Yüze dolgu uygulamaları, cildin daha gergin, genç ve bazı bölgelerin daha büyük görünmesi için yapılan işlemlerdir. Günümüzde yüz dolgusu oldukça popüler bir işlemdir. Burun, dudak, çene ve yanaklarda dolgu uygulaması yapılmaktadır.

Yüze dolgu uygulamaları, genellikle hyalüronik asit bazlı malzemelerle uygulanır. Bu malzeme cilt ile tam uyumludur. İşlemde kullanılan malzeme zaman içinde erir ancak uygulamanın yenilenmesinde bir sakınca bulunmamaktadır. Bu işlemle dudaklar daha dolgun görünebilir, çene uzatılabilir. Elmacık kemiklerinin çıkık olması ve çenenin daha uzun görünmesi de sağlanabilir.

Yüze Dolgu Uygulamaları Nelerdir?

Yüz dolgusu, kişinin yüz hatlarında değişiklik yapmasının basit ve etkili bir yoludur. Herhangi bir operasyon gerekmeksizin, basit enjeksiyonlar hâlinde uygulanır. Kalıcı yüz dolgusu uygulamaları da söz konusudur, fakat geçici yüz dolgusu çok daha yaygın şekilde yapılmaktadır. Yüz dolgu işlemlerinden bazıları şu şekilde sıralanabilir;

  • Dudak dolgusu: Bu işlem sayesinde kişinin dudakları daha kalın ve hacimli görünebilir.
  • Burun dolgusu: Genellikle burundaki bir şekil bozukluğunun giderilmesinde kullanılır.
  • Çene dolgusu: Çenenin daha önde, çıkık veya sivri görünmesi için yapılabilmektedir.
  • Yanak dolgusu: Özellikle zayıf yüz yapısına sahip kişilerde elmacık kemiklerine uygulanır.

Bununla birlikte yüzdeki herhangi bir bölgede, kırışık görünümünü ortadan kaldırmak için dolgu uygulamalarından faydalanılabilmektedir. Bu amaçla en sık alın ve göz çevresi dolgusu yapılmaktadır.

Yüz dolgusu maliyeti düşük, uygulaması kolay ve yan etki riski düşük bir işlemdir. Bu nedenle hem erkek hem de kadınlar yüzlerindeki hatları belirginleştirmek, daha genç bir görünüm elde etmek için bu işlemden faydalanmaktadır.

Yüze Dolgu Uygulamaları

Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır?

İşlemin uygulanması oldukça basittir, kısa bir süre içinde kişi günlük yaşamına dönebilir. Dolgu malzemesinin miktarı ve uygulanacağı alanlar belirlendikten sonra işlem başlar. Unutulmamalıdır ki, yüz dolgusu yalnızca bu alanda deneyim ve uzmanlığı bulunan bir dermatolog hekim tarafından yapılabilir.

  • Öncelikle işlem yapılacak alan anestezik kremlerle uyuşturulur.
  • Dolgu malzemesi, gerekli görülen bölgelere uygun miktarda enjekte edilir.
  • Ardından dolgunun cilt altına yayılması için masaj yapılır.
  • Yaklaşık 30 dk süren işlem sonrası kişi gündelik yaşamına dönebilir.
  • Dolgunun yüze yerleşmesi birkaç gün içinde tamamlanacaktır.

Özellikle burnunda hafif kemerli görünümü olanlar, ameliyatsız burun estetiği olarak bu işleme başvurmaktadır. Ayrıca zayıf yüze dolgu yapılarak yüzün daha belirgin hatlara sahip olması sağlanabilmektedir. Çene ucu dolgusu ile gıdı görünümü engellenebilir, dudak dolgusu ise hacimli ve büyük dudaklara sahip olmayı sağlar.

Yüz Dolgu Ne Kadar Dayanır?

Yüz dolgusunun kalıcılığı pek çok faktöre bağlı şekilde değişir. Bu bağlamda “yüz dolgusu ne kadar kalıcı?” sorusunun yanıtları da değişkenlik göstermektedir. Bununla birlikte en sık kullanılan ve geçici olarak bilinen yüz dolguları yaklaşık bir iki yıl kadar kalıcı olabilmektedir.

Hyaluronik asit dolguları genellikle 6 ila 18 ay arasında etkili olabilir. Ancak, bazı durumlarda etki süresi daha kısa veya daha uzun olabilir. Hyaluronik asit, zamanla doğal olarak vücut tarafından emilir, bu nedenle dolgunun etkisi zamanla azalır.

PMMA dolguları kalıcı etkiye sahiptir. Bu tür dolguların etkisi uzun vadeli olabilir, ancak geri dönüşü zor olabileceğinden dolayı dikkatli bir şekilde uygulanması ve uzman bir hekim tarafından yapılması önerilir. Dolgu kalıcılığı uygulama tekniğine ve cilt tipine bağlı olarak değişebilir. Ayrıca, yaşam tarzı faktörleri, güneşe maruz kalma, sigara kullanımı gibi etkenler de dolgunun dayanıklılığını etkileyebilir.

Yüze Dolgu Uygulamaları

Yüz Dolgu Fiyatları Ne Kadar?

Yüze dolgu fiyatları, bu işlemlere başvurmak isteyen pek çok kişi tarafından merak edilenler arasındadır. Yüz dolgusu fiyatı, pek çok etkene göre belirleneceğinden soruya net bir yanıt vermek mümkün değildir. Yüz dolgusu fiyat belirlemesinde etkili faktörlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir;

Dolgunun materyali: Kullanılan dolgu türü ve içeriği işlem fiyatı için belirleyicilerdendir.

Dolgu miktarı: Her bölgede ve kişide farklı miktarlarda dolgu kullanılması gerekebilir.

Dolgunun uygulandığı alan: Yüzün neresine dolgu yapıldığı fiyatları değiştirebilmektedir.

Uygulama yapılan merkezin fiyat politikaları: Dolgu ücretleri her işletmede farklı olabilir.

Yüze dolgu yaptıranların yorumları genellikle olumlu olmaktadır. Kişinin yüz yapısına uygun, beklentileri doğrultusunda işlem yapılması gerekir. Bunun için tercih edilecek kliniğin ve işlem yapacak hekimin titiz bir araştırmayla seçilmesi önem arz eder.

DrDerm Polikliniği, uzman bir kadroyla, yüksek kalite malzeme ve ekipmanla hizmet vermektedir. Tüm dolgu işlemleriniz için bize başvurabilirsiniz. Fiyat bilgisi ve randevu almak için bize ulaşabilirsiniz.