Siyah nokta vakum Hydrafacial yöntemi ile cilt temizliği, siyah nokta – sivilce tedavisinin yanı sıra cildi yenileme ve gençleştirme uygulamalarında da tercih edilir. Derinlemesine cilt temizliği yapılabilmesi sonucu, çok daha sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanılabilmektedir.

Siyah nokta vakum uygulaması herhangi bir enjeksiyon içermediği için acısız bir tedavi yöntemidir. Kullanılan vakum teknolojisi sayesinde tüm işlemler cilde zarar verilmeden gerçekleştirilmektedir. Bu sayede hem siyah noktalarınızdan kurtulabilir hem de yenilenmiş, genç bir cilde sahip olabilirsiniz.

Siyah Nokta Vakum
Siyah Nokta Vakum

Hydrafacial Siyah Nokta Vakum

Siyah noktaların tedavisinde günümüzün en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden bir tanesi Hydrafacial’dır. Hydrafacial yönteminde, vortex teknolojisine sahip vakum ile birlikte her cilt tipine göre özel hazırlanmış serumlar kullanılmaktadır. Bu sayede cildinizi hem siyah nokta, sivilce ve ölü derilerden arındırabilir hem de cildinizin daha genç bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

  • Hydrafacial yönteminde kullanılan vakum sistemi, cilt yüzeyini mikroskobik düzeyde soyabilmektedir
  • Cildinize peeling etkisi yapabilerek cilt yüzeyinin temizlenmesini sağlayabilir
  • Vakum, cildi en alt tabakasına kadar ölü hücrelerden, yağ bezelerinden ve siyah noktalardan arındırabilir
  • Uygulama sonrası cildinizin derinlemesine temizlenebildiği belirgin bir şekilde hissedilebilir

Cilt yüzeyinde kırışıklığa neden olan ince çizikler ve cilt yüzeyindeki hafif renk farkları da Hydrafacial yöntemi ile giderilebilmektedir.

Siyah Noktalar için Hydrafacial Tedavisi

Hydrafacial tedavisi, günümüzde siyah nokta ve sivilce tedavileri için en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Tedavi uygulanırken öncelikle cildin analizi yapılır ve cilt tipine uygun solüsyon seçimi yapılır. Bunun ardından cilt yüzeyi temizlenir ve cildin yumuşaması sağlanır. Böylece cilt vakum uygulamasına hazır hale getirilir.

Vakum kullanılarak cilt yüzeyi temizlenmeye başlandıktan sonra seçilen solüsyon cilt yüzeyine uygulanır. Böylece ölü deriden arındırılarak cildin kendini yenileme hızı arttırılmaya çalışılır. Solüsyonun cilde uygulanmasının ardından radyofrekans teknolojisi kullanan başlık ile solüsyon cilde yedirilir. Böylece solüsyonun cildin içine işlemesi sağlanmaya çalışılır.

Hydrafacial tedavisinde kullanılan solüsyonun içerisinde peptit, hyalüronik asit ve antioksidan maddeler bulunmaktadır. Bu maddeler cildin kendisi tarafından da üretildiği için cilde yabancı bir madde verilmemiş olur. Cilt yüzeyine uygulanan solüsyonun kalıcılığını arttırmak için soğutucu başlık kullanılır ve solüsyon cilde hapsedilmeye yardımcı olur. Bunun ardından cilde led terapisi uygulanır ve cildin uyarılması amaçlanır. Böylece gözenekler sıkılaşabilir ve cilt kırışıklıklarının önüne geçilebilir.