Vücut şekillendirme fazla kilo veya bölgesel fazlalıkları bulunan kişilerin zayıflamasını, vücutlarının daha iyi görünmesini sağlamak amacıyla yapılan uygulamalardır.

Vücut şekillendirme eskisi kadar zor ve uğraştırıcı bir süreç olmaktan çıkmıştır. Günümüzde farklı teknoloji ve cihazlarla fazla kilolardan kurtulmak, incelmek veya sıkılaşmak daha kolay hale gelmiştir.

Vücut Şekillendirme Ankara

İnsan vücudu hem kişinin sağlığı hem de dışarıdan görünüşü açısından oldukça önemlidir. Vücut yapısı ve şekli doğuştan gelen özelliklere, çevresel etkilere veya yaş alamaya bağlı olarak bazı deformasyonlara maruz kalabilir. Yine kilo almak veya aşırı kilo kaybı gibi durumlarda da vücudun formu bozulabilmektedir. Vücuda şekil vermek amacıyla uygulanan yöntemlerle kişiyi rahatsız eden görünümden kurtulmak amaçlanır. Bu amaçla uygulanan tedaviler bölgesel olarak uygulanabildiği gibi tüm vücuda da uygulanabilmektedir.

DrDerm Polikliniği olarak misafirlerimize farklı bölgesel incelme ve zayıflama tedavileri uygulamaktayız. Polikliniğimiz Çankaya ilçesinde Tunalı Hilmi Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Uyguladığımız şekillendirme ve incelme yöntemleriyle rahatsızlık duyduğunuz bölgelere müdahale ediyoruz. Farklı cihazlar ve teknolojiler kullanarak uyguladığımız yöntemlerle kişiye özel planlama yapıp noktasal müdahalede bulunabiliyoruz.

Vücut Şekillendirme Ankara
Vücut Sıkılaştırma

Vücut Sıkılaştırma

Vücudun şekillenmesi ve istenilen forma getirilmesi farklı sebeplerden dolayı yapılabilmektedir. Bunlar sağlık problemleri olabileceği gibi estetik kaygılar da olabilir. Vücuda şekil verme uygulamalarını kimler yaptırabilir?

  • Fazla kilo problemi sebebiyle estetik ve sağlık kaygısı olan kişiler
  • Bölgesel yağlanma sorunu yaşayan kişiler
  • Doğum sonrası oluşan kilo fazlalıkları ve bazı bölgelerde sarkmalar yaşayan kişiler
  • Ani kilo kaybı sonrası cildinde sarkma bulunan kişiler
  • Herhangi bir sebepten dolayı vücutta oluşan deformasyonları gidermek isteyen kişiler

Vücut sıkılaştırma nasıl yapılır? Sorusu elbette herkesin merak ettiği sorulardandır. Vücut sıkılaştırma genel incelme ve zayıflama yöntemleridir. Bunun için çeşitli teknolojiler kullanılabilir. Sıkılaşma yönteminin belirlenmesi ve tedavi planlaması tamamen kişiye ve rahatsızlık duyduğu duruma özel hazırlanmalıdır.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Günümüz yaşam koşulları sebebiyle daha hareketsiz ve dolayısıyla sağlıksız yaşam tarzlarına sahip olduk. Bu tarz yaşam tarzında kilo almak kolaylaştığı gibi fazla kilolardan kurtulmak da bir o kadar zorlaşmaktadır. Fakat günümüz teknolojileri sayesinde artık çok fazla egzersiz yapmaya gerek kalmadan da zayıflamak veya incelmek mümkün olabilmektedir. Polikliniğimizde uyguladığımız zayıflama, incelme ve şekillendirme yöntemlerini aşağıda sıraladık.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

EsteCulpt Cihazı ile Vücut Şekillendirme

DrDerm Polikliniği olarak bölgesel incelme tedavisi için farklı teknolojiler kullanıyoruz. Kullandığımız en etkili cihazlardan bir tanesi de EsteCulpt adı verilen bölgesel incelme ve vücut şekillendirme cihazıdır. EsteCulpt cihazının özellikleri şu şekildedir;

  • Estesculpt, çok işlevli bir vücut şekillendirme ve kas geliştirme aracıdır.
  • Özellikle kalça ve karın için etkilidir. Kısa süreli güçlü kas kasılmaları oluşturmak için yüksek yoğunluklu odaklanmış elektromanyetik (HIFEM) alan teknolojisini kullanır.

Soğuk Lipoliz

Bölgedeki yağ hücrelerini dondurarak giderme esasına dayanan Soğuk Lipoliz uygulamasında yağ hücreleri belli bir dereceye kadar soğutulur. Yağ hücrelerinin dayanabileceği maksimum bir sıcaklık vardır. Soğuk Lipoliz ile yağ dokuları bu sıcaklığın altına kadar soğutma işlemine maruz kalır. Donan yağ hücreleri ise parçalanır ve işlevini kaybeder. Donan ve parçalanan yağ hücreleri daha sonra vücudun dolaşım sistemi tarafından tahliye edilir. Böylece uygulamayı yaptıran kişi yağ dokusundan kurtulabilmektedir.

X-Well

X-Well, oluşturduğu farklı yönlerde etki edecek titreşimler ile uygulama yapılan kişinin vücudunda   yoğun bir titreşim oluşmasını ve oluşan titreşimler sonucunda vücut eklemlerinin ve kasların kuvvetlendirilmesine yardımcı olan bir işlemdir.

Günde yaklaşık 10-15 dakika süren uygulamalar ile 45 dakikada harcayacağınız kaloriyi yakmanıza yardımcı olan bu sistem vücudun genel duruşunu güçlendirebilirken, kas dokusunun sağlamlığını ve elastikiyetini artırmasına yardımcı olur.

 

Bölgesel Lipoliz

Bölgesel lipoliz uygulaması, vücutta spor ve diyetle gitmeyen dirençli yağlardan kurtulmak amacıyla uygulanan etkin, konforlu ve bir o kadar da güvenilir olabilen bir yöntemdir. Lokal lipoliz uygulamasında pek çok farklı bileşikler (lineloik ve oleik asitle hazırlanmış bileşikler) kullanılabilmektedir. Lokal lipolizin kokteyllerinde çok az miktarlarda kullanmakta iken lipoterapi de saf ve çok miktarda uygulanmaktadır.