“Yaz aylarında lazer epilasyon yapılır mı?” sorusunun cevabı, lazer epilasyon yaptırmayı düşünen birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Lazer epilasyon uygulamalarının planlanması aşamasında, uygulamanın başlangıç zamanının yaz aylarında olmaması gerektiği şeklinde yaygın bir kanaat vardır. Fakat son yıllarda, teknolojinin ilerlemesiyle beraber geliştirilen soğuk efekt destekli olan ve halk arasında yanlış bir tabir olarak buz lazer epilasyon şeklinde bilinen uygulamalar sayesinde, yaz aylarında da epilasyon hizmetleri rahatlıkla uygulanmaya başlanmıştır.

“Yaz aylarında lazer epilasyon yapılır mı?” sorusu günümüzde, birçok tedavi talep eden kişi tarafından sorgulanmaya ve önemli bir alanda bulunmaya devam etmektedir. Bu durumun nedeni ise; günümüzde geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinden birçoğunun, yaz aylarında güvenli şartları sağlamamasından kaynaklanmaktadır. İlgili durum, genel olarak lazer epilasyon ile ilgili değil, uygulama yapacak olan merkezin, güncel teknoloji ve bakanlık tavsiyelerine uygun şekilde çalışmalar yapıp yapmamasından kaynaklanmaktadır.

Yazın Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Eski dönemlerde kullanılan epilasyon yöntemlerinden kaynaklı olarak “yaz aylarında epilasyon yapılmaz” algısı olduğu bilinmektedir. Fakat teknolojinin ilerlemesiyle farklı lazer cihazları ve soğutucu başlıklar sayesinde bu algının yanlış ve eski bir düşünce ürünü haline gelmesine neden olmaktadır. Her mevsim epilasyon uygulaması yapılabilmektedir. Fakat yaz aylarında epilasyon uygulanan bölgenin güneş ışınlarından korunabilmesi için güneş kremleri kullanılması önerilmektedir. Güneş kremi sayesinde korunabildiği sürece rahatlıkla güneşli ve sıcak havalarda uygulanması mümkündür.

Yaz aylarında epilasyon yaptırmak oldukça güvenli ve konforlu bir işlemdir. Ancak doğru yerde, doğru teknolojik aletler ile ve doğru kişiler tarafından uygulandıktan sonra güvenli bir hal almaktadır. Uygulanan seanslardan sonra size belirtilen kuralları uyguladıktan sonra bir problem yaratması söz konusu değildir. Buz lazer teknolojisi kullanılarak yapılan epilasyonlarda sadece uygulanan bölgeye güneş kremi sürerek koruyabilirsiniz. Bu koruma şekli sadece lazer uygulaması için değil, uzmanların da herkes için önerdikleri bir önlemdir. Özellikle yazın lazer uygulaması sonrası güneşe çıkarken koruma faktörlü kremlerinizi kullanmayı unutmamanız gerekmektedir.

Yaz Aylarında Lazer Epilasyon Yapılır Mı?
Buz Lazer Yazın Yaptırılır Mı?

Buz Lazer Yazın Yapılır Mı?

Yaz aylarda ve bronz tenli kişilerde buz lazer kullanılması uygundur. Ciltte yanık ya da leke bırakma gibi yan etkileri bulunmamaktadır. Buz lazer teknolojisi sayesinde yaz aylarında da epilasyon uygulamaları rahatlıkla gerçekleşebilmektedir. Fakat uygulanan seanslardan sonra hekiminiz tarafından belirtilen koruma yöntemlerini uygulamanız gerekmektedir. Buz lazer teknolojisinin uygulandığı bölgenin güneş ışınlarından korunabilmesi için koruyucu güneş kremleri kullanılması gerekmektedir.

Buz Lazer yaz ayları dahil tüm mevsimlerde güvenle uygulanmasını sağlayan gelişmiş bir soğutma sistemine sahiptir. Soğutma sistemi sayesinde cildi -3 dereceye kadar soğutabilmektedir. Tüm uygulama sırasında sürekli bu soğukluk tekrar eder. Bu sayede cilt yüzeyi korunarak yanma gerçekleşmez. Bu teknoloji sadece buz lazere ait bir özelliktir. Uygulama şekli ise soğutucu başlıklar, cildin yüzeyinde sürekli hareket halindedir. Bu sayede kıl köklerine uygulanan lazer boyları kişide yanma hissi yaratmaz. Bu soğutucu başlıklar sayesinde bronz tenlerde yaz aylarında lazer epilasyonu uygulanması mümkün olmaktadır.

Buz Lazer Özellikleri

Diode lazer tarafından uygulanan ve soğutucu başlıklar sayesinde adı buz lazer olarak bilinen bu yöntemin birçok özelikleri ve kişilere sağladığı avantajları mevcuttur. 810 nm dalga boyuna sahip olan bu lazer sistemleri sayesinde kıl köklerine kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Bronzlu ten renklerinde oldukça güvenilir ve acısız bir şekilde uygulama yapılabilmektedir. Soğutucu başlıkları sayesinde hiçbir şekilde acı hissi yaratmamaktadır.

Buz lazer sistemi sayesinde uygulama yaptığı alanlar diğer cihazlara göre daha geniş ve etkili olmaktadır. Bu özelliğinden dolayı diğer lazer epilasyon aletlerine göre seans süreleri daha kısadır. Seans süreleri ortalama 30 – 60 dakika arasında sürmektedir. Soğutucu başlıklar hiçbir şekilde ciltte kararma yapmamaktadır.

Bronz Cilde Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Buz lazerin kişilere sağladığı avantajlar;

  • Her cilt ve kıl renginde etkilidir
  • Uygulama sırasında acı hissi görülmemektedir
  • Ortalama 4 ile 6 seans arasında başarılı sonuca ulaşmak mümkündür
  • Kesinlikle cildinizde yanma ve lekelenme görülmemektedir
  • FDA onaylıdır
  • Her mevsim uygulama yapılabilmektedir

gibi örnekler verebiliriz.

Yazın Lazer Epilasyon Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Buz Lazer Ankara

Türkiye genelinde son yıllarda birçok kişi buz lazer tedavilerini tercih etmektedir. Tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden birisi de koyu renkteki ciltlerde oldukça etkili ve acısız bir şekilde uygulama yönteminin olmasından kaynaklanmaktadır. Ankara genelinde ise Drderm, güncel ve son teknolojik cihazlar ile buz lazer tedavi hizmetlerine devam etmektedir. Uzman hekim kontrolünde gerçekleştirilen bu uygulamalar müşterilerimiz tarafından beğenilmektedir.

Birçok kişinin de merak ettiği buz lazer tedavi fiyatları kişiden kişiye değişmektedir. Uygulanacak bölgedeki kılların yoğunluğu ve seans süresinin ne kadar uzun olacağı, fiyatı etkileyen etkenlerden birkaçıdır. Eğer sizde buz lazer tedavisinden yararlanmak isterseniz Ankara merkezli olan Drderm polikliniğine gelebilirsiniz. Size sunulan lazer epilasyon detaylarını öğrenmek için veya tedavi hakkında bilgi sahibi olmak için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.