Ultherapy Etkisi Ne Kadar Sürer, kalıcı bir uygulama mıdır gibi sorular biyolojik yaşlanma etkilerini gidermek isteyenler tarafından sıkça sorulmakta. Ultherapy en güncel ameliyatsız yüz gerdirme işlemlerinden biridir. Tedavi sayesinde bıçak altına yatmadan, riske maruz kalmadan ciltte yenilenme etkisiyle genç bir görünüm elde edilebilirsiniz.

Peki, Ultherapy Etkisi Ne Kadar Sürer? Yılların yüzümüzde bıraktığı izler ve deformasyonları eskiden ameliyat yöntemleri ile gidermeye çalışırken birçok komplikasyonla karşılaşılabiliniyordu. Artık ultherapy sayesinde bütün bu risk unsurlarını geride bırakarak gençleşmek mümkün olabilir. Bu tedavinin kalıcılığı kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Daha uzun süreli bir etki görmek için belli aralıklarla tedavileri tekrarlayabilirsiniz.

Ultherapy Etkisi Ne Kadar Sürer?
Ultherapy Etkisi Ne Kadar Sürer?

Ultherapy Nasıl Bir Uygulamadır?

Ulthera cihazlarının uygulama başlıkları cilde temas ettirilerek uygulama yapılacak bölge ekrana yansıtılır. Uzman kişi ekranda gördüğü alana uygun cihaz başlığı ile müdahale etmeye başlar. Müdahale sırasında cildin ortalama 4,5 mm alt tabakasına enerji nüfus ettirilerek o bölgedeki kolajen (collagen) sayısında artış sağlanmaya çalışılır ve böylece hasarlı bölge daha gergin bir görünüme sahip olunabilir.

Tedavi Sırasında Ağrı Hissedilir Mi?

İşlemin 30 dakikalık kadar kısa bir sürede tamamlanması ve işlem sırasında kişinin herhangi bir ağrı ya da acı hissetmemesi ultherapy yöntemini diğer gençleşme tedavilerinin bir adım önüne taşımıştır. Cilt hassasiyeti kişiden kişiye değiştiğinden, tedavi esnasında hissedilenler de değişiklik gösterir.

Kimi hastalarda tedavi işlemleri daha fazla hissedilirken kimilerinde çok az derecede bir his uyandırır. Her ne kadar ağrısız bir tedavi yöntemi olsa da iğne batmasına yakın bir his uyandırabilir. Bu nedenle çok hassas cilde sahip kişilerde bir ağrı kesicinin alınması uzman doktor tavsiyesiyle tercih edilebilir. Bu bahsedilen iğne batması hissi aslında uygulamanın bölgede sıkılaştırma işlemini yapmasından kaynaklanır. Dolayısıyla tedavinin kişiye hissettirdiği his gayet normal, seansın olağan bir sonucudur.

Tedavi Sonrası Ultherapy Etkisi Ne Kadar Sürer

Tedavinin ilk seansından sonra bile bölgede iyileşmeler oluşmaya başlayabilmektedir ama kesin sonuca ulaşılması için 2 ile 3 ay arasında bir zaman diliminin geçmesi gerekmektedir. Bu etki süresinin değişkenliği kişinin cildindeki hasarın derecesine göre ortaya çıkmaktadır. Eğer çok yüzeysel bir deformasyon ise ve çizgiler çok derinleşmemiş ise hem tedavinin etkisi daha hızlı görülebilecek hem de kalıcılığı daha uzun süre olabilecektir. Yine kişiden kişiye değişmekle birlikte ultherapy etkisi genellikle 1 yıl süresince devam edebilmektedir.