Ulthera göz çevresi uygulaması, göz çevresindeki kırışıklıkların, kaz ayağının ve kaşlarda oluşan düşüklüğün giderilmesi amacıyla uygulanan bir işlemdir. Ameliyatsız yüz germe olarak da bilinen ultherapy, ameliyat gerektirmeyen ve iz bırakmayabilen etkili bir yöntemdir.

Kırışıklıklar yaşanmışlıkların ve yaşlanmanın doğal izleri olarak görülse de, bir çok kişi bu kırışıklıklardan rahatsızlık duyabilir. Ayrıca son zamanlarda bir çok farklı etkene bağlı olarak genç ciltlerde de kırışıklık ve kaz ayakları oluşabiliyor. Ulthera göz çevresi uygulaması, bu bölgelerde sıkılaşma ve toparlanma sağlanması için tercih edilebilir.

Ulthera Göz Çevresi Uygulaması
Ulthera Göz Çevresi Uygulaması

Ulthera Göz Çevresi Uygulaması Nasıl Uygulanır?

Ultrasonik yüz germe yani ultherapy, ultrason teknolojisini kullanan bir sistemdir. Ultrason dalgaları, belirlenmiş bölgeye doğru ısıyı cildin alt katmanlarına ileterek vücudun kollajen üretimini hızlandırmayı amaçlar. Çoğu işlem bunu mikroiğneler kullanarak yapar. Ultherapy ise cilt yüzeyinin en az 4mm altına ultrason dalgaları göndererek iğne veya ameliyat gerektirmez.

Ulthera Göz Çevresi Uygulaması Nasıl Etki Eder?

Cilt yaşlandıkça gerginliğini ve sıkılığını kaybetmeye başlayabilir. Gerginliğini kaybeden cilt sarkmaya başlayabilir ve kişiye yaşlanmış bir görüntü verebilir. Fakat günümüzde kırışıklıkların tek sebebi yaşlılık değildir. Göz çevresi kırışıklıklara etki eden bir çok faktör vardır. Bunlardan bazıları;

  • Göz çevresi doğuştan itibaren sürekli hareket halindedir. Mimikler kırışıklığa neden olabilir
  • Güneş ışıklarına maruz kalmak cilt gerginliğini etkiler
  • Sigara içmek cilde elastikiyetini kaybettirir
  • Uykusuzluk
  • Genetik yatkınlık

Bu bölgedeki kollajenler, cildi sıkı ve tonda tutarak genç görünmesini amaçlar. Fakat yaşlandıkça yada yukarıdaki faktörlere bağlı olarak kollajenler parçalanabilir ve cilt gücünü kaybedebilir. Ulthera göz çevresi uygulumasında, mikrofokuslu ultrason kullanılarak cilt altında termal bir etki oluşturur. Bu etki, vücudun taze ve yeni kollajen üretimini tetikleyebilmektedir.

Ultherapy Hangi Bölgelere Uygulanır

Ulthera, göz çevresinde etkili bir uygulama olduğu kadar cildin diğer bölümlerinde de etki gösterebilir. Ulthera göz çevresi dışında;

  • yanak ve çene bölgesindeki sarkmalarda,
  • çene altı ve boyun bölgesine
  • kol işi ve bacak içindeki sarkmalarda

tercih edilebilir.

Ultherapy Göz Çevresi Etkisi Ne Kadar Sürer?

Odaklanmış ultrason enerjisi, Neokollajen olarak bilinen doğal bir vücut sürecini hızlandırabilir. Neokollajenler üremeye tedaviden haftalar sonra devam edebilir ve 2 ila 3 ay içinde klinik olarak anlamlı bir doku artışı olabilmektedir.

Odaklanmış enerji sağlayarak, vücut hasar görenden çok daha fazla kolajen yenilemek için harekete geçirilebilir. Kollajen proteinlerinin büyümesi 4 ila 10 hafta sürebilir. Ultherapy uyarıcısı, 3 ila 6 ay arasında süren uzatılmış bir rejenerasyon sürecine neden olabilmektedir. Bu nedenle ulthera etkisi 2 ila 6 ay arasında devam edebilir ve bu süre sonunda sıkı bir cilde sahip daha dolgun bir yüze sahip olabilirsiniz.

Ameliyatsız yüz germe olarak bilinir ve iz bırakmayabilir. Kişi, işlemden sonra günlük yaşantısında devam edebilir.

Siz de yüz ve göz çevrenizdeki kırışıklıklarınızdan şikayetçi iseniz, Dr.Derm Polikliniği ile iletişime geçerek kendinize en uygun tedavi yöntemini öğrenebilirsiniz.