Ultherapy nerelere yapılır sorusunun cevabı kişiden kişiye değişir. Ultherapy ile vücudunuzun farklı bölgelerinde doğal kollajen üretimi sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda ameliyatsız yüz gerdirme olarak da bilinen ultherapy, iz bırakmaması ve çabuk iyileşmesi sebebi ile yüz bölgesinde tercih edilebilir. Fakat ulthera’nın etki alanı sadece yüzle sınırlı değildir.

Yaşlanma karşıtı tedavilerde hastanın ihtiyaçlarına göre doğru uygulamayı yapmak önemlidir. Vücudun bölümüne göre bazı uygulamalar diğerlerinden daha fazla etki gösterebilir. Örneğin dolgu, alın çizgilerini ve kaz ayaklarını tedavi etmek için kullanılırken, ulthera göz ve kaş çevresinde daha etkili sıkılaşma sağlayabilir. Bu yüzden ultherapy nerelere yapılır sorusuna doktorunuzla birlikte karar verebilirsiniz.

Ultherapy Nerelere Yaptırılır
Ultherapy Nerelere Yaptırılır

Ultherapy Nedir?

Ultherapy tedavisi, vücudun kendi kendine kollajen üretimini desteklemek için doğru ısıyı kullanarak odaklanmış ultrason dalgaları ile cildin alt katmanındaki yüzeyi hedefler.

Aplikatörden gelen ısı enerjisi, üç katmanı etkileyen farklı derinliklere yöneliktir:

  • kas
  • cilt
  • yüzeysel kırışıklıklar

Ultrason enerjisi, daha sıkı cilt, daha az sarkma ve daha az kırışıklık ile sonuçlanması gereken kollajen ve elastik dokuyu uyarmak amacıyla uygulanır.

Ultherapy nerelere yapılır?

Ameliyatsız yüz gerdirme olarak da bilinen Ulthera, vücuttaki kırışıklık ve sarkmaların iz kalmadan sıkılaştırılmasına yardımcı olur. Hastanın ihtiyacına göre yüz ve vücutta farklı bölgelere uygulanabilir.

Ultherapy nerelere uygulanır?

  • kaşların yukarı kaldırılmasına,
  • göz kapağı düşüklüğüne,
  • yanak ve çene bölgesindeki sarkmalarına,
  • çene altı ve boyun bölgesi sarkmalarına,
  • göz kapaklarındaki torbalanmalara,
  • kol içi ve bacak içindeki sarkmalara
  • üst göğüs bölgesine

Ultherapy Göz Çevresi ve Kaşlar

Birçok insan yaşlanma belirtilerini gözleriyle veya alt yüzüyle ilişkilendirse de, kaş de bölgesi görünümünüze yıllar ekleyebilir. Yaşlandıkça kaşlarınız da büyür ve sarkar. Kaştaki sarkıklık sizi daha yaşlı ve bitkin gösterebilir. Ultherapy göz çevresi ve kaşlardaki sarkmayı en aza indirmeye yardımcı olur.

Ultherapy Çene ve Boyun Bölgesi

Jowls, çift çene ve hindi boynu sizi yaşlı gösterebilen sarkmalardandır. Çene ve boyundaki sarkmalar için eskiden yüz gerdirme tercih edilebiliyordu. Bu yöntem ameliyat gerektiren etkili yöntemlerdendir. Ancak Ulthera, ultrason teknolojisini kullanarak ameliyat gerektirmeden bu sarkıklara etki edebilen bir uygulamadır. Ultrason enerjisi bölgedeki kollajen üretiminin arttırılmasına ve cildin kendini yenilemesine yardımcı olur. Böylece daha sıkı bir cilt sağlayabilir.

Ultherapy Üst Göğüs Bölgesi

Ulthera hangi bölgelere uygulanır sorusunun bir diğer cevabı da üst göğüs bölgesidir. Üst göğüsteki yaşlanma belirtileri, göz ve çene bölgelerine göre gözardı edilse de, yaşlılık görüntüsüne en çok sebep olan bölgelerden birisidir. Üst göğüs bölgesindeki ciltte oluşan gevşeklik, uyku pozisyonundan güneşlenmeye kadar bir çok farklı etkenden etkilenebilir.

Ultherapy üst göğüs bölgesinde de diğer bölgelerde olduğu gibi kollajen üretimini teşvik etmeye çalışarak ve bu bölgedeki çizgileri ve kırışıklıkları sıkılaştırmayı hedefler.

Ulthera Etkisi Ne Kadar Sürer ?

Ulthera nerelere yapılır sorusu kadar ultherapi etkisi ne kadar sürer  de merak ediliyor.

Odaklanmış ultrason enerjisi, Neokollajen olarak bilinen doğal bir vücut sürecini hızlandırabilmektedir. Neokollajenler üremeye tedaviden haftalar sonra devam edebilir ve 2 ila 3 ay içinde klinik olarak anlamlı bir doku artışı olabilmektedir.

Ankara’da Ultherapy yapan merkezler arasında Özel Dr.Derm Polikliniği de yer almaktadır. Ultherapy yaptırmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.