Göz altı ışık dolgusu Ankara hizmetlerinden faydalanmak için siz de Ankara Tunalı’da hizmet veren kliniğimizde yer alan uzman kadromuzdan randevu talep edebilirsiniz. Göz altı morlukları ve çökmüş göz altları gibi sorunların tedavisinde kullanılan ışık dolgusu yöntemi ile siz de hayalinizdeki çekici görünüme kavuşabilirsiniz.

Göz altı ışık dolgusu Ankara uygulaması ile göz altı torbası, göz bölgesi morluğu ve çökmüş göz altı gibi sorunlardan şikayetçi olanlar için uygulanan ameliyatsız estetik tedavileri yöntemi sunulmaktadır. Söz konusu şikayetlerden kalıcı şekilde kurtulmak için siz de DrDerm polikliniğiyle iletişime geçerek randevu alabilir; diğer uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Ne İşe Yarar?

Işık dolgusu tedavisi, göz altındaki morlukların ve çökmelerin tedavisinde yaygın olarak kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Işık dolgusu tedavisi, diğer göz altı tedavilerinden farklı şekilde direkt olarak deri altına değil, kemiğin üzerine uygulanmaktadır. Işık dolgusu öncesinde hastanın göz çevresine anestetik jel sürülerek tedavi sürecinde hiçbir ağrı ya da acı hissetmemesi amaçlanır. Bunun ardından tedavi sürecine başlanır. Işık dolgusu uygulanırken mümkün olduğu kadar yavaş hareket edilmesi en önemli detaylardan bir tanesidir. Bu nedenle tedavi seansları birkaç saati bulabiliyor.

Tedavi sırasında direkt olarak deri altı yerine kemiğin üst kısmına Hyaluronik jel adlı dolgu maddesi uygulanmaktadır. Hyaluronik jel içerisinde hyaluronik asit ve poly vitamin maddeleri bulunmaktadır. Jelin içerisindeki Hyaluronik asit, morlukların ve göz altı torbalarının tedavisinde etkili olabilmektedir. Poly vitamin ise tedaviyi destekleyebilmekte ve uzun vadede bu bölgedeki hücrelerin kendini yenilemesini sağlayabilmektedir.

Işık dolgusu tedavisi kalıcılığı 6-12 ay arasındadır. Tekrarlayan uygulamalarda kalıcılık süresinde uzama görülebilmektedir. Bu teknik sayesinde göz altlarında şişlik, morluk sorunları olan kişilerde göz altı ışık dolgusu ile yüzdeki yorgun ve bitkin görüntü ortadan kaldırılabilir. Bunların yanında ilerleyen yaşa bağlı göz altı sorunlarına da çözüm sağlamaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Gözaltı ışık dolgusu yaptıranlar genelde, alt göz kapağında morluk, göz altı çöküntüleri bulunan veya göz altı torbalanmasına sahip kişilerdir. Bu uygulama, yapılan diğer dolgu tekniklerine göre farklı tekniklerle uygulanır. Diğer dolgu işlemlerinde derinin altına uygulanırken göz altı ışık dolgusunda kemiğin üstüne uygulanır. Dolgu yapılırken ışık dolgusunun yavaş enjekte edilmesi gerekir. Uygulama sırasında kişi kesinlikle acı hissetmez. Bunun nedeni ise, enjekte edilmeden önce anestetik kremler sayesinde uygulanacak bölgeyi uyuşturmaktadır. Ayrıca jelin içeriğinde de anestetik madde olduğu için uygulama sonrasında da ağrı duyulmaz. Göz altı ışık dolgusu sadece kadınlar için değil erkekler içinde uygulanmaktadır.

Son yıllarda erkeklerinde yoğun bir şekilde yaptırdığını söyleyebiliriz. Bu uygulamalar kişinin yaşına göre değişmektedir. Yaşı daha genç ve torbaları daha ufak olan kişilerde etkileri oldukça yüksektir. Drderm polikliniğine gelip ücretsiz muayene olabilirsiniz. İşlemler hakkında detaylı bilgilere ve uygulamanın fiyat bilgisine bizimle irtibata geçerek erişebilirsiniz. Randevu oluşturmak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ya da internet adresimizden bilgilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Işık Dolgusu Kalıcı mı?

Alt göz kapağınızın altında bulunan kanallar, yaş ilerledikçe derinleşerek daha yorgun ve yaşlı görünmenize neden olur. Fakat ışık dolgusu tedavisiyle bu sorun ortadan kaldırılır. Işık dolgusu uygulaması tamamen kalıcı değildir. Fakat uzun yıllar etkisini gösteren bir estetik tedavidir.  Diğer estetik tedavilere göre estetik başarısı oldukça yüksektir. İlk uygulama ortalama 6 – 12 ay arası etkisini göstermektedir.

Fakat ikinci uygulamada, estetiğin etkisi daha uzun yıllar sürer. Uygulama yapıldıktan sonra etkisini kısa süre içerisinde gösterir. Bu estetik işlemlerde cerrahi müdahalelere gerek duyulmaz. Bu uygulama FDA tarafından onaylı ve tüm dünyada güvenle kullanılır. Göz altı ışık dolgusu bilgili ve tecrübeli kişiler tarafından yapıldığında herhangi bir yan etkisi veya zararı yoktur.

Göz Altı Işık Dolgusu Ankara Fiyatları

Göz altı ışık dolgusu fiyatları, diğer estetik uygulamalara göre uygun olmasından dolayı birçok kişinin tercih etmesine sebep olmaktadır. Bu uygulamalar uzman doktorlar tarafından uygulanmaktadır. O yüzden dolgunun fiyatı, seçilen doktorun tecrübesine göre değişmektedir. Kullanılacak ekipmanların kalitesi ve kişiden kişiye değişen göz altı bozukluğunun derecesine göre de değişmektedir. Muayene olunmadan net bir fiyat söylememiz mümkün değildir.

DrDerm olarak uzman doktorlarımız ve profesyonel ekiplerimiz ile size güvenilir hizmetler sunmaktayız. Göz altı ışık dolgusu uygulamaları hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için web sayfalarımızdan bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Tedavi süreci hakkında bilgi almak için ya da muayene randevusu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu