Lazer Epilasyon uygulamaları, İnsan vücudunda bulunan kıl ve tüyleri azaltmak ve ortadan kaldırmak için gerçekleştirilen tedavilerden birisidir. Peki, en iyi lazer epilasyon yöntemi hangisidir? Bu uygulama, FDA onaylı lazer sistemleri olan Alexandrite lazer, Radyo frekans destekli Diode lazer, Nd:yag lazer ve Ütüleme Diode lazer sistemleri aracılığı ile kliniğimizde gerçekleştirilmektedir. Peki, en iyi lazer epilasyon yöntemi hangisidir?

Lazer epilasyonu kısaca tanımlamamız gerekirse, istenmeyen kıl ve tüylerimizi azalmayı veya ortadan kaldırmayı sağlayan, kullanılan teknolojiler arasında en üstün teknoloji olarak tanımlamamız mümkündür. Lazer epilasyon uygulaması cildinize ve etrafında yer alan dokulara zarar vermez.

Lazer epilasyonu bir başka deyişle “ lazer sistemleri aracılığı ile istenmeyen kıl ve tüylerden arınma” olarak da ifade edebiliriz.

En İyi Lazer Epilasyon Yöntemi ve İstenmeyen Tüyler Üzerindeki Etkisi 

Vücudumuzda kıllar ve tüyler, yaşam sürelerini belirleyen 3 farklı evrede bulunmaktadırlar. Bu evreler Anagen (oluşum), Katagen (gelişim) ve Telojen (uyku) evreleridir. Kıl ve tüyler bulundukları bölgelere göre değişik sürelerde bu evreleri tamamlarlar ama evreler bütün kıl ve tüylerde aynıdır.

Lazer epilasyon uygulaması, vücudumuzda yer alan kılların anagen evresinde bulunan kıl ve tüyler üzerinde etkili olan bir uygulamadır. Bu nedenle lazer epilasyon uygulamaları tek seansta tamamlanmamaktadır. Uygulama bölgesinde bulunan kılların tamamına anagen evrede uygulama yapılması gerekmektedir. Ortalama olarak 6 ile 8 seans arasında gerçekleştirilen bu işlem, uygulanan bölgeye göre 12 seansa kadar çıkabilmektedir.

Lazer epilasyon sistemleri, çalışma mantığını şöyle ifade edebiliriz; teniniz beyaz renge yakın ise yüksek enerji kullanarak tedavi yaptırabilirsiniz, böylece sonuç etkinliğinizin daha yüksek olur. tüyleriniz siyah ise tedavi sonuçlarınızın başarı oranı yüksek olur diyebiliriz.

Lazer epilasyon tedavisinin amacı cildinize ve etrafındaki dokulara zarar vermeden, vücudunuzu istenmeyen tüylerden temizlemektir.

En İyi Lazer Epilasyon Yöntemi Hangisi

En İyi Lazer Epilasyon Yöntemi Hangisi

Lazer Epilasyonda hangi Lazer Epilasyon Sistemleri kullanılıyor?

Neden sadece bir lazer epilasyon sistemi olmadığı ve birbirinden farklı sistemlerin olduğu merak edilen sorulardan birisidir. Lazer epilasyon sistemlerinin birbirinden farklı sistemler olmasının ana sebebi, bizlerin birbirinden farklı cilt tiplerine, birbirinden farklı kıl renklerine ve kalınlıklarına sahip olmamızdır.

Lazer epilasyonda kullanılan lazer sistemlerinin birbirinden farklı tür ve özelliklerde olduğunu belirtmiştik. Epilasyon lazer sistemleri arasında en çok kullanılan sistemler aşağıda belirtilmiştir;

Alexandrite lazer: Epilasyonu gerçekleştirecek olan ışık kaynağı, Alexandrite (Aleksandrayt olarak okunur) kristalinden geçirilir, güçlendirilir ve lazer enerjisi oluşturulur. İsmini içerisinden geçtiği kristalden alan bu lazer sistemi, lazer epilasyon cihazlarında 755 nanometre dalga boyunda çalışırlar.

Kliniğimizde kullanılan Alexandrite Lazer Sistemleri FDA onaylıdır.

Diode Lazer: Diode lazer epilasyon sistemleri 810 nanometre dalga boyunda çalışırlar. Diode lazer sistemleri, ülkemizde yaygın olarak kullanılan bir diğer lazer sistemidir.

Kliniğimizde kullanılan Diode Lazer Sistemi FDA onaylıdır.

Nd: Yag Lazer: Işık Kaynağı Nd: yag (Endiyag olarak okunur) olarak adlandırılan ve birkaç özel elementi içeren özel bir kristalden geçer, güçlendirilir ve lazer enerjisi oluşturulur. İçerisinden geçtiği element ve kristalden adını alan lazer epilasyon 1064 nanometre dalga boyuna sahiptirler.

Nd yag Lazer sistemleri sadece epilasyon uygulamalarında kullanılmamakta, aynı zamanda da birçok deri rahatsızlığının tedavilerinde de kullanılmaktadır. Nd yag lazer sistemleri hız, etkinlik ve uygulama kolaylığı sağlaması gibi artıları nedeni ile hastanelerin, polikliniklerin ve doktor muayenehanelerinin tercih ettiği bir lazer epilasyon teknolojisidir.

Kliniğimizde kullanılan Nd:yag Lazer Sistemi FDA onaylıdır.

IPL: Genellikle 680-980 nanometrede enerji aktarırlar. IPL sistemler, lazer sistemleri gibi belirli bir derinliğe değil, bir genişliğe enerji aktarırlar.

Işık kaynağının bir bütün olarak kaynaktan çıkmaması, yayılarak ilerlemesi ve dağınık olması nedeni ile IPL sistemler, bir lazer DEĞİLDİR.

Lazer Epilasyon Ankara

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın