Cilt gençleştirme yöntemleri, yıllar içinde kırışan, sarkan, leke oluşumu başlamış ciltler için yapılan çeşitli uygulamalardır. Günümüzde ilerleyen tıp ve teknoloji sayesinde pek çok farklı cilt yapısı, yaş ve ihtiyaca göre gençleşmeyi sağlama yöntemleri mevcuttur.

Cilt gençleştirme yöntemleri pek çok farklı uygulamayı içerir. Bazı uygulamalar cildin kaybettiği nemi kazandırmayı amaçlar, bazılarında ise sarkma ve kırışıklıkların azaltılması ve yok edilmesi temel hedeftir. Teknoloji ilerledikçe bu işlemlerin zorluğu azalmış, ameliyatsız ve uzun dinlenme süreleri gerektirmeyen yöntemler çoğalmıştır. Artan talep sayesinde, bugün söz konusu işlemlerin kişiye maliyeti oldukça düşmüştür.

Cilt Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Doğum anından itibaren cilt değişmeye, gelişmeye ve belirli bir yaştan sonra da elastikiyet ve dolgunluk kaybı yaşayarak yaşlanmaya başlar. Cilt gençleştirme, belli bir yaştan sonra eski görünümüne kavuşmak, kendini daha iyi hissetmek, özgüvenini yükseltmek isteyenlerin araştırdığı bir konudur.

Ameliyatsız cilt ve yüz gençleştirme yöntemleri, popüler medikal uygulamalardandır. Bunların başlıcaları;

  • Mezoterapi
  • Fokus ultrason
  • Lazerle cilt gençleştirme
  • Radyofrekans yöntemi
  • Kırışıklık
  • Dolgu uygulamaları
  • PRP (Platelet Rich Plasma) uygulaması
  • Kök hücre yöntemi
  • İple yüz germe şeklinde sıralanabilir.

Bu uygulamaların tamamı, işinde uzmanlaşmış ve profesyonel kişiler tarafından yapıldıkları takdirde, ciddi yan etkiler veya uzun istirahat dönemleri olmaksızın güvenle yaptırılabilir. Ancak işlemlerin uygun şartlarda ve kişiler tarafından yapılmaması büyük sorunlara yol açabilir. Bu nedenle uygulama yapılacak yerin titizlikle araştırılması önemlidir.

Cilt Gençleştirme Yöntemleri

En Etkili Cilt Gençleştirme Uygulaması Hangisi?

Farklı ihtiyaçlar için geliştirilmiş olan pek çok yöntem vardır. Kişinin cilt yapısı, yaşı, hayat tarzı gibi detaylarla kişiye en uygun ve en etkili yüz gençleştirme uygulaması tespit edilmelidir. Sıklıkla başvurulan cilt gençleştirme yöntemleri şu şekildedir;

Cilt Gençleştirme Yöntemleri

Mezoterapi: çeşitli nem verici içerikler ve vitaminler, minerallerle zenginleştirilmiş serumların cilt altına enjekte edilmesi yöntemidir. Bu sayede cildin kaybettiği nemi ve parlaklığı geri kazanması, kırışıklık ve sarkmaların azalması amaçlanır.

Fokus ultrason: Bu uygulamayla ameliyatsız şekilde yüz germe işlemi yapılabilir. Odaklanmış ses dalgaları kullanılarak yapılan işlemde belirlenmiş bölgeye hasar verilir ve vücut bu hasarı onarırken sarkmış görüntü ortadan kalkar.

Kırışıklık uygulaması: Küçük iğneler yardımıyla kaslar ve sinirler uyarılır. Belirli bölgedeki kas ve sinir dokusu enjeksiyonlarla hareketsiz hale geldiğinden kırışıklık görünümü düzelmiş olur.

Dolgu uygulaması: Kaybolan hatların tekrar belirginleşmesini sağlar. Ayrıca kırışıklık görünümü de işlem sayesinde belirgin seviyede azalabilir.

Radyofrekans yöntemi: Ciltteki kolajen üretimi desteklenir ve cilt sıkılığı bu yöntemle artırılır. Radyo dalgalarıyla cildin alt tabakasının ısıtılması prensibiyle çalışır.

Cilt Gençleştirme Yöntemleri

Lazerle cilt gençleştirme: Özellikle cildin üst tabasındaki sorunların giderilmesinde etkilidir. Cildin lazer darbeleriyle soyulması ve yenilenmesini sağlar.

PRP uygulaması: Platelet rich plasma, yani trombositten zengin plazma anlamına gelen PRP ile çeşitli problemler tedavi edilmektedir. Özellikle sakatlıklar için uygulanan yönteme günümüzde cilt gençleştirme için de başvurulmaktadır. Kişinin kendi kanı alınarak santrifüj ile ayrıştırılır. Bu yöntemle kolajen üretimi desteklenir ve hücre yenilenmesi tetiklenir.

İple yüz germe: Cerrahi iplerin cilt altına yerleştirilmesi ve böylece sarkmış görünümün düzeltilmesini amaçlar. Zamanla kaybolan ya da bölgede kalan ipler sayesinde, cilt eski görünümüne kavuşturulur.

Tüm bu yöntemlerden cilt yapınıza ve şikayetlerinize uygun olanı sayesinde hayalinizde genç görünüme kavuşabilirsiniz. Drderm Polikliniği, uzman kadrosu ve son teknoloji ekipmanlarıyla, gençleştirme uygulamaları için en doğru adreslerdendir. Tüm uygulamalarımız hakkında fiyat bilgisi almak ve daha genç bir cilde kavuşmak için, bize ulaşabilirsiniz.