İğnesiz dudak dolgusu işlemleri, ince yapıya sahip olan dudakların, hacim kazandırılması amacıyla yapılan estetik müdahalelerdir. Teknolojik özelliklere sahip cihazlar ve yöntemler sayesinde ağrısız, güvenilir ve kısa sürede tamamlanan estetik uygulamalardır.

İğnesiz dudak dolgusu, aynı zamanda ağız çevresini ve yüz ifadesini gençleştirmek amacıyla uygulanan bir müdahaledir. Bu uygulamalar sayesinde doğal bir görünüme sahip olunur. Alanında uzman olmuş kişiler tarafından gerçekleştirilmeli ve klinik ortamında yapılmalıdır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu yaptırılmadan önce dikkat etmeniz gereken unsurlar vardır. Bunlar;

  • Ne istediğinizi bilin ve bu isteğinize inanın
  • Doğru uzman ve kliniklere karar verin
  • Uygulanacak olan estetiği hafife almayın
  • Duygusal sıkıntılardan sonra ani kararlar vermeyin
  • Gerçekçi kararlar verin

olarak ifade edebiliriz. Dolgu işlemleri öncesinde kişiler detaylı bir dudak muayenesinden geçirilir ve dudaklarının bu işleme uygun olup olmadığı incelenir. Hangi işlemin uygulanacağına karar verilir. Bu noktada uzman ve hasta ortak bir karar verir ve en ideal dudak yapısı için gerekli belirlemeler yapılır.

İğnesiz Dudak Dolgusu
İğnesiz Dudak Dolgusu

Dudak, işlemlere başlanmadan önce temizlenir ve acı hissi oluşmaması için anestetik krem uygulaması yapılır. İğne yardımı ile dolgu malzemesi dudağın önceden belirlenen bölgelerine orantılı olacak şekilde uygulanır. Uygulama sırasında enjekte edilen dolgu malzemesi uzman tarafından el ile şekillendirilir. Dolgu işleminin etkisi anında görülür ve eğer yetersiz bulunursa daha fazla dolgu uygulaması yapılabilir.

Bu işlemlerden önce ya da sonra, işlemin etkisi geçmeden kan sulandırıcı ilaçları içmeyiniz. Dudak dolgusu ya da şekilleri modaya göre seçilmemektedir. İnsanın yüz yapısına uygun olan dudak dolgu oranı belirlenir. Dudağınızda uçuk ya da yara durumlarında uzmanınıza danışın. Diş tedavisi görüyorsanız ve dişinizde enfeksiyonlu bir durum söz konusu ise kesinlikle bu işlemleri gerçekleştirmeyin.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Dudak dolguları kalıcı bir özelliğe sahip değildir. Düzenli aralıklar ile tekrarlanmalıdır. Dudakların anatomik yapıları her insanda farklılık gösterir. Kiminin üst dudağı kalın olurken kiminin ise alt dudağı kalındır. Bu nedenden dolayı uygulanan işlemin çeşitliliği ve oranı değişmektedir. Uygulanan bu dolgu işlemi ortalama 12 – 15 ay aralığında etkisini yitirmemektedir. Dolguların kalıcılığı uygulama bölgesine, hormonal yapıya, kasların durumuna ve birtakım alışkanlıklara bağlı olarak herkeste farklıdır. İlk dolgu daha erken erir ve yenilenen dolguların kalıcılık süresi uzar.

Kalıcı dudak dolgusu uygulamasıyla bu işlemleri tekrar etmezsiniz. Vücuttan doğal yağ parçası alınarak, dolgu yapılması talep edilen dudak bölgesine ilave yapılmaktadır. Bu uygulamada dikkat edilmesi gereken konu, aktarılan dokunun yağ kütlesi olmamasına önem gösterilir. Genel olarak uyum sağlaması için kalça ya da karın bölgesinden alınır. Alınan dokuda inceltme yapılarak dudağa enjekte edilir. Bu işlem sayesinde tekrarlanan dolgu işlemi yapılmamaktadır. Süre bakımından çok daha kalıcı olan bu yöntemde, kilo alma gibi konularda daha dikkatle davranmanız gerekir. Aksi taktirde uygulanan bölgede yağlanma ve form bozukluklarına sebep olur.

İğnesiz Dudak Dolgusu

Dudak dolgusunda kullanılan Hyaluron Pen cihazı, yüksek basınç sayesinde hızlı ve eşit bir şekilde ürünü cildin altına aktarımını sağlayan cihazdır. Bu cihazlar sayesinde dolgu işlemleri kesinlikle iğnesiz gerçekleşmektedir. Ürünü saatte ortalama 800km hızla 0,1mm gibi mikro açıklıktan dolgu malzemesini deri altına aktarır. İğne kullanılmadığından dolayı uygulanan kişide acı gözlemlenmez. Birçok kişiye konfor ve güven sunan bu cihazlar, birçok hekim tarafından dolgu için kullanılmaktadır.

Dünyada yapılan araştırmalar sonucunda iğneyle yapılan tedavilere göre “Hyaluron Pen” cihazının, daha verimli olduğu ve acısız uygulama yapmasından dolayı en çok tercih edilen cihaz olduğuna karar verilmiştir. Bu cihazlar, sadece dudak dolgusu işlemlerinde değil aynı zamanda alın kırışıklarında, elmacık kemiklerinde, çizgilerin azaltılmasında başarılı olmaktadır. Diğer dolgu işlemleri gibi dudak bölgesi müdahaleleri de hem hijyenik ortamlar içerisinde hem de klinik müdahale prosedürlerine uygun olan izinlerin alındığı ortamlarda yapılmalıdır. DrDerm olarak sizlere verdiğimiz hizmetleri prosedürlere uygun olarak sunmaktayız. DrDerm hizmetlerinden yararlanmak için Ankara merkez ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. İletişim adreslerimizden bize ulaşarak, talepleriniz hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Estetik alanlarda yapılan müdahalelerde olduğu gibi dudak dolgusu için yapılan işlemlerde de çok çeşitli fiyat uygulamaları mümkündür. Fiyat farklılığının sebepleri kişiden kişiye değişmektedir. Uygulanan bölge, uzman hekimin uyguladığı yöntemler ve kullanılan ekipmanların kalitesine göre fiyatlarda değişiklik görülmektedir. Öncelikle net bir fiyat için hekiminiz tarafından muayene edilmeniz gerekmektedir. Siz de dudak dolgusu fiyatları dahil olmak üzere dolgu uygulamaları hakkında daha detaylı bilgilere erişmek için bizimle iletişime geçebilir ve DrDerm Polikliniği uzmanlarından destek alabilirsiniz.

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU ANKARA

Ads | Pop Up İletişim Formu

drderm-popup-banner-1