Erkek lazer epilasyon nasıl yapılır? Günümüzde sporla ilgilenen yada vücudundaki istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen erkekler tarafından oldukça tercih edilmeye başlandı. Bölgesel yada tüm vücuda uygulanabilen lazer epilasyon uygulaması, günlük yaşamda daha hijyenik bir hayat sağlarken, kas gelişimi için de önem taşır.

Erkek lazer epilasyon nasıl yapılır? Artık erkekler de en az kadınlar kadar dış görünümüne ne vücut estetiğine önem veriyor. Bölgesel kıllar, aşırı tüylenme gibi durumlarda erkekler bu kıllardan kurtulmak için tüy dökücü kremler, traş makineleri yada ağda gibi yöntemleri tercih etmekteydi. Fakat bu işlemler hem fazla zaman alır hem de fazla acıya sebep olabilir. Lazer epilasyon, kıl dökümünde kalıcı bir sonuç sağlar ve istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmanız için iyi bir alternatif olarak ön plana çıkabilir.

Erkek Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?
Erkek Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Erkek Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon erkek vücudunda her bölgeye uygulanabilir. Genellikle kol, koltukaltı, bacak, göğüs ve sırt bölgesi tercih edilir. Özellikle sırtında fazla kıllanmadan şikayetçi olanlar tercih edebilir. Erkeklerde lazer epilasyon özel bölge için de uygulanabilir. Lazer uygulaması ile bu bölgelerde istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Erkek Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Erkekler için lazer epilasyonun kaç seans süreceğine epilasyon uzmanınız belirler. Lazer epilasyonun seans sayısına etki eden bazı faktörler vardır. Bu faktörler;

  • Kıl yapısı ve yoğunluğu
  • Yaş
  • Hormonel durum
  • Kilo
  • Ten yapısı

olarak sıralanabilir. Erkeklerde lazer uygulaması genellikle 6 ile 8 seans arası sürer. Her seans arası 6 ile 8 hafta koyulabilir. Eğer lazer epilasyon doğru şekilde uygulanır ve doğru şekilde bakımı yapılır ise daha ilk seanslardan sonra bile kıllarda %50 ile %85 arası azalma gözlenir.

Erkekler İçin Lazer Epilasyon Avantajları Nelerdir?

  • Kas gelişimi: Kıl köklerinde yer alan yağ torbaları, kılların olduğu bölgedeki kasların gelişmesine olumsuz etki edebilir. Bu yüzden vücut geliştirmeyle uğraşan erkeklerin çoğu kıllarını almak ister. Tüy dökücü krem, ağda gibi geçici çözümler yerine lazer epilasyon ile tüylerinizden tamamen kurtulabilirsiniz.
  • Hijyen: Fazla kıllarınız olması daha az hijyeniksiniz anlamına gelmez. Fakat koltukaltı, genital bölge gibi bölgelerde oluşan kıl yoğunluğu, yaz aylarında terlemeye neden olabilir. Bu durum günlük yaşantınıza olumsuz eder ve rahatsızlık verebilir.
  • Özgüven: Lazer epilasyon, günlük yaşantınızda öz güveninizi artırabilir. Özellikle sırt bölgesinde aşırı kıllanma yaşayan yada genel olarak kıllarından kurtulmak isteyen erkekler, lazer epilasyon ile bu sorunu tamamen çözer ve bir daha bu konu hakkında düşünmesi gerekmez. Lazer epilasyon yaptıranlar vücudunu göstermekten hiç bir zaman çekinmeyebilir ve daha öz güvenli olabilirler.

Erkek Ankara lazer epilasyon için Dr.Derm Polikliniği uzman kadrosu, profesyonel cihazları, tecrübesi ve steril ortamıyla hizmetinize açıktır. Eğer siz de istenmeyen tüylerinizden kurtulmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Erkek Lazer Epilasyon