Tüm vücut lazer epilasyon fiyatları belli ölçütlerden etkilenmektedir. Bunlardan biri de cinsiyet faktörüdür. Mesela erkeklerde genellikle kıl kökü sayısı daha fazladır, kıllar daha sıktır ve kıl kalınlığı daha fazladır. Ancak yoğun kıl kökleri, lazer epilasyon aletleriyle kolayca hedeflenmekte ve tahrip edilmektedir. Buna karşın işlemler daha uzun sürmekte ve seans sayıları uzamaktadır.

Tüm vücut lazer epilasyon fiyatları 2022 yılı içinde artan oranlarda araştırılmaya devam etmektedir. Lazer epilasyon fiyatları temelde seans süreleri ve seans sayılarından etkilenmektedir. Belli faktörler de bu süreleri uzatmaktadır. Örneğin tüm vücuda bu işlemi yapmak ya da kıl sayısının fazla olması gibi. Ayrıca tercih edilecek lazer epilasyon yöntemi de fiyatı şekillendirebilecek bir başka unsurdur.

Tüm Vücut Buz Lazer Epilasyon Fiyatları

Bazı kişilerin tenleri daha hassas olabilir. Ayrıca acı eşikleri de daha düşüktür. Lazer epilasyon işlemi sırasında acı hissini neredeyse yok eden buz başlıklı lazer seçenekleri sıklıkla tercih edilmektedir. Buz lazer aslında farklı bir lazer epilasyon aleti değildir. Genellikle 810 nm dalga boyunda çalışan Diode lazer başlığının ileri seviye soğutma sistemleriyle kullanılması ile çalışmaktadır.

Buz lazer, bronz ciltler de dahil olmak üzere istenildiği zaman yapılabilen, konforlu bir uygulamadır. Kişi işlem sonrasında hemen sosyal hayatına dönüş yapabilir. Egzersiz yapmasında herhangi bir sakınca yoktur. Özel bir iyileşme süresi de bulunmaz. Erişimi güç olan yerler de dahil olmak üzere vücudun bütün bölümleri için kullanılabilir durumdadır. Dolayısıyla tüm vücut epilasyon uygulaması için tercih edilebilmektedir.

Belli parametrelerden etkilenen tüm vücut epilasyon fiyat konusu hakkında bilgi almak veya randevu taleplerinizi iletmek için, web sayfamızda yer alan iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Fiyatları

Erkek Tüm Vücut Lazer Epilasyon Fiyatları

Erkek cinsiyette kıl yoğunluğunun daha fazla olduğu bilinen bir gerçektir. Ayrıca kıllar da genel anlamda daha kalındır. Bu durum uzun seans süreleri ve yüksek seans sayılarını beraberinde getirmektedir. Bu da fiyatı arttıran bir unsurdur. Ancak yine de böylesine belirgin kıllar, lazer epilasyon aleti sayesinde kolayca görülebilecek ve kökleri lazer atışlarıyla tahrip edilebilecektir.

Uygulama erkeklerde de son derece başarılı olmaktadır. Fiyatı etkileyen, cinsiyet haricindeki faktörlerden biri de hangi epilasyon cihazı seçeneğinin tercih edildiğidir. Cihazlar, farklı teknolojileri içeren prensiplerle çalışmaktadır.

 • Alexandrite lazer: 755 nm dalga boyunda çalışır. Açık ten rengine sahip ancak koyu renkte kıllara sahip olanlar için uygundur. Bu özelliklere uygun cilt tiplerinde en verimli çalışacak şekilde tasarlanmıştır.
 • Diode lazer: 810 nm dalga boyunda çalışan, Alexandrite ile beraber en çok tercih edilen cihazlardır. Daha koyu tenli insanlarda da uygulanabilmektedir.

Bunlar haricinde Nd Yag ve buz başlık ile çalışabilen cihazlar da oldukça etkilidir. Fiyat konusunda cihazın teknik özellikleri, döviz kuru ve işletmelerin fiyat politikaları da etkili olmaktadır.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Fiyatları Ankara

Lazer epilasyon yaptırmak için güzellik salonu gibi seçenekler olsa da işlemi alanında uzman bir hekimin gerçekleştirmesi tavsiye edilmektedir. Dermatoloji poliklinikleri, Ankara ilinde öne çıkan yerler arasındadır. Ankara ayrıca lazer epilasyona olan talebin yoğun olduğu bir şehirdir.

Seans sayılarının fiyata etki eden önemli bir faktör olduğundan söz etmiştik. Seanslar arasında belli bir zaman bırakmak, epilasyondan alınacak faydayı en üst seviyelere çıkarabilmektedir. Çünkü lazer epilasyon uygulaması, kıllar anajen yani aktif evredeyken yapılabilir. Tüm kıllar aynı anda bu evreye geçmemektedir. Pasif evreden çıkan kıllar bir sonraki seansta işleme tabii tutulmaktadır. Peki 8 seans lazer kaç ay sürer?

Vücut bölgesindeki seansların arasında 6 ila 8 hafta arası bir zaman olmaktadır. Yüz bölgesinde ise bu sürenin 4-5 hafta civarında olması önerilir.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Fiyatları Kadın

Kadınlarda genel olarak kıl yoğunluğu daha azdır. Ayrıca daha ince kıllara sahiptirler. Bu nedenle erkeklerle kıyaslandığında daha düşük seans sayıları yeterli olmaktadır. Lazer epilasyon işlemi, cinsiyet fark etmeksizin tüm vücut bölümlerine uygulanabilmektedir. Peki lazer epilasyon tüm vücut nereleri kapsıyor?

İstenildiği takdirde aşağıda listelenen tüm bölgelere uygulama yapılabilmektedir.

 • Kollar ve bacaklar
 • Sakal, bıyık
 • Sakal üstü ve elmacık bölgesi
 • Ense-boyun
 • Kaşlar veya kaş arası
 • Kulak
 • Parmak üstleri
 • Göğüs ve karın
 • Bikini bölgesi
 • Genital bölge
 • Koltuk altı
 • Sırt ve omuz