Erkek lazer epilasyon fiyatları işlemin gerçekleştirileceği merkezin fiyat politikası, kişinin kıl yapısı ve kıl köklerinin sıklığı gibi birtakım parametrelerden etkilenmektedir.

Erkek lazer epilasyon fiyatları aynı zamanda tercih edilen lazer epilasyon cihazı modeline, kişinin ten rengine ve kilosuna göre de değişiklik gösterebilmektedir. Çünkü bahsedilen durumlar seans süresini ve sayısını doğrudan etkilemektedir.

Erkek Tüm Vücut Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları erkek için düşünüldüğünde, cinsiyetler arasında ciddi bir farklılık olmadığı göze çarpacaktır. Ancak yine de işlemin uygulanacağı vücut bölümü, bu aşamada belirleyici olabilir. Erkeklerde kıl kökü sayısının daha fazla olduğu, yaygın bilinen bir gerçektir. Bu sayede kıl kökleri daha net bir şekilde bulunacak ve lazer atışları ile tahrip edilebilecektir. Bu olumlu bir durum olsa da kıl sayısının fazlalığı seansların da uzamasına yol açmaktadır.

Seansların uzaması da fiyat artışını beraberinde getirmektedir. Örneğin tüm vücut epilasyon erkek fiyat kadınlara kıyasla genellikle daha pahalıdır. Lazer epilasyon işlemi tüm vücuda yapılabileceği gibi istenilen belli bir bölgeye yönelik olarak da gerçekleştirilebilir. Bu bölgelerden bazıları koltuk altı, göbek/karın, genital bölge, bikini bölgesi, tüm yüz ve bıyık olarak sıralanabilir.

Erkek epilasyon fiyat ve Ankara erkek lazer epilasyon gibi konular hakkında aklınıza takılan soruları ve randevu taleplerinizi iletmek için web sayfamızda yer alan iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Erkek Lazer Epilasyon Fiyatları Ankara

Erkek lazer epilasyon uygulamasında, kadınlarda da gerçekleştirildiği üzere kişinin cilt tipi ve rengine uygun bir cihaz seçilmektedir. En çok tercih edilen lazer epilasyon aletleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Alexandrite lazer
  • Diode lazer
  • Nd Yag lazer

Bunlara, özellikle de son yıllarda bilinirliği artan buz lazeri de dahil edebiliriz. Genellikle Diode lazer cihazının ileri seviye soğutma sistemleriyle çalıştırılması neticesinde elde edilen sistemle çalışmaktadır. Buz başlıklı lazer olarak da bilinmektedir.

Etkili ve kalıcı sonuçların elde edilmesinde, uygulayıcının deneyimi kadar kişinin seanslarına dikkat etmesi de önemlidir. Ankara erkek lazer epilasyon fiyatları ve tüm vücut lazer epilasyon fiyatları Ankara konuları hakkında güncel bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Erkek Kaş Lazer Epilasyon Fiyatları

Kaşlara yönelik bir lazer epilasyon düşünülüyorsa, genellikle aşağıdaki durumlardan biri veya birkaçı söz konusudur:

  • Fazlaca uzamış ya da sarkmış kaş kılları
  • Gereğinden kalın ve sık kaş kılları
  • Orta kaş bölümünün varlığı
  • Kaş kıllarının yanlara doğru sarkması

Epilasyon işlemi, bahsi geçen durumları gidererek daha estetik bir görünüm sağlayabilir. Kaş bölgesindeki istenmeyen kıllar, kıl kökü sayısı açısından görece fazla bir sayıda değildir. Dolayısıyla seans sayıları ve süreleri de fazla olmayacaktır. Bu da fiyata yansıyacak bir unsurdur. Erkek lazer epilasyon fiyatları ya da kaş lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Peki lazer epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İşlem gerçekleştirildikten sonra 15 dakikalık aralıklarla bölgeyi buz ya da hava ile soğutmak cildin rahatlaması açısından faydalıdır. Ayrıca bu uygulama, kızarıklık veya şişkinlik görülme ihtimalini de büyük ölçüde azaltacaktır. Nemlendirici kullanmak, bir gün boyunca bölgeye sıcak su temas ettirmemek de faydalı önlemlerdir.

Epilasyon bölgesini terletecek ağır sporlardan, solaryumdan, Güneş ışınlarından kaçınılmalıdır. İlgili bölüm yaklaşık 2 hafta boyunca korunmalıdır. Bu amaçla koruyucu kıyafetlerden ve güneş kremlerinden yararlanılabilir.

Erkek Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Erkeklerde genel olarak kıl yoğunluğunun daha fazla olduğu bilinmektedir. Hem erkek hem de kadınlar için işlemin gerçekleştirileceği bölgeye göre 4 ila 8 arasında bir seans sayısı önerilmektedir. Yüz bölgesinde ve hormonal kaynaklı aşırı kıllanma gibi durumlarda seans sayısı 10’u bulmaktadır. Seans aralıkları genellikle yüz bölümünde 1 ay, diğer vücut bölümlerinde ise 2 ay civarındadır.

Aşağıdaki tablodan erkeklere yönelik pek çok vücut kısmı için ortalama seans sürelerini bulabilirsiniz.

BölgeSeans Süresi
Omuz ve sırt20-30 dakika
Kaş ortası5-10 dakika
Sakal üstü5-10 dakika
Kollar15-20 dakika
Bacaklar25-30 dakika
Elmacık bölgesi5-10 dakika
Koltuk altı5-10 dakika
Göğüs15-30 dakika

Lazer epilasyon erkek yorum ve geri bildirimleri incelendiğinde, alanında deneyimli bir merkezde gerçekleştirilmesi koşuluyla oldukça etkili sonuçlar alındığı göze çarpmaktadır. Lazer ışını yöntemiyle çalışan cihazlar sayesinde yalnızca vücut epilasyon işlemleri değil; leke tedavisi gibi cilt bakımı uygulamaları da gerçekleştirilebilmektedir. Bu cihazlarla ayrıca dövme sildirme işlemi de yapılabilir.