Lazer epilasyon ne kadar kalıcı? Lazer epilasyon uygulandığı bölge ve tekniğe göre kalıcı olabilmektedir. Eğer uzun süre lazer epilasyonun başarılı olması ve kalıcı olmasını istiyorsanız bu konuda modern teknolojinin sunmuş olduğu imkanlarla hizmet veren kurumlardan destek alabilirsiniz. Kalıcılık için uygulamanın profesyonel şekilde yapılması gerekmektedir.

Lazer epilasyon ne kadar kalıcı? Sorusunun en net cevabı belli ölçütlere göre şekillenmektedir. Uygulayıcının deneyimi ve becerisi, kişinin seanslara zamanında ve düzenli olarak gitmesi, kişideki genetik ve hormonal faktörler kalıcılığı ve seans sayısını etkilemektedir. Uygulamada temel amaç kıl köklerini hedef alarak kıllardan kalıcı olarak kurtulmayı sağlamaktır.

Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı? Nasıl Uygulanıyor?

Güzel ve estetik bir görünüm için günümüzde birçok uygulama başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bunlardan biri olan lazer epilasyon, istenmeyen kıllardan birkaç seans ile kurtulmayı amaçlıyor. Öncelikle bölgedeki kıl oranı ve yapısı uzman tarafından detaylı şekilde incelenmektedir.

Günümüzde lazer epilasyon uygulamalarının farklı yöntemleri ve cihazları mevcuttur. Epilasyon cihazı ile uygulamalar uzman kontrolünde yapıldığında başarılı sonuçlar verebilmektedir. Peki lazer epilasyon nasıl ve hangi cilt tipine göre uygulanmaktadır?

Alexandrite lazer uygulaması cildin altındaki kıl köklerini hedef alan bir uygulamadır. Kıl köklerine doğrudan etki ederek onların uzamasına engel olabilmektedir. Diode uygulaması ise uzun dalga boyu lazer enerjisi ile koyu cilt rengine sahip olanlar için de etkili olabilir ve kılların çoğalmasını engelleyebilir.

Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı?

Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır?

Günümüzde birçok kadın ve erkek tarafından lazer epilasyon, istenmeyen kıllardan etkili bir şekilde kurtulmak için tercih edilmektedir. Tüy veya kılların uzaması engellenerek çoğalması durdurulmaktadır.

Lazer epilasyon kalıcı çözüm mü? Modern teknoloji ve gelişen yöntemler sayesinde istenmeyen kıllar artık sorun olmaktan çıkmıştır. Epilasyon teknikleri arasında, kıllardan kalıcı olarak kurtulma noktasında en etkili olanı lazer epilasyondur.

Epilasyon işlemleri güzellik salonu gibi mekanlarda da yapılabilmektedir. Ancak bu yerlerde genellikle lazer epilasyon cihazı yerine ipl lazer olarak bilinen cihazlar ile işlem gerçekleştirilir. Bu da seans sayılarını uzatan ve kalıcılık süresini azaltan bir faktördür. Bu yüzden işlemin bir hekim tarafından, klinik ortamında gerçekleştirilmesi daha avantajlı olacaktır.

Peki lazer epilasyon ömür boyu kalıcı mı? Lazer epilasyon kalıcılık süresi bazı faktörlere göre değişkenlik gösterebilir. Zayıf ve seyrek kıl köklerine sahip bireylerde neredeyse ömür boyu etki görülebilir. Seanslara zamanında gitmek ve uygulayıcının önerilerine uymak da süre konusunda belirleyici olabilmektedir.

Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı?

Lazer Epilasyon Ne Zaman Yapılmalıdır?

Uzmanlar tüm bu uygulamaların genellikle soğuk aylarda veya güneş ışınlarının zayıf olarak geldiği dönemlerde yapılmasını doğru bulmakta ve bu konuda hastaları yönlendirmektedirler. Öncelikle epilasyon bölgesinin güneşten etkilenmemesi gerekiyor. Aksi halde ciltte kalıcı lekeler meydana gelebilir. Bunun yanı sıra uygulama sonrası gün boyunca ıslanmaması, terlememesi gerektiği için güneş ve sıcak havalarda lazer epilasyon yapılması önerilmez.

Doğru zaman ve teknikle yapılan lazer epilasyon uzun süre boyunca istenmeyen kıllardan kurtulmanızı sağlayabilir. Lazer epilasyona gitmeden önce kılların ağda ya da cımbız gibi bir yöntemle temizlenmesi, işlemin başarısını olumsuz olarak etkileyecektir. Bu nedenle uygulama öncesinde bu tür işlemlerden kaçınmak gerekmektedir.

Lazer epilasyon için özel bir yaş kısıtı olmasa da ergenlik döneminde bu işlemin gerçekleştirilmesi tavsiye edilmez. Çünkü bu dönemde kıl kökleri tahrip edilse dahi aktif hormonal faaliyetlerden ötürü tekrar uzayabilmektedir.

8 Seans Lazer Kaç Ay Sürer?

Uygulamanın etkili olabilmesi için çeşitli vücut bölümlerine, belli seans sayılarında yapılması gerekmektedir. Seans süre ve sayıları cinsiyete, kıl kökü sayısına, kıl kalınlığına göre değişebilmektedir.

Lazer epilasyon sonrası önemli etkilere genellikle 4 ila 6 seans sonrasında ulaşılabilmektedir. Erkeklerde bu sayı 6 ila 10 seans aralığına çıkabilir. Çünkü erkeklerde çeşitli hormonal faktörlerden ötürü kıl kökü sayısı genellikle daha fazladır. Ayrıca kıllar da daha kalındır.

Peki 8 seans lazer epilasyon işlemi toplamda kaç ay sürer? Seans aralıkları vücut bölgelerinde 6 ila 8, yüz kısmında ise 4 ila 6 haftadır. Bu süreyi ortalama 2 ay alıp maksimum zamanı belirlemek gerekirse, 8 seanslık bir uygulama ilk seanstan sonra 14 ay sürecektir. Yüz kısmında ise bu süre 10,5 ay kadardır.

Kalıcı epilasyon fiyatları ya da lazer epilasyon fiyatları gibi konular hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için, internet sitemizde yer alan iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.