Ulthera ameliyatsız yüz germe tedavisi sayesinde siz de cildinizin sıkılaşmasını sağlayabilir, gençleşmiş bir cilde sahip olabilirsiniz. Ultherapy olarak bilinen uygulama ultrason dalgaları aracılığıyla kolajen üretimini uyarabilmektedir.

Ulthera ameliyatsız yüz germe yönteminde, ultrasound enerjisi tarafından ısı oluşturulur. Cildin alt katmanlarında yer alan tabakalara etki eden ultrasound enerjisi, cildi kollajen ve elastin üretimi konusunda uyarabilir. Bu sayede ciltte zamanla sıkılaşma ve gerginlik görülebilir.

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe
Ameliyatsız Yüz Germe

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Ultherapy tedavisinde, cildin üst tabakasına ses dalgası verilerek bölgenin ısıtılması amaçlanır. İstenilen doku derinliğine verilen ısı sayesinde cildin kolajen üretimini tetikleyen küçük hasarlar oluşturulmaya çalışılır. Oluşan hasarları onarmak için cilt bağ dokusunu güçlendirmeye çalışır. Bağ dokularının güçlenmesi ile birlikte cilt sıkılaşabilir ve daha canlı görünüme kavuşması sağlanabilir. Böylece Ultherapy’nin tek seansında bile kollajen üretimi arttırılabilir ve güçlenen bağ dokusu sayesinde cilt sıkılaşabilmektedir.

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe Kimlere ve Hangi Bölgelere Uygulanır?

Ulthera tedavisi özellikle boyun ve yüz bölgesindeki sarkmaları gidermek amacıyla uygulanır. Tedavinin uygulanabileceği bir yaş grubu olmadığı için, cildinin sıkılaşmasını isteyen herkese uygulanabilir. Ancak tedavinin aşırı düzeydeki cilt sarkmalarına etkisi daha az olabilir.

  • Ulthera cihazı ile yapılan yüz germe tedavisi cildin kollajen üretimi yavaşladığı tespit edilen ve sarkmalar meydana gelen herkes için kullanılabilir
  • Ulthera uygulaması ile kollajen üretimi tetiklenebilir ve bu sayede daha etkili sonuçlar alınabilir
  • Uygulama ameliyatsız olduğu için operasyondan hemen sonra kişi normal hayatına devam edebilir
  • Ameliyat olmak istemeyen kişilerin en çok tercih ettiği yöntemlerden biri olan Ulthera, boyun ve yüz bölgesindeki sarkmalar için ameliyat olan kişilere, tedaviye destek olarak da yapılabilmektedir.

Ultherapy yüz germe yöntemi genel olarak boyun ve yüz bölgesine uygulanmaktadır. Kırışıkların ve sarkmaların yoğun olduğu göz çevresi, çene hattı, dekolte bölgesi ve yüz ovaline Ultherapy uygulaması yapılabilmektedir. Sık tercih edilmese de göz altı torbalarında görülen sarkmaların tedavisinde de tercih edilmektedir.

Ulthera uygulamasının bir diğer avantajı, uygulama sırasında ciltte yan etki ve yüksek hassasiyet gibi sorunlara neden olmayabilmesidir. Bu nedenle uygulama hem yaz hem de kış aylarında uygulanabiliyor. Diğer estetik ve cilt bakım tedavilerinde olduğu gibi bir süre evden çıkmamanıza gerek kalmayabilir.