Göz altı morluklarına karşı ışık dolgusu ile daha çekici bir göz çevresi elde edebilirsiniz. Bu uygulama, göz çevresindeki cildin yeniden yapılanmasını sağlamaktadır. Işık dolgusu ile göz altlarında oluşan torbaların azaltılması ve bu bölgedeki cildin ışığı yansıtma kabiliyeti kazandırılması hedeflenmektedir. Ayrıca, uygulama ile göz çevresindeki ince kırışıklıklar ve kazayağı çizgileri de doldurulmaktadır.

Göz altı morluklarına karşı ışık dolgusu, farklı problemlerin çözümlenmesini de sağlamaktadır. Morluğun yanı sıra, şişlik gibi sorunlar da uygulama ile azalma eğilimi gösterir. Bu işlem için kullanılan dolgu malzemesinin, vücudun başka bölgelerinde kullanılan dolgu malzemelerinden farklı bir yapısı vardır. Gözaltına yapılan dolguda vücudun ürettiği hyalüronik asit, yapılandırma kompleksi, 8 farklı amino asit, 3 farklı antioksidan, mineral ve vitamin kullanılmaktadır.

Göz Altı Morluklarına Karşı Işık Dolgusu

Göz Altı Morluklarına Karşı Işık Dolgusu

Göz Altı Morluklarına Karşı Işık Dolgusu Etkileri

Gözaltı bölgesine uygulanan dolgu ile göz çevresinin nemlendirilmesi ve onarılması sağlanmaktadır. Göz altlarındaki sorunlar bazı etkenlere bağlı olarak gerçekleşir.

  • Stres
  • Yorgunluk
  • Genetik etkenler
  • Dolaşım bozukluğu
  • Yoğun iş temposu

göz altı morluklarına neden olmaktadır. Bu tip durumlara maruz kalanların göz çevrelerinde mor halkalar, çizgi biçiminde kırışıklıklar ve gözaltı torbaları oluşmaktadır. Işık dolgusu, bu tarz sorunların çözümlenmesi için çok ideal bir tedavi yöntemidir. Dolgunun içeriğinde farklı doğal ürünler bulunmaktadır. Hekzapeptid, meyve asitleri, askorbik asit, yaban mersini, salatalık, papatya, çobanpüskülü, biberiye ve bu ürünler arasındadır.

Işık Dolgusu Uygulaması

Göz altına yapılan ışık dolgusu çok ince iğneler ile göz çevresine zerk edilmektedir. Sorunun büyüklüğüne göre seans sayısı değişmektedir. Genel olarak, işlem 3 hafta aralıklar ile 2-3 seans sürmektedir. Uygulamanın etkisi, işlemin hemen ardından görülmeye başlanmaktadır. Dolgunun kalıcılığı, uygulamanın bitmesinden sonraki 6-12 ay içinde görülmektedir. Tekrar edilme durumunda uygulamanın kalıcılığı daha da artacaktır.

Uygulama, sadece kadınlara değil, erkeklere de yapılabilmektedir. Bu yüzden, hem kadınlar hem de erkeklerin tercih ettiği popüler bir uygulama olmuştur. Işık dolgusu ile göz çevresi çok daha genç görünüme sahip olur.

Göz Altı Işık Dolgusunun Kalıcılığı

Göz çevresindeki deri çok hassastır. Bu yüzden yorgunluk ve yaşlılık belirtilerini, yüzün diğer bölgelerine göre daha fazla göstermektedir. Farklı uygulamalarla ya da ürünlerle bu gözaltındaki sorunlar çözümlenebilir ama ışık dolgusu kadar etkili olmaz. Genel olarak, insanları yorgun, mutsuz, enerjisiz ve cansız gösteren gözaltı morlukları, kişinin psikolojisine de tesir etmektedir. Uygulama, pigmentli siyah halkalar, geniş malar bölge ve palpebral torbalar için tavsiye edilmez. Bu tip durumlar için kliniğimizde farklı uygulamalar yapılmaktadır. Bu uygulama, daha çok gözaltı çukuru belirgin olan kişilere tavsiye edilmektedir.

Göz altı ışık dolgusuyla göz çevresi gençleşmekte, göz altlarının ışığı yansıtma yeteneği artmakta ve daha dinamik bir görünüm elde edilmektedir.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın