Ultherapy

Ultherapy, ameliyatsız olarak yüz germe için kullanılan sistemin adıdır. Odaklı ultrason dalgaları belirli derinliğe inerek ısı oluşturup cildin altında koagülatif sıcaklıklara 60-70°C lere ulaşır ve kolajeni uyarır.

Ultherapy-Ulthera hangi bölgelere uygulanır?

Ultherapy aşağıdaki bölgelere uygulanabilir;

  • Yüz
  • Alın
  • Çene
  • Çene altı
  • Boyun derisi
  • Dekolte bölgesi
  • Göz kenarları (Kaz ayağı bölgesi)

Ultherapy Nasıl Çalışır?

Ultheraphy ( Türkçe okunuşu ile Ulterapi); ciltte cerrahi bir müdahalede bulunmadan ve cildin yüzeyine zarar vermeden, cildin temel tabakasına odaklanmış Ultrasound (ultrason) enerjisini göndererek cildin kollajen üretimini uyarır.

Ulterapi; Lazer sistemleri, Radyo Frekans enerjisi, cerrahi müdahaleler ve diğer teknolojilerden farklı olarak, cerrahi olmayan (non invaziv) bir yöntemle çalışır. Cilt yüzeyini atlayarak istenilen enerjiyi cildin alt katmanlarına iletir. İletilen bu enerji sayesinde cildin altında bulunan yenileyici yapılar tetiklenir yeni kollajen üretimi sağlanarak cildin yenilenmesi sıkılaşması istenir.

Ulterapi’de  dolgu veya toksin yoktur; iyileşme için vücudunuzun yavaş çalışmaya başlayan kendi kollajen üretim mekanizmasını harekete geçmesi sağlanır.

Online

Teklif

İsteyin


Ulterapi Uygulama öncesinde neler yapılmalıdır?

Uygulama öncesi herhangi bir özel hazırlık veya cilt bakımı yaptırmanıza gerek yoktur.

Ultheraphy uygulaması sırasında neler yapılıyor?

Cildinizin temizlenerek uygulamaya hazır hale getirimesi ve uygulama yapılacak bölgelerin tespit edilmesinden sonra, ultrason jelini cildinize uygulanır ve uygulama başlığını cildinizin üzerine yerleştirilir. Sonra, cihazın ultrason ile görüntüleme özelliğini kullanarak tedavi enerjisinin cilde en uygun bir şekilde aktarılma pozisyonunu belirlemek için cildin katmanlarını inceler ve odaklanmış ultrason enerjisini cildin altına uygulanmasını sağlar.

Uygulama sırasında cildin derinlerine enerji aktarıldığını düşük bir seviyede hissedilir ki bu da ciltte kollajen üretim sürecinin başlatıldığının bir göstergesidir.

Ulterapi Uygulaması sonrasında neler yapılmalı?

Uygulama sonrası  dikkat edilmesi gereken herhangi bir kısıtlama  yoktur.

Uygulamadan hemen sonra ciltte kızarıklıklar olabilir, ancak bu kızarıklık birkaç saat içinde kaybolur. Bazı kişilerin cildinde hafif şişlik, karıncalanma veya dokunmaya karşı hassasiyet oluşabilir fakat bunlar hafif derecelidir.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın