Dudak dolgusu fiyatları, dudakları doğuştan ince olan ya da yıllar geçtikçe incelen ve sarkan herkes için merak konusu. Hyalüronik asit kullanılarak gerçekleştirilen dolgu uygulamaları, dudaklarının göz alıcı ve şekilli olmasını isteyen kişiler için verimli sonuçlar ortaya koyuyor.

Dudak dolgusu fiyatları ilden ile, uygulayan doktorun konu hakkındaki uzmanlığına ve kliniğin kalitesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Fakat fazla ucuz olduğu durumlarda dikkatli olmak gerekmektedir. Merdiven altı olarak tabir edilen ucuz kliniklerde cildin yapısına uygun olmayan, kalıcı hasarlara yol açabilen uygulamalardan kaçınmak için kendinizi, başarılı operasyonlara imza atmış doktorlara emanet etmenizi tavsiye ediyoruz.

Dudak Dolgusu Fiyatları Ankara

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak Dolgusu Fiyatları Neye Göre Değişir?

Her türlü estetik ya da medikal operasyon söz konusu olduğunda fiyat bilgisi en son düşünülmesi gereken konudur. Dudak dolgusu fiyatları için de bu geçerlidir. Yüzünüz, insanlarla iletişim kurarken karşıdakine ilk izlenimi verdiğiniz bölgenizdir. Bakışlarınız ve mimikleriniz, karşınızdaki insanın size dair ilk yargılarını oluşturmasında etkili olacaktır. Dudak dolgusu yaptırdığınızda bu algıyı doğrudan etkileyecek bir operasyon geçirmiş olursunuz. Dolayısıyla, operasyonun ücretinden ziyade, bu işlemi gerçekleştirecek olan doktorun bilgisine, tecrübesine, estetik algısına ve el becerilerine daha çok dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde ortaya çıkabilecek hasarların tedavisi, ödemiş olduğunuz miktarın çok daha üzerinde olabilir. Uygulama fiyatları kullanılacak dolgunun markasına, kalitesine ve yüzünüze uygulanacak dolgu miktarına göre değişiklik göstermektedir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgu operasyonu gerçekleştirilmeden önce ayrıntılı bir doktor muayenesi yapılmalıdır. Bu muayene sırasında genel yüz yapısı incelenir. Herkesin yüz yapısı kendine özgüdür ve dudakların konumu bu yapıya göre değişkenlik gösterir. Dolayısıyla, hastanın hem yüz yapısı hem de nasıl bir sonuç istediği aynı anda dikkate alınarak uygun bir planlama yapılır.

Sonrasında, dudaklara anestezi uygulanır ve hastanın, operasyon boyunca hiçbir acı hissetmemesi sağlanır. Çok ince iğneler aracılığıyla hyalüronik asit maddesi dudağa enjekte edilir. Genelde yaklaşık yarım saatlik bir süre içerisinde operasyon tamamlanır. Hasta, doktorun önerilerini dikkate almak kaydıyla gündelik hayatına kolayca dönebilir.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalır?

Kullanılan dolgu malzemesine göre dolgunun kalıcılığı değişmektedir. 6 ay ile 1 yıl arasında kalıcılık görülmektedir.  Hyalüronik asid zamanla, vücut içerisinde eriyerek etkisini yitirir.  Dolayısıyla, dudak dolgusunun belirli aralıklarla tekrarlanması gerekir.

Bir diğer dudak dolgusu çeşidi de vücuttaki yağların kullanılmasıyla yapılan dudak dolgusudur. Halk arasında kalıcı dudak dolgusu olarak bilinen bu yöntem daha uzun süre kullanılabilmektedir.

Yağ Transferiyle Kalıcı Dudak Dolgusu

Adından da anlaşılacağı üzere, bu yöntemde dudak dolgusu vücudun belirli bölgelerinden alınan yağla yapılır. Dudak için uygun görülen yağ dokuları karın veya kalça bölgesinden alınır. Sonrasında ise alınan yağ inceltilerek dudağa uygulanır.

Yağ dokuları organik yapılar oldukları için etkilerini yitirmezler. Bu sayede ölene kadar kullanabilirsiniz. Fakat burada da kilo alma durumlarında yaşanan olumsuzluklar olabilmektedir. Kilo aldığınızda, dudağınızdaki yağ hücreleri de büyüyeceği için dudaklarınız istemediğiniz ölçüde büyüme gösterebilir.

Liposuction uygulamasını da içerdiği için dudak dolgusu fiyatları arasında en yüksek ücrete sahip olan uygulama budur.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın