Selülit nasıl geçer? Sorusu özellikle selülit problemi bulunan kadınlar tarafından çok merak edilen önemli bir estetik sorunudur.

Peki selülit nasıl geçer? Genellikle kalça, karın ve uyluk bölgelerinde oluşan selülitin giderilmesi için günümüzde teknolojik imkânların kullanılmasıyla farklı ve etkili tedavi yöntemleri geliştirilmiştir.

Selülit Nasıl Geçer?Selülit Nedir? Selülit Nasıl Geçer?

Selülit, cilt yüzeyinde portakal kabuğuna benzer çukurlu bir görünüm oluşmasına sebep olan vücudun belli bölgelerinde görünen estetik bir cilt sorunudur. Daha çok kadınlarda görülen selülit genellikle kalça, uyluk ve karın bölgesinde oluşur. Selülit oluşumu vücutta oluşan bazı değişimlere bağlıdır. Cildin epidermis katmanının hemen altında aşırı miktarda yağ birikmesiyle bağ dokusu bu yağ hücrelerini sararak daha derin dokulara bağlar. Böylece yağlanan bölgede birbirini kesen küçük keseler oluşur. Oluşan bu keselerdeki yağ hücresi miktarının artmasıyla oluşan file benzeri yapı sıkışır ve cilt yüzeyinde çukurlu ve girintili çıkıntılı bir görünüm meydana gelir.

Selülit oluşumu sadece vücudun yağlanmasına bağlı değildir. Selülit oluşumunu tetikleyen diğer sebepler:

  • Östrojen hormonunun fazla salgılanması
  • Yanlış ve düzensiz beslenme
  • Yaşlanma
  • Hızlı kilo alıp verme
  • Aşırı stres
  • Dar kıyafetler
  • Sigara ve alkol tüketimi
  • Genetik miras

Selülit Tedavisi Çeşitleri

Kadınlar için önemli estetik problemlerden olan selülitin tedavisi için günümüzde oldukça farklı teknolojiler kullanılarak etkili selülit tedavileri geliştirilmiştir. Üstelik zahmetsiz ve kolay bir şekilde selülitlerden kurtulmayı sağlayabilen bu tedaviler, selülitin giderilmesinin yanında daha sıkı ve ince bir bedene kavuşmanıza da yardımcı olabilmektedir.

Ankara Lazer Epilasyon

Mezoterapi

Mezoterapi, uygulama yapılacak olan bölgeye göre farklı içeriklerde hazırlanan kimyasal veya bitkisel ürün karışımlarının cildin altına ufak dozlarda verilmesiyle uygulanan yöntemdir.

Mezoterapi uygulamasında en çok gerçekleştirilen tedaviler selülit tedavisi ve bölgesel incelme uygulamalarıdır.

X-Well

X-Well, farklı yönlerde etki edecek titreşimler oluşturarak uygulama yapılan kişinin vücudunda yoğun bir titreşim oluşmasını sağlar. Oluşan titreşimler sonucunda vücut eklemlerinin ve kasların kuvvetlenmesi amaçlanır.

Kalori yakmaya yardımcı olan bu sistem, kas dokusunun sağlamlığının ve elastikiyetinin artmasına yardımcı olur. X-Well, selülit oluşumunu engellenmesine yardımcı olurken kemik yoğunluğunu artmasını da destekleyebilmektedir. Aynı zamanda kaslarınızın da güçlenmesine ve hareket koordinasyonunuzun gelişmesine yardımcı olabilmektedir.