Tüm vücut lazer epilasyon nasıl yapılır? Bu soruya, fiziki özelliklerden kaynaklı olarak, kadınlar ve erkekler için farklı şekilde cevap vermek mümkün olmaktadır. Vücut içerisinde bölgesel epilasyon işlemleri için özellikle genital bölgede, renk, tüy yoğunluğu ve kıl kalınlığına bağlı olarak farklı lazer teknolojileri kullanmak mümkündür.

Tüm vücut lazer epilasyon nasıl yapılır? Bu medikal müdahale yönteminde, uygulamanın nasıl yapılacağı ve ne kadar sürede tamamlanacağı da uygulama talep eden kişiye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Tüm vücut epilasyon hizmetlerinde kullanılan cihaz ve bölgesel özelliklere bağlı olarak 4 ile 8 seans arasında sonuç almak mümkün olmaktadır. Uygulamanın yapılma aşamasında; poliklinikte tahsis edilmiş olan alanda, bakanlık ve gerekli mecraların onayladığı cihazlar ile hekim kontrolünde tüm vücut üzerinde çalışma yapılmaktadır.

Kadınlarda Tüm Vücut Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

İstenmeyen tüy problemi eski dönemlerden beri kadınlar için uğraştırıcı bir sorun olmuştur. Bu sorunun çözümü için yıllar boyunca farklı uygulamalar yapılmış, yeni yöntemler geliştirilmiştir. Günümüzde istenmeyen tüy ve kılların giderilmesi amacıyla uygulanan yaygın yöntemlerden bir tanesi de lazer epilasyon sistemidir. Bu sistem yaklaşık 30 yıllık bir geçmişe sahip olup sürekli olarak geliştirilen bir yöntemdir. FDA tarafından da onay almış olan lazer epilasyon yöntemi ile kadınlar artık daha az zaman harcayarak istenmeyen tüy problemine çözüm bulabilmektedir.

Lazer epilasyon yöntemi kendi içerisinde kullanıcılara farklı opsiyonlar sunabilen bir yöntemdir. Tüy ve kılların bulunduğu bölgelere ayrı ayrı uygulanabilen yöntem, tüm vücuda da uygulanabilmektedir. Kadınlar genellikle en çok bacak bölgesine, yüz bölgesine, kol bölgesine ve bikini bölgesine lazer epilasyon işlemi yaptırmaktadır. Bu bölgelere farklı zamanlarda lazer epilasyon işlemi yapılabilirken; istendiği taktirde tüm bu bölgelere aynı zamanda da lazer epilasyon uygulaması yapabilmektedir. Tek seansta bütün vücuda lazer atışları yapılan işlemde kişi gerekli seansların sonunda vücudunda bulunan tüm kıl ve tüylerden kurtulabilmektedir.

Kadınlarda Tüm Vücut Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?
Erkek Tüm Vücut Lazer Epilasyon

Erkek Tüm Vücut Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüy problemi ve epilasyon işlemleri genellikle kadınlarla eşleştirilse de esasında erkekler de kadınlar kadar bu dertten muzdarip olabilmektedir. Erkeklerde kadınlara oranla daha fazla bölgede daha fazla kıl ve tüy bulunabilmektedir. Özellikle aileden gelen baskın genlere veya diğer faktörlere bağlı olarak bazı kişilerin kol, bacak, karın, göğüs ve sırt bölgelerinde fazla miktarda kıl ve tüy olabilmektedir. Vücudunda istenmeyen tüy problemi bulunan erkekler için de lazer epilasyon işlemi etkili sonuçlar verebilmektedir.

Lazer epilasyon uygulaması kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de istenilen bölgeye yapılabildiği gibi komple vücuda da yapılabilir. Kişinin isteğine bağlı olarak bir seansta sadece belirlenen bir bölgeye uygulanabilen yöntem bir seansta tüm vücuda da uygulanabilmektedir. Böylece vücudunun tüm bölgelerindeki tüylerde kurtulmak mümkün olabilir. Lazer epilasyon uygulaması tüy ve kıllara kalıcı olarak çözüm sunabilen bir uygulama olduğundan dolayı günümüzde erkekler tarafından da oldukça sık tercih edilmektedir.

Ankara Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon yöntemi güvenilirliği FDA tarafından onaylanmış ve tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan bir yöntemdir. Lazer epilasyon nasıl çalışır? Sorusuna verilebilecek cevap; lazer epilasyon cihazları güçlendirilmiş lazer ışınları üretir. Özel başlıklar sayesinde de bu ışınlar uygulama yapılmak istenen bölgeye iletilir. Cildin alt tabakalarına kadar nüfuz eder bu bölgede bulunan kıl köküne ulaşabilen ışınlarının; kökteki melanin pigmentinde küçük çaplı hasar oluşturmaktır. Kıl kökünde kontrollü bir hasar oluşturabilen lazer ışınları böylece kıl köklerinin gelişmesini engellemeyi hedefler.

Aynı işlem uzman tarafından belirlenen seanslar boyunca tekrar edilir ve kıl kökünün zamanla zayıflaması amaçlanır. Bu süreçte lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişi kılların bir miktar zayıflamasını isteyebildiği gibi tamamen yok olmasını da isteyebilir. Ankara lazer epilasyon işlemleri doğrultusunda Tunalı’da hizmet veren polikliniğimizde hem kadın hem erkek misafirlerimize farklı lazer epilasyon seçenekleri sunmaktayız. Doktor kontrolünde ve uzman bir ekip tarafından yaptığımız lazer epilasyon uygulamaları hakkında detaylı bilgi için DrDerm polikliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Lazer Epilasyon
Komple Vücut Lazer Epilasyon Avantajları Nelerdir?

Komple Vücut Lazer Epilasyon Avantajları Nelerdir?

Lazer epilasyon işlemi yaptırmak isteyen kişi öncelikle uzman doktor tarafından kontrol edilmelidir. Kontrol sonrası doktor kişiye en uygun lazer epilasyon yöntemini ve seans sayısını belirler. Ardından lazer epilasyon yapılır. Bütün vücuda uygulanan lazer epilasyon işlemi kişiye önemli avantajlar sağlamaktadır. Bunlardan başlıcaları şunlardır;

  • Kişinin bütün vücudunda bulunan tüylerden kalıcı olarak kurtulması sağlanabilir
  • Ağda, jilet gibi epilasyon işleriyle uğraşmaya gerek kalmayabilir
  • Daha yumuşak ve pürüzsün bir cilde kavuşulabilir
  • Kişisel hijyen daha kolay bir şekilde sağlanabilir
  • Kişiyi hem zamandan hem de epilasyon maliyetinden kurtulabilir