Göz altı morluklarına karşı ışık dolgusu ile daha çekici bir göz çevresi elde edebilirsiniz. Bu uygulama, göz çevresindeki cildin yeniden yapılanmasını amaçlamaktadır. Işık dolgusu ile göz altlarında oluşan torbaların azaltılması ve bu bölgedeki cildin ışığı yansıtma kabiliyeti kazandırılması hedeflenmektedir. Ayrıca, uygulama ile göz çevresindeki ince kırışıklıklar ve kazayağı çizgileri de doldurabilmektedir.

Göz altı morluklarına karşı ışık dolgusu, farklı problemlerin çözümlenmesini de sağlayabilmektedir. Morluğun yanı sıra, şişlik gibi sorunlar da uygulama ile azalma eğilimi gösterebilir. Bu işlem için kullanılan dolgu malzemesinin, vücudun başka bölgelerinde kullanılan dolgu malzemelerinden farklı bir yapısı vardır. Gözaltına yapılan dolguda vücudun ürettiği hyalüronik asit, yapılandırma kompleksi, 8 farklı amino asit, 3 farklı antioksidan, mineral ve vitamin kullanılmaktadır.

Göz Altı Morluklarına Karşı Işık Dolgusu
Göz Altı Morluklarına Karşı Işık Dolgusu

Göz Altı Morluklarına Karşı Işık Dolgusu Etkileri

Gözaltı bölgesine uygulanan dolgu ile göz çevresinin nemlendirilmesi ve onarılması amaçlanmaktadır. Göz altlarındaki sorunlar bazı etkenlere bağlı olarak gerçekleşebilmektedir.

  • Stres
  • Yorgunluk
  • Genetik etkenler
  • Dolaşım bozukluğu
  • Yoğun iş temposu

göz altı morluklarına neden olabilmektedir. Bu tip durumlara maruz kalanların göz çevrelerinde mor halkalar, çizgi biçiminde kırışıklıklar ve gözaltı torbaları oluşabilir. Işık dolgusu, bu tarz sorunların çözümlenmesi için ideal tedavi yöntemlerinden biridir. Dolgunun içeriğinde farklı doğal ürünler bulunmaktadır. Hekzapeptid, meyve asitleri, askorbik asit, yaban mersini, salatalık, papatya, çobanpüskülü, biberiye ve bu ürünler arasındadır.

Işık Dolgusu Uygulaması

Göz altına yapılan ışık dolgusu çok ince iğneler ile göz çevresine zerk edilmektedir. Sorunun büyüklüğüne göre seans sayısı değişmektedir. Genel olarak, işlem 3 hafta aralıklar ile 2-3 seans sürmektedir. Uygulamanın etkisi, işlemin hemen ardından görülmeye başlanabilmektedir. Dolgunun kalıcılığı, uygulamanın bitmesinden sonraki 6-12 ay içinde görülebilmektedir. Tekrar edilme durumunda uygulamanın kalıcılığı daha da artabilir.

Uygulama, sadece kadınlara değil, erkeklere de yapılabilmektedir. Bu yüzden, hem kadınlar hem de erkeklerin tercih ettiği popüler bir uygulama olmuştur. Işık dolgusu ile göz çevresi çok daha genç görünüme sahip olabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusunun Kalıcılığı

Göz çevresindeki deri çok hassastır. Bu yüzden yorgunluk ve yaşlılık belirtilerini, yüzün diğer bölgelerine göre daha fazla gösterebilmektedir. Farklı uygulamalarla ya da ürünlerle bu gözaltındaki sorunlar çözümlenebilir ama ışık dolgusu kadar etkili olmayabilir. Genel olarak, insanları yorgun, mutsuz, enerjisiz ve cansız gösteren gözaltı morlukları, kişinin psikolojisine de tesir edebilmektedir. Uygulama, pigmentli siyah halkalar, geniş malar bölge ve palpebral torbalar için tavsiye edilmez. Bu tip durumlar için kliniğimizde farklı uygulamalar yapılmaktadır. Bu uygulama, daha çok gözaltı çukuru belirgin olan kişilere tavsiye edilmektedir.

Göz altı ışık dolgusuyla göz çevresi gençleşmekte, göz altlarının ışığı yansıtma yeteneği artmakta ve daha dinamik bir görünüm elde edilebilmektedir.