Zayıflama Uygulamaları

Zayıflama Uygulamaları, farklı metotlar dahilinde hem vücut genelinde hem de bölgesel anlamda fazla kilolardan kurtulmak için yapılan uygulamaların genelini kapsamaktadır.

Dr. Derm Polikliniği tarafından da gerçekleştirilen bu uygulamalardan yararlanmak için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Zayıflama Uygulamaları kapsamında gerçekleştirilen tedavi yöntemlerinde, genel olarak uygulama talep eden kişilerin sağlık koşulları dikkat alınarak işlemler yapılmaktadır.

Onaylı ve belgeli cihazlar ile uzman hekim kontrolünde yapılması gereken uygulamalar için çeşitli tetkiklerin referans alınması gerekmektedir.

En İyi Kilo Verme Uygulamaları

Kilo vermek içi birçok kişi, anından çözüm sunduğunu iddia eden, trajik sonuçlar meydana getirebilecek olan diyetleri uygulamaktadır. Bu yöntem, kilolu bir insan sağlığını en kötü şekilde etkileyecek kararlardan bir tanesi olmaktadır.

Doğru ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyen herkesin; uzman doktor ve diyetisyen kontrolünde hazırlanan diyet listesine uyması ve buna ilave olarak rutin şekilde spor yapması önerilmektedir. Fakat bölgesel zayıflama gibi bazı özel durumlarda diyet ve spora ek olarak destek çalışmalar yapmak da mümkündür.

En iyi kilo verme uygulaması diye kesin bir çözüm olmamakla birlikte, zayıflama sürecinde başarılı sonuç almış olan kişiler de dahil olmak üzere bölgesel yağlanmanın azalmadığı vakalar görülmektedir. Bu gibi durumlar için poliklinik ortamında hazırlanan zayıflama uygulamaları için gerçekleştirilen bazı yöntemler ise şu şekilde listelenebilmektedir.

  • Bölgesel İncelme
  • VelaShape III
  • Lenf Drenaj Pressoterapi
  • Mezoterapi
  • X-Well
  • Bölgesel Lipoliz
  • Soğuk Lipoliz

Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

Genel İletişim Formu (Ads Harici Kullanılacak)

Zayıflama Uygulamaları Çeşitleri Nelerdir?

Bölgesel İncelme, özellikle aşırı kilolu durumdayken diyet ve sporla zayıflamayı başarmış fakat bu süreç içerisinde bölgesel olarak bazı yağ gruplarından kurtulamamış kişilerin tercih ettikleri sürecin genel adıdır.

Bölgesel olarak zayıflamak için genetik sorunların tespit edilmesi, kilo alma sebeplerinin anlaşılması, yağ biriken bölgenin fiziki özellikleri gibi unsurların tespit edilmesi gerekmektedir. Bu süreç içerisinde tanı konan kişiler için aşağıda yer alan uygulamalardan metotlar önermek de mümkün olmaktadır.

VelaShape III; son yıllarda revaçta olan bölgesel zayıflama yöntemlerinden bir tanesidir. Özellikle 20 yaş ve üzeri hanımların muzdarip olduğu selülit konusu için çözüm üreten VelaShape III yöntemi ile kendi içerisinde 4 farklı teknoloji kullanılmaktadır.

Söz konusu teknolojilerin bölgesel hedeflere odaklı çalışması sonucunda, Elektro Optik Sinerji olarak adlandırılan teknoloji aracılığı ile bölgesel selülitten arınmak mümkün olabiliyor.

Lenf Drenaj Pressoterapi uygulama yönteminde asıl olarak kan dolaşımı ile ilgili gerçekleşen sorunlar üzerinde çözümler üretilmesi amaçlanmaktadır. Vücut içerisinde kan basıncında anormal seyir yaşayan kişilerde aynı zamanda metabolizma zayıflaması da yaşanmaktadır.

Bu sebeple, gündelik olarak alınan rutin kalorilerin dahi vücut içerisinde yakım hızı zayıflamaktadır. Metabolizma içerisinde gerçekleşen zayıflama, basınç eksikliği gibi sebepler, vücut enerjisini dönüştürmekte eksik kalmaktadır. Lenf Drenaj Pressoterapi yöntemi, kullandığı teknoloji aracılığıyla, dolaşım bozukluğu olan kişilerde bile incelme sağlayabilecek desteği sunabilmektedir.

Zayıflama Uygulamaları

Mezoterapi uygulamalarında ise doğrudan bölgesel zayıflama amaçlanmaktadır. Vücudun belirli bölgelerinde rahatsızlık meydana getiren yağların, dışarıdan müdahale edilerek parçalanması ve yok edilmesi uygulamalarını gerçekleştirmek, bu yöntemde mümkün olmaktadır.

Vitamin, Mineral ile Farmakolojik ve homeopatik ajanların vücut içerisine sunulması ile sonuç alınması amaçlanmaktadır. Sadece yağların parçalanması ve zayıflama ile sonuçlanmayan bu yöntem ile aynı zamanda incelme taleplerinde de olumlu sonuçlar alınabilmektedir.

Merak Ettikleriniz İçin Whatsapp

X-Well yöntemi ise son yıllarda farklı cihazlar aracılığı ile uygulanabilmektedir. Bu yöntem kapsamında genel olarak vücuda verilen dalgalar ve yoğun titreşimler ile bölgesel bazda hareket kabiliyeti eklenmektedir.

Vücudun tamamı için gerçekleştirilmeyen bu yöntemde, rahatsızlık duyulan bölge için titreşim dalgaları verildiği için hem kan dolaşımı arttırılır hem bölgesel hareket süresinde artış meydana gelir hem de bölgesel sıcaklık seviyesinde artış meydana getirilmektedir.

Farklı seanslar ile daha fazla sayıda uygulama gereken bu yöntem ile günlük bazda 10-15 dk arasında değişen seanslar ile sonuç alınması planlanmaktadır. Gün içerisinde vakit bulmakta zorlanan kişiler için de ideal olan bu yöntem ile tek seans ile neredeyse 1 saatlik süren kalori harcamasına denk bir şekilde sonuç alınmaktadır.

Zayıflama Uygulamaları
Şimdi Bizi Arayın

Bölgesel Lipoliz uygulamaları da doğrudan bölgesel alanda zayıflama ve kalıcı şekilde incelme talep eden kişiler tarafından tercih edilmektedir. Lipoliz yönteminde, fazla şekilde birikmiş olan yağlara dışardan müdahale ile parçalanma talimatı verilmektedir.

Vücut içerisinde sağlıksız sonuçlar çıkartmamak adına, kan ile uyumlu şekilde gerçekleştirilen yağ parçalama sürecinde fosfatidil kolin kullanılmaktadır. Lineloik ve oleik asitle hazırlanmış bileşiklerin de kullandığı yöntem dahilinde vücutta istenmeyen yağlar için yıkıcı etki gerçekleştirilir ve liposuction yöntemine yakın sonuçları almak mümkün olmaktadır.

Soğuk Lipoliz uygulamaları da bölgesel lipoliz gibi doğrudan yağları hedef alan bir başka yöntem olarak tedavilerde kullanılmaktadır. Yağların vücuttan doğal yollarla atılabilir hale gelmesi için erimesi ya da parçalanması gerekmektedir.

Genel olarak erime işlemlerinde ısıl etki veren uygulamalar tercih edilirken; soğuk lipolizde ise yağlara doğrudan düşük derecede ısı verilir. Bu planlama ile devam ettirilen seansların sonucunda küçük müdahaleler ile parçalanma eşiğine gelen soğuk yağ parçacıkları vücuttan atılabilir hale gelmektedir.

DR. Derm Zayıflama Uygulamaları

Ankara merkezli olmak üzere hizmetlerine devam eden Dr. Derm polikliniğinde, erkeklere ve kadınlara sunulan özel epilasyon uygulamaların haricinde, zayıflama uygulamaları da gerçekleştirilmektedir.

Onaylı ve prosedüre uygun olarak temin edilen belgeli cihazları aracılığı ile yapılan işlemlerde, uzman hekim kontrolünde müdahaleler yapılmaktadır. Vücut endeksi olarak zayıflama ya da bölgesel zayıflama alanlarında hizmet talep eden kişiler için sunulan programlar hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmak mümkündür.

Siz de uygulamalar, seanslar ve güncel fiyat bilgileri hakkında daha detaylı bilgilere erişmek için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz ve sorularınızı uzmanlarımıza yöneltebilirsiniz.