Alexandrite lazer epilasyon, kullanışlı ve hızlı şekilde uygulanabilen, açık ten ve koyu renk kıl kombinasyonundaki yüksek performansı gösteren bir lazer sistemidir. Bu nedenlerle oldukça popüler ve işlevsel bir istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemi olarak bilinir.

Alexandrite lazer epilasyon 1990’lı yıllardan beri kullanıldığından, alandaki tüm teknolojik gelişmeleri bünyesine dahil edebilmiştir. Bu doğrultuda, alanında oldukça hızlı ve iyi sonuç veren bir cihaz olarak bilinmektedir.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır?

Cihazın çalışma prensibi şu şekildedir;

 • Cihazın başlığından Alexandrite kristali ile yüksek enerjili ışık yayılmaktadır.
 • Bu ışık, kıl köklerinde bulunan melanin adlı renk pigmentlerini hedef alır.
 • Melanin tarafından emilen ışık ısıya dönüştürülerek yok edilir ve ısı açığa çıkar.
 • Ortaya çıkan enerji ve ısı da kıl foliküllerine zarar verir ve belli bir uygulama sayısı sonrasında kıl kökleri tamamen yok edilir.
 • Bu uygulama sayısı cilt rengine ve kıl tipine göre değişiklik göstermektedir. Ancak özellikle Alexandrite lazer sistemiyle üretilmiş olan cihazlarda, koyu renk kıl yapısına sahip açık tenli kişiler oldukça hızlı şekilde verim almaktadır.

Alexandrite Lazer Avantajları

Alexandrite epilasyon sistemi, günümüzde en sık kullanılan lazer epilasyon uygulamalarının başında gelmektedir. Cihaz işlemden yararlanan kişiler ve işlem yapan güzellik ve sağlık merkezleri açısından pek çok avantaja sahiptir. Bu avantajlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir;

 • Alexandrite lazer 755 nm dalga boyuyla işlem yapmaktadır. Bu da işlemin özellikle açık tenli kişilerde iyi sonuçlar vermesini sağlar.
 • Diğer lazer epilasyon aletlerinden farklı olarak işlemden hemen sonra pürüzsüz bir cilt görünümü sağlanır. Çünkü işlem sırasında mevcut kıl kökleri yakılır.
 • Epilasyon seans aralıkları oldukça uzundur. Alexandrite lazer ile uzun süre işlemin etkileri devam eder.
 • Uygulama yapılan bölgede tahriş, kızarıklık ya da diğer yan etkilerin görülme riski oldukça düşüktür. Cihazın türüne göre soğutma gibi özellikler kullanılabilir. Bu da işlemin kişide oldukça az acıya neden olmasını sağlar.
 • Uygulamadan sonra kısa sürede istenmeyen tüylerde dökülme başlar.
 • Cihazın başlık opsiyonları sayesinde lazer uygulanan bölgelere geniş aralıklarda atış yapılabilmektedir. Bu da işlemin süresini oldukça kısaltmaktadır.

Ayrıca pek çok farklı marka tarafından kullanılan Alexandrite teknolojisi, güzellik ve sağlık merkezleri açısından geniş seçenekler sunmaktadır. Bu doğrultuda fiyat ve performans açısından en uygun cihazlara ulaşılması mümkün olmaktadır.

En İyi Alexandrite Lazer Cihazı

Lazer epilasyon cihazları pek çok çeşide ayrıldığı gibi, Alexandrite lazer cihazı kendi içinde de çeşitlere ayrılmaktadır. Temel çalışma prensibi açısından benzer olan bu ürünler, kullanılan teknolojinin yeniliği ve cihazların bazı diğer özellikleri bakımından birbirinden ayrılır. Bu cihazlardan en bilinen bazıları şu şekildedir;

Epicare LPX: Doz seçenekleri fazla olan, lazer atış süresi 3 ile 300 ms. arasında ayarlanabilen bir cihazdır. Ayrıca büyük spot başlıklara sahiptir. Bu sayede, saniyede üç atış ile işlem tamamlanabilir. Güvenlik ve etkinlikte en iyi performansı hedefleyen sağlık ve güzellik merkezleri için tasarlanmıştır.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Epicare-Zenith: Değişken ve akıllı atış hızına sahiptir. Opsiyonel başlık özellikleri ve su-hava soğutma sistemi ile alanında ön plana çıkmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Arion: Güçlü, hızlı bir lazer sistemi olarak bilinmektedir. Her türlü kıl ve cilt tipine göre otomatik ayarlanabilen teknolojisi avantajlarındandır. Ayrıca Arion Alexandrite lazer ile leke tedavisi gibi tıbbi işlemler uygulanabilmektedir.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Ankara En İyi Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon işlemleri kişinin kıl ve cilt yapısından işlemin uygulandığı bölgeye kadar pek çok farklı etkene bağlı performans göstermektedir. Bölgeye göre işlem sayısı ve miktarı farklılık gösterebilir. Kıl köklerinin derinliği ve yapısı, lazer cihazının uygulama yaptığı dalga boyundaki değişiklikler uygulamayı etkiler.

Özellikle koyu renk kıl köklerine sahip ve açık ten renginde olan kişiler için Alexandrite lazer epilasyon oldukça işlevsel etki göstermektedir. Drderm Polikliniği olarak size en uygun tedavi yöntemini öğrenmek ve lazer epilasyon hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Alanında uzman kadromuz, son teknoloji cihazlarımız ile kaliteli ve profesyonel lazer epilasyon hizmetleri vermekteyiz.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon yapılan bölgeler, kıl yoğunluğu ve cilt tipi gibi etkenler işlemlerin fiyatlarında değişikliğe neden olmaktadır. Ayrıca kullanılan epilasyon aletinin kalitesi, teknolojisinin güncelliği de fiyat farkları oluşturur.

Kişiye özel bir tedavi uygulanacağından net bir fiyat verilmesi mümkün değildir. Drderm Polikliniği’ne gelerek tüy ve cilt yapınıza uygun tedavi yöntemini bizimle belirleyebilir, hizmetlerimiz için fiyat alabilirsiniz.