hazırlanır. Plan dahilinde içeriğinde saf hyaluronik asit, çeşitli vitaminler, kollajen ve elastin protein sentezi sağlayan aminoasitler, hücresel bazda yaşlanma karşıtı antioksidanlar ve nükleik asit bulunan özel formül; uygulamanın yapılacağı bölgeye ameliyatsız bir şekilde derinin altına zerk edilir. Uygulama esnasında hazırlanan özel içerik farklı noktalara uygulanarak tüm bölgeye etki etmesi sağlanması amaçlanır.

Paris ışıltısı uygulamasından sonra cilt birkaç gün içerisinde kendine gelir ve tedavi etkisini tam olarak göstermeye başlayabilir. İhtiyaca göre 2-3 hafta arayla diğer seans yapılabilir.

Ankara Lazer Epilasyon

Uygulamanın Sonuçları

Uygulama, ilk aşamasından hemen sonra etkilerini göstermeye başlar. Ciltte meydana gelebilen parlaklık ve canlılık artışıyla birlikte kırışıklıklar ve ince çizgilerde azalma, cilt elastikiyetinde düzelme, mevsimsel ve çevresel etkenlere bağlı görülen deformasyonlarda onarım gözlemlenebilmektedir. Ciltte meydana gelebilen bu iyileşmeler seans sayıları ve tedavi devam ettikçe etkileri de aynı oranda artabilmektedir.

İlk aşamadan sonra onarılmaya başlanabilen bölgelerdeki iyileşmelerden sonra, belirlenen plan dahilinde seans arası süreler uzatılarak tedavinin kalıcılığı sağlanabilmektedir.

Göz Çevresi İçin Uygun Mu?

Göz çevresi yüzün diğer bölgelerine göre daha ince ve hassas bir deri yapısına sahip olduğundan kırışıklık, kaz ayağı çizgiler ve renk kaybı genellikle ilk olarak bu bölgede başlayabilmektedir. Özellikle bu bölgenin hassas yapısı ve göze yakın olması sebebiyle cilde veya yüze uygulanan tüm tedaviler göz çevresine uygulanamamaktadır fakat Paris Işıltısı bu bölgeye de güvenle yapılabilmektedir. Üstelik yüzün bu noktalarında da güvenle kullanılan uygulama göz çevresi çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkili olabilmektedir.