Kaş tasarımı, uzmanlar tarafından ön çizim yapılarak, yüz hatlarına en uygun kaşın belirlenmesi işlemleri sunulan estetik tasarım alanıdır. Uzun süre kalıcılık sunan bu uygulamalarda öncelikle uzman tarafından kaşın şekli ve yapısı belirlenir, 4D Kaş Tasarımı olarak bilinen bu uygulama sayesinde kişinin yüz hatlarına uygun kaş tasarlanır.

Kaş tasarımı sırasında, gözlerin yüzdeki konumu, iki göz arasındaki mesafe, kaş ve göz arasındaki uzunluk gibi bazı unsurlar incelendikten sonra çizim yapılır. Uygulamaya başlamadan önce ten ve saç rengine uygun pigmentler seçilir.  İğneler sayesinde çizilen taslağın içi, seçilen pigmentler ile doldurulur. Anestetik kremler sayesinde uygulanacak bölge uyuşturulur ve uygulama sırasında acı hissi minimum hale getirilir.

Kaş Tasarımı
Kaş Tasarımı

Kaş Dizaynı Nedir?

Birçok kişi tarafından tercih edilen, yüze en yakışan kaşın çizilip uygulanmasına denir. En uygun kaşın tasarlanıp uygulanması, uzmanlar tarafından gerçekleşir. Kaşın şekli, yüzünüzün yansıttığı ifadeye uygun olarak yapılmalıdır. Göz ve çevresi yüzün güzelliğini ön plana çıkaran en önemli bölgelerdendir. Bu nedenden dolayı uygulama öncesinde uzmanlar tarafından en ince ayrıntısına kadar ölçülüp tasarlanmalıdır.

Kaşlarınızı ön plana çıkartan en önemli unsur, yoğun bir şekilde uygulanmış pigmentlerden kaynaklanır. Kaşlarınızı olduğundan daha dolgun gösterirken aynı zamanda dökülmüş veya cansız kaşların yarattığı soluk görüntüyü zenginleştirmektedir. Bu durum göz bölgesini daha belirgin hale getirir ve insanların dikkatini çekmesini sağlar.

Bu dizaynlarda dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, profesyonel bir şekilde ölçüm yapıldıktan sonra uygulanması gerekmektedir. Uzmanlar tarafından, alın genişliği, göz büyüklüğü, yüz genişliği ve burun yapısına uygun ölçümler yapılmalıdır. Yanlış ölçümlerden dolayı tasarlanan kaş, sizi yaşlı gösterir ve surat ifadenizi sert gösterebilir. Sizde dikkat çekici ve etkileyici kaşlara sahip olmak istiyorsanız DrDerm polikliniğine gelip ücretsiz muayene olabilirsiniz. Randevu oluşturmak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ya da internet adresimizden bilgilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Erkek Kaş Tasarımı

Kaş tasarımı sadece kadınlara özel bir uygulama değildir. Erkeklerde bu uygulamadan yararlanabilir ve hayallerindeki kaşa sahip olabilir. Bu uygulama öncesinde ilk olarak kişinin yüz anatomisine uygun kaş dizayn edilir. 4D kaş tasarımı uygulaması sayesinde ince ayrıntılar hesaplanır ve uzmanlar tarafından çizilir. Erkeklerde genellikle kaş fazlalığı olduğundan dolayı inceltme işlemleri uygulanır. Fakat yara izi ya da dökülme söz konu ise çizilen tasarımın içi pigmentler ile doldurulur. Bu sayede yara izi ya da seyreklik engellenir.

Tasarım yapılan kaşları birçok kişi işlem yapıldığının farkına varamaz. Nedeni ise doğal bir tasarıma sahip olmasından kaynaklanır. Uzun süre kalıcılık sağlayan bu uygulama ortalama 8 – 24 ay arasında kalıcılığını devam ettirir. Uygulanan doğal boyalar, insan sağlığına hiçbir şekilde zarar vermez. Uygulama sırasında anestetik kremler sayesinde acı hissiniz uyuşturulur. İşlem sonrası üç gün kaşa su değmemesi gerekir. Ayrıca kaşların solmaması için güneş kremi kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede daha uzun kullanım şansınız olur. Uygulanacak kaş modelleri;

  • Kalın kaş seçimlerinizde yüzünüz daha belirgin bir ifadeye sahip olur
  • Kavisli ve kalkık kaş seçimlerinizde size daha fazla ciddiyet kazandırır
  • Üçgen ve orta kalınlıktaki kaş seçimlerinizde yüzünüze sert bir ifade verir
  • Kaşınız göz kapaklarınıza yakın olmamalıdır bu tasarım sizi yorgun gösterir

gibi ifadeleri yüz bölgesine kazandırmış olur.

Kaş Tasarımı
Kaş Tasarımı

Kaş Dizaynı Fiyatları

İnsanlar, kaş doldurma ve kaş boyama işlemlerini kendi imkanlarıyla gerçekleştiriyor. Bu nedenden dolayı zaman kayıpları ve kısa süreli değişime neden oluyor. Kalıcılığının uzun olmasından dolayı kaş tasarımı son zamanlarda çok fazla rağbet görmektedir. Kaş dizaynı fiyatları genellikle muayenelerden sonra belirlenmektedir.

Uygulanacak kaşın yapısına ya da kullanılacak olan malzemelerin türüne göre fiyat belirlenmektedir. Önemli olan bu işlemleri yaptırmadan önce iyi bir poliklinikte muayene olmanız gerekmektedir. Ankara merkezli olan DrDerm polikliniği bu hizmeti sizlere sunmaktadır. Uzman kadrosu ve son teknoloji cihazlarıyla kaliteli bir hizmet vermektedir. Eğer sizde kaş dizaynı yaptırmak isterseniz iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşıp randevu oluşturabilirsiniz.

Ankara Kaş Tasarımı

Ankara merkezli olmak üzere hizmetlerine devam eden DrDerm polikliniğinde sunulan kaş tasarımı uygulamaları kişiye özel olarak gerçekleştirilmektedir. Onaylı ve prosedüre uygun olarak temin edilen belgeli cihazları aracılığı ile yapılan işlemlerde, uzman kontrolünde müdahaleler yapılmaktadır. Siz de uygulamalar, seanslar ve güncel fiyat bilgileri hakkında daha detaylı bilgilere erişmek için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz ve sorularınızı uzmanlarımıza yöneltebilirsiniz.

Erkek lazer epilasyon