Yüz gençleştirme yöntemleri, yaşın ilerlemesiyle beraber ciltte meydana gelen yıpranmaların ve kırışıklıların giderilmesi amacıyla uygulanan estetik ve kozmetik müdahaleleri kapsamaktadır. Yüzde meydana gelen kırışıklıkları, sarkmaları, çökmeleri ve lekelenmeleri engellemek ya da onarmak için ilgili estetik yöntemlere başvurulmaktadır.

Yüz gençleştirme yöntemleri sayesinde, zaman içerisinde yüz bölgesinde oluşan deformasyonların telafi edildiği başarılı operasyonlar tespit edilmektedir.

Yaşlanma karşıtı müdahale yapılmasını talep eden kişiler için gençleştirme yöntemleri kategorisinden alternatif metotların uygulanması mümkün olmaktadır.

yuz-genclestirme-yontemleri

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri

Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri, ciddi bir operasyona hazır olmayan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen estetik uygulamalara denmektedir. Bu uygulamalar sayesinde yaşlanma belirtileri minimum seviyelere düşürülmektedir. Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan Ultherapy, İple Yüz Germe, Mezoterapi, Dermapen, Kimyasal Peeling ve Altın İğne uygulamaları sayesinde istenilen cilde sahip olmak mümkün olmaktadır. Bu uygulamalar ile cilt, daha genç ve daha sıkı bir görünüm kazandırmaktadır. Ameliyatsız altı farklı uygulama yapılabilmektedir.

yuz-genclestirme-yontemleri

“Ultherapy”

Ameliyatsız yüz germe amacıyla gerçekleştirilen estetik uygulamalardan biridir. Türkiye’de de kullanımı başlayan Ultherapy, tedavi sırasında Focus Ultrasound yöntemini kullanan cilt gençleştirme tedavi çeşididir. Diğer uygulamalara göre oldukça etkilidir. Tek seferde uygulanması yeterli olabilmektedir. Farklı durumlar haricinde tek seferde istenilen sonuçlara ulaşılabilmektedir. Uyulama işleminden sonra hafif kızarıklar görülebilmektedir. Ortalama 1-2 saat içerisinde kızarıklıklar gitmektedir.

Ultrason teknolojisi ile etki eden Ultherapy sistemi, cildin üst katmanını etkilemeden, derinin astar tabakası dediğimiz taşıyıcı katmanına kadar inen odaklı ses dalgaları gönderir. Bu enerji cilt altında hasar yaratarak cildin yapılanma sürecini tetikler. Cildin derin katmanında meydana gelen bu hasar, ciltte sıkılaşma ve toparlanmaya neden olur.

“İple Yüz Germe”

Sarkma ve kırışıklık gibi sorunların tedavileri için kullanılmaktadır. Hiçbir şekilde ameliyat gerektirmeyen bu tedaviler son yıllarda en çok tercih edilen estetik tedavi yöntemlerinden birkaçıdır. Diğer bir adı ise iple yüz asma olan bu uygulamada özel iplerle cilt zıt taraflara doğru çekilerek kırışıklıkların açılması amaçlanmaktadır. Bu işlem uygulanmadan önce cilt muayenesi yaptırılması gerekmektedir. Eğer herhangi bir soruna rastlanmazsa kişiye iple yüz germe uygulaması yapılabilmektedir.

“Mezoterapi”

Mikro- enjeksiyon tekniği ile uygulanmaktadır. Vitamin, mineral ve aminoasitlerden oluşan formüller enjekte edilerek uygulama tamamlanmaktadır. Enjekte edilen maddeler sayesinde kan dolaşımını düzenler, cildin sıkılığını sağlayan elastin ve kolajen üretimini artırır, lekelerin rengini açılmasını, ciltteki ton farklılıklarının düzelmesini sağlar. Gözaltı morlukları, pigmentasyon lekeleri ve elastikiyet kaybı gibi cilt problemlerinde de etkili tedavi yöntemidir.

yuz-genclestirme-yontemleri

“Dermapen”

Dermapen işlemiyle, uygulama bölgesinde oluşturulan hasar ile birlikte kollajen üretimi ve cildin hyalüronik asit üretimi tetiklenmeye çalışılır. Uygulamaların ardından iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Bu nedenden dolayı birçok kişi bu tedaviyi tercih etmektedir. Bu uygulama sonrasında ciltte sıkılaşma, çizgilerin giderilmesi, akne ve deri tahribatının iyileştirilmesi gibi sonuçlar elde edilebilmektedir.

“Kimyasal Peeling”

Kimyasal peeling uygulaması sayesinde ciltte gözlemlenen kırışıklıklar, leke, akne ve buna benzer rahatsızlıklara çözüm bulunabilmektedir. Özel solüsyonlar yardımıyla ilk başta uygulanacak bölge güzel bir şekilde temizlenmektedir. Daha sonra temizlenen bölge kurutularak soyulmaktadır. Hiçbir şekilde uygulama sırasında acı hissi duyulmamaktadır.

“Altın İğne”

Altın iğne tedavisi, tıp alanında kullanılan bir radyo frekans uygulamasıdır. Boyun bölgesinde oluşan sarkma ve kırışıklıkların giderilmesi için kullanılmaktadır. Leke tedavilerinde, çatlak gidermek amacıyla ve kol-bacak bölgelerinde oluşan sarkmaların giderilmesinde de kullanılmaktadır. En çok yüz bölgesinde tercih edilse de vücudumuzun bütün bölgelerinde kullanılabilmektedir.

yuz-genclestirme-yontemleri

En Etkili Yüz Gençleştirme Çalışmaları

Yaşın ilerlemesiyle beraber ciltte kırışıklıklar, sarkmalar ve çökmeler meydana gelmektedir. Güneş ışınları ve kilo değişimleri gibi nedenlerden dolayı da bu bozulmalar gözlemlenmektedir. Bu sorunların giderilmesi için bazı estetiksel uygulamalara başvurulmaktadır. Cilt problemleri bazı durumlarda genetik olarak görülebilmektedir. Genç yaşlarda daha sık kendini yenileyen cilt, ölü deriden kolayca arındığı için daha parlak ve temiz bir görüntü oluşturmaktadır. İleri yaş, güneş maruziyeti, alkol ve tütün kullanımı, yetersiz beslenme zaman içerisinde ciltte morarma, kızarıklık, kırışma, çökme ve lekelenme gibi daha soluk benizli bir görüntü oluşturmaktadır. En etkili yüz gençleştirme yöntemleri;

  • Ultherapy
  • İple Yüz Germe
  • Mezoterapi
  • Dermapen
  • Kimyasal Peeling
  • Altın İğne Radyo Frekans

Uygulama esnasında hiçbir şekilde ameliyata gerek duyulmamaktadır. Acısız ve son derece etkili olan bu tedaviler, son yıllarda insanların gençleşme yöntemleri arasında en etkili tedavi yöntemleri olarak bilinmektedir. Dr.Derm Polikliniği uzman kadrosu, profesyonel cihazları, tecrübesi ve steril ortamıyla hizmetinize açıktır. Eğer siz de gençleştirme yöntemlerinden yararlanmak istiyorsanız web sayfamızda bulunan iletişim numaralarımızı arayarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yüz Gençleştirme Fiyatları

Ameliyatsız yüz gençleştirme fiyatlar, kişinin istekleri doğrultusunda uygulanacak tedavilere göre değişiklik göstermektedir. Her bölgeye farklı tedavi ve farklı miktarda uygulanmasından dolayı net bir fiyat belirlememiz mümkün olmamaktadır. Dr.Derm Polikliniği uzman doktorları tarafından muayene sonucunda net bir fiyat belirlenmesi mümkün olmaktadır. Siz de ameliyatsız yüz gençleştirme tedavileri hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için iletişim numaralarımızı arayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

 

DUDAK DOLGUSU SONRASI ÖDEM

yuz-genclestirme-yontemleri